СП 2022 Катар - генерална дискусија

Од кој континент ќе биде победникот на СП 2022 во Катар?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Другари, кажете некоја предлог стратегија за кладење на светсково. Дали дневно да се игра сингл-дубл, дали да се бркаат 0-2 гола, Х-ови, играње на фаворити или бркање изненадувања...
Знам дека има посебна тема за кладење, ама ова конкретно е поврзано за СП, па нека стои овде ако може.
 
Член од
11 октомври 2022
Мислења
123
Поени од реакции
262
Другари, кажете некоја предлог стратегија за кладење на светсково. Дали дневно да се игра сингл-дубл, дали да се бркаат 0-2 гола, Х-ови, играње на фаворити или бркање изненадувања...
Знам дека има посебна тема за кладење, ама ова конкретно е поврзано за СП, па нека стои овде ако може.
Слушнав утакмица Катар и Еквадор е местена, 1-0 за Катар а гол ќе падне во второ полувреме. Не знам дали е вистина само слушнав дека е местена од Катарци.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Другари, кажете некоја предлог стратегија за кладење на светсково. Дали дневно да се игра сингл-дубл, дали да се бркаат 0-2 гола, Х-ови, играње на фаворити или бркање изненадувања...
Знам дека има посебна тема за кладење, ама ова конкретно е поврзано за СП, па нека стои овде ако може.
Само на фаворити во групиве, мислам дека нема да има ниту едно изненадување.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.070
Поени од реакции
11.048
Се сврти таков муабет, што за воља на вистината сиг има некоја вистина. Не дека 1-0 ќе биде и дека овај разбрал, ама дека ќе пробаат да направат некој ваков потег, СИГУРНО.
Мачкина кашлица е ова во споредба со местенката да им се даде СП22.

Во ракометот кога стигнаа Финале, ги купија еден куп репрезентации и играчи. И финалето било на вага, само не се нафатиле французиве.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.235
Не е Костиќ ова.
Ова е некој напатен провинцијалец што бил ебен од татко му а подоцна и од очувот.

Со што сум те демотивирал толку бе друже?

Кој е овој инцест знае ли некој баш ме интересира? :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Аргентина на три дена пред светското му се повредија Хоакин Кореа и Нико Гонзалес.
За овој првиот не знам точна информација ама Нико дефинитивно нема да игра и на негово место влегува Анхел Кореа.
Баш чудно шо и воопшто беше изоставен од листата Анхел ама еве му шанса и се надевам дека ќе ја искористи :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.585
Аргентина на три дена пред светското му се повредија Хоакин Кореа и Нико Гонзалес.
За овој првиот не знам точна информација ама Нико дефинитивно нема да игра и на негово место влегува Анхел Кореа.
Баш чудно шо и воопшто беше изоставен од листата Анхел ама еве му шанса и се надевам дека ќе ја искористи :)
И Хоакин Кореа не игра, отпаѓа поради повреда. Нека влезе Чоло Јуниор место него, и така гази сезонава.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.235
И Хоакин Кореа не игра, отпаѓа поради повреда. Нека влезе Чоло Јуниор место него, и така гази сезонава.
Тиаго Алмада е земен, со 1 настап позади себе.
Се коцка Скалони со вакви играчи.

Требаше Симеоне да влезе у комбинација, ем е у форма моментално, ем е централен шпиц каков што Аргентина освен Лаутаро друг нема. Хулијан Алварез не е некоја 9ка ко овие двајца, плус не ни игра нешто многу многу у Сити.

Нека се молат само Ди Марија да не се повреди.
Дибала, Анхел, Алварез се таман за од клупа.
Требаше и Чолито ама ај има доста кредити Скалони па му замераваат сеуште.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.308
Поени од реакции
22.593
Бојкот ама како? Освен да се дигнат 4-5 репрезентации и да го напуштат турнирот да им сјебат и формат и се, ама парите си го прават своето. И тие шо форсират хаштагови со бојкот по социјалните мрежи пак ќе бидат залепени пред тв кога ќе почне.

zosto voopsto da se bojkotira prvenstvoto?

jas na primer ke go preskoknam samo radi toa sto ke ja nema karnevalskata atmosfera plus katar e dosadna zemja... fudbalot ocekuvam da si bide odlicno prvenstvo, mnogu podobro od predhondite. ako dojdam do karti za finale i za 3to mesto ke prestojuvam u dubai i ke odam do doha samo za utakmicite. sve drugo e sosema ok, ti ebam lgbtkfsfjl prava i ostali gluposti sto nemaat vrska so fudbalot, za toa sum im bas i blagodaren sto ne gi ebat 2% i se nadevam ako probaat nesto sheki i kompanija deka ke gledame i secennje glavi ili kamenuvanje na pederishtata...
Автоматски споено мислење:

најсмешно од се е што се збуткале онака ептен еден до друг да делува дека има гужва :D
Вмро 2011 фазон :D
Најголемо дно од се е што мораат да ангажираат луѓе за да креираат хајп. Катастрофа искрено.

Катастрофа е од тој аспект, ама тоа е. Уште пред 10 години се знаеше зошто, како и на кој начин добија домаќинство.
Се надевам дека ова ќе биде еден и единствен исклучок во историјата.
И да, не значи дека светско првенство мора да се одржува во "фудбалска нација". Каде и да се игра, фудбалот е глобална игра и ќе биде пратена секако.
Ај ако не само во Европа да се одржува секоја година.
Од тој аспект, првенството во Кореа/Јапан беше огромен успех, ако се иземат контроверзиите околу Јужна Кореја и судиите.
ЈАР беше онака, мех...
Ама сепак, светските првенства не може и не треба да се играат стриктно во традиционални "фудбалски нации". Тоа ствара европски елитизам.
Проблемот овде е што се игра во нетипичен период од сезоната (меч со две острици) и што ќе се игра на 30 степени целзиусови.

Се надевам дека светот а и самите арапи после ова ќе сфатат дека џабе им се на неколкуте арабски земји сите пари на светот, кога некои ствари ни со многу многу многу пари не се купуваат.
maroko, egipet pa i alzir apsolutno zasluzuvaat svetsko prvenstvo. problemot e sto se im se dade na katar sto osven pari nisto drugo nemoze da ponudi.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom