СП 2022 Катар - генерална дискусија

Од кој континент ќе биде победникот на СП 2022 во Катар?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.122
Поени од реакции
28.871
На Агуеро ниту еден Аргентинец нема да му преречи нешто, сепак бил играч на репрезентацијата и да неа беа тие повреди ќе беше дел од оваа репрезентација. Додај на тоа и дека бил зет на Марадона, башка со Меси се учкур и гаќи, пред натпреварот му дозволија да цимерува со него :) Не ме чуди толку за него иако замара на секој пет минути со слики и сака да е во фокусот на вниманието ама овој салт бае ѓупакот, и слични како него шо во животот нема цела утакмица изгледано, ама еве има пари и слава и ај дозволено му е и да се помоча на трофејот, е ваквите не би му дозволила да припарат до тревникот а не да се слика со сите џоа ова модна ревија е во Милано ебате.
Филе за Салтот е Камбиасо, требаше да го пратиме таму.
Автоматски споено мислење:

А тебе како македонец што толку те додирнале емотивно тие европски титули на некој фудбалски клуб од Мадрид што е на 3000 километри одалечена од нас? :D

Екипа бе брат, исти кур ти е. Слично ајде.

Еве и јас ко Соер се навлеков на Аргентина на времето, ми беше јак тој култ за Марадона, имаше аргентинци у Интер, Рикелме со Виљареал им го пиеше мозокот на моиве на тоа мртво 1/8 финале у ЛШ и ми остави баш силен впечаток да се заинтересирам за Аргентина и Бока Јуниорс. Плус имаат најјаки навивачи, најубав дрес.
И толку треба, после од секое СП на СП ми останаа омилен тим.
Фан сум на Сан Лоренцо од Аргентина, имаат јака историја на создавање па сите глупости со стадионот и владата на Аргентина, добра фан база...ама тие дресовите да им беа друга боја само :coffee:
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.818
На светсково само кај фановите на Аргентина видов некои со клупски бои.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
А можеше голем да биде Мартинез после светсково, миленик на многу неутралци... а тој тоне во дното од ден за ден.

Да го сопреа Мбапе да разберам курчење. Али братот 3 гола им даде, со диазепами го гледаа мечот до последна минута ради Мбапе.
Тоа што не е шампион не е ради други фактори, тој лично битката ја доби тука.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Тоа е тоа искомплексирано копиле кој врв на кариера ќе му е Астон Вила и само има огромна среќа што игра во репрезентација со Меси. Ништо повеќе. Да примиш 4 гола од играч , пошто прими и на пенали гол од Мбапе, и да се курчиш вака е срамота. Брука од човек и играч.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.818
Не ми е јасно како во секоја тема можете да измешате политика и пропаганда.
оваа вест е поврзана со светско

Тоа што не е шампион не е ради други фактори, тој лично битката ја доби тука.
битка добил, војна изгубил

се кладам дека главна лична цел му било освојување
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Аха сигурно дека Мартинез после светското ќе остани во Астон Вила. Гарант ќе го прибере некоја голема екипа, не е само на светското извесно време Мартинез е звер помеѓу статиите. Читав дека Баерн се заинтересирани како замена за Ноер, можи да е патка ама небитно ќе го прибере некој гарант.
Тоа шо се глупира јас во овие моменти не му замерувам на никој, па не се отрезнати ниту пак легнати од кога заврши финалето, Агуеро се исмеваше за презимето на Камавинга, после тоа се извини на социјалните мрежи дека нема ништо лично со играчот туку е шега и го кажа тоа во момент на славење и еуфорија.
Сите играчи имаат вакви моменти, и Мбапе исто се има глупирано, не знам шо се фаќате за овие работи, синкир чоек отепа, тоа е, некогаш ќе те гибаат некогаш ќе ги гибаш.
Иако се професионални фудбалери и тие се од крв и месо, во вакви моменти све можи да се очекува.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Аха сигурно дека Мартинез после светското ќе остани во Астон Вила. Гарант ќе го прибере некоја голема екипа, не е само на светското извесно време Мартинез е звер помеѓу статиите. Читав дека Баерн се заинтересирани како замена за Ноер, можи да е патка ама небитно ќе го прибере некој гарант.
Тоа шо се глупира јас во овие моменти не му замерувам на никој, па не се отрезнати ниту пак легнати од кога заврши финалето, Агуеро се исмеваше за презимето на Камавинга, после тоа се извини на социјалните мрежи дека нема ништо лично со играчот туку е шега и го кажа тоа во момент на славење и еуфорија.
Сите играчи имаат вакви моменти, и Мбапе исто се има глупирано, не знам шо се фаќате за овие работи, синкир чоек отепа, тоа е, некогаш ќе те гибаат некогаш ќе ги гибаш.
Иако се професионални фудбалери и тие се од крв и месо, во вакви моменти све можи да се очекува.
Едно е да се курчиш , а да има зашто. А друго е да се курчиш за играч кој ти збиберил 4 гола на еден натпревар. И не. Нема ниту една голема екипа што им треба голман. Баерн си имаат страшен голман во Монако што ќе им биде прв голман од наредна сезона, а ако успеат може и сега да го вратата. Матринез е ок голман и ништо повеќе од тоа. Затоа на 30 години врв на кариера му е Астон Вила.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Мартинез е добар пеналџија. Како голман знае да фати зицер, ама знае и да искиксира. Далеку е од Баерн Минхен ниво.

А за лигле, лигле е. Танцуваше и провоцираше на Олд Трафорд лани кога Бруно ја акна надвор од стадионот од пенал во 90+, како он да го фатил пеналот. Ама очигледно нема срам. Не дека Мбапе е цвеќе за мирисање, памтам и тој и Нејмар го исмеваа Халанд лани кога ја тепаа Борусија во ЛШ, ама реално 4 гола му даде, од сите баш него најде да го исмева. :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.818
Распоредот на градови во кои ќе се игра следното, е напраен она, баш у најголемите градови од трите земји да се играат утакмиците.


Da se primjetiti, дека елегантно се заобиколени Детроит и Чикаго. Кој знае што би се дешавало таму со многу туристи.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.537
zosto pobogu bi si stavil trn u zdrava noga so kontraverzen golman koga na slicno nivo imas uste 30tina takvi... ne samo mbape ova negovoto moze da se tolkuva na miljon nacini od maloumnost do rasizam, kurcenje, nepotrebni provokacii, ismejuvanje na protivnik... tipot moze samo problemi u soblekuvalna da ti donesi.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Еве ги и Аргентина зажалија шо го зедоа за прв голман :icon_lol:
Баталете тоа гледам низ нетот на прославата во Буенос Аирес имало на улици околу 4 милиони луѓе :shook:
Има и видеа од инциденти, на толку народ и очекувано е, ќе се испоубијат ќе се испогазат. Прочитав и дека репрезентацијата ја преместиле од автобусот и не ја продолжиле парадата заради безбедност, ги префрлиле во хеликоптер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom