СП 2022 Катар - генерална дискусија

Од кој континент ќе биде победникот на СП 2022 во Катар?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.538
Не, тоа беше голем срам, никој не сака да биде понижен.
vikas?

so ovaa pobeda se na cekor od proaganje grupi. idnata utakmica bas sakam da vidam dali ke ja svirat himnata ili ke se splotat ko nacija. sramot e veke zaboraven, sega sekoj e spremen i krv da pluka samo da gi tepaat amerite.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Многу мразам репрезентации како Велс и Полска, редовни учесници на големи такмичења, особено Полска, а редовно се дно дна. А у квалификации газат, пак ќе кажам особено ова важи за Полјаците, умрена незакопана екипа со 2ца добри играчи.

Многу веројатно е дека Иран ќе оди понатака, особено ако Америка не ја тепа Англија вечер, а за тоа шансите се мали. Американците не ме импресионираа воопшто и мислам дека Иран може да им извади нерешено, башка мотивот ќе им е огромен заради политичката историја на двете земји.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.538
Многу мразам репрезентации како Велс и Полска, редовни учесници на големи такмичења, особено Полска, а редовно се дно дна. А у квалификации газат, пак ќе кажам особено ова важи за Полјаците, умрена незакопана екипа со 2ца добри играчи.

Многу веројатно е дека Иран ќе оди понатака, особено ако Америка не ја тепа Англија вечер, а за тоа шансите се мали. Американците не ме импресионираа воопшто и мислам дека Иран може да им извади нерешено, башка мотивот ќе им е огромен заради политичката историја на двете земји.
iran u princip ima odlicna odbrana. u kvalifikacii posldnite 6 utakmici gol ne primija a ni denes ne primija gol. toa so anglija bese losh den, plus takticki izigrano i normalno faktot sto anglija e 2 klasi podobra od bilo koj protivnik so koj igrale ovie nekolku godini. dodaj na toa i napreganjeto so politickata situacija, navivacite na tribina si ja svirat svojata himna nekako taa utakmica ne e bas adekvatno merilo za iran...

kako i da e, ke ima iskri slednata, i amerite ke igraat ko da im e finale mislam niv uste gi boli porazot od francija.
 
Член од
16 септември 2009
Мислења
64
Поени од реакции
88
Цинцар колку профили имаш отворено на форумов?
Добра дискусија морам да признаам. Незнам со кого ме мешаш ама до сега немам реплицирано со тебе али ајде терај си, секој со своите можности.Поздрав
 
Член од
22 ноември 2022
Мислења
170
Поени од реакции
506
Гакпо слабиот според Ставро Буларуж.
Штом некој даде гол мора да е јак. Само јаките играчи даваат голови.
Како Хавертс на пример, даде гол за европски шампион, мора да е најјак.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Океј е Гакпо, но не е ни близу со Клинсмеан и таа генерација на фудбалери.

Со нив сум растел, знам што зборувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom