СП 2018 - 1/8 финале: Шпанија-Русија

Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Не дека не заслужи Русија, али за око превише јаки(звучни репрезентации) ќе ги нема у 1/4 финале. Уште Бразил да испадне и ќе биде дно од Свецко.
Мислиш за уво ако се веќ звучни, немора да значи дека ако се звучни и дека заслужуваат да се во завршница, рецимо по мене колумбија, уригвај, хрватска,,белгија не се звучни, но и те како си го заслужија своето место
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Како може да е намерно кога е завртен со грб? Не разбирам...
Пенал е да, спречи шанса ама неможете да кажете дека е намерно кога и доле да му беше раката може таму ќе шутнеше и пак ќе го погодеше...
Можеби ќе шутнеше таму и пак ќе беше пенал ама ненамерно затоа што при паѓање тоа е нормална положба на раката. Он кога паѓаше, раката ја крена нагоре, што ја става во неприродна положба и затоа според мене воопшто не беше наивен пеналов и како случајно да му „остана у вис“ :)

Можеби грешам, сепак, тоа е мое мислење.
 
Член од
23 јуни 2015
Мислења
192
Поени од реакции
340
Русија,Хрватска,Данска,Шведска,Колумбија,Англија или Швајцарија, некој од овие репрезентации ке игра финале :icon_lol:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Русија,Хрватска,Данска,Шведска,Колумбија,Англија или Швајцарија, некој од овие репрезентации ке игра финале :icon_lol:
Јас пишав на темата што се затвори.
Финале Белгија-Хрватска/Англија. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Русија,Хрватска,Данска,Шведска,Колумбија,Англија или Швајцарија, некој од овие репрезентации ке игра финале :icon_lol:
Па овие репрезентации што ги наброја и заслужуваат една од нив да се најде во финале, види им ги составите, една ѕвезда + неискусни дечишта + 2-3ца геријатрија, со 150% од можностите играат. Шведска па пред СП на форумов за најутепаниот ростер ја сметаа :D
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Како може да е намерно кога е завртен со грб? Не разбирам...
Пенал е да, спречи шанса ама неможете да кажете дека е намерно кога и доле да му беше раката може таму ќе шутнеше и пак ќе го погодеше...
ако му беше доле раката и залепена за тело, ќе беше прилепена и немаше да влијае на играта...пак ќе пишам, не постои ненамерна рака во фудбалот, или ќе влијае на играта или нема да влијае...оваа дефинитивно влијаеше, и затоа досудиа чист пенал...

и не знам како може да го правдате Пике со аргументи како кога некој скока, мора рацете во вис да му бидат??
па поентата на скокот е со глава да ја избие, а не со рака..
 
Член од
3 јули 2016
Мислења
187
Поени од реакции
577
Па овие репрезентации што ги наброја и заслужуваат една од нив да се најде во финале, види им ги составите, една ѕвезда + неискусни дечишта + 2-3ца геријатрија, со 150% од можностите играат. Шведска па пред СП на форумов за најутепаниот ростер ја сметаа :D
Jas ko sho pamtam Rusija beshe smetana ubedlivo za najotepana. 7 natprevari bez pobeda i porazi vo poslednite prijatelski. Bez Kokorin i Dzagoev sho se povredi u prvo kolo.

Me interesira kolku istrchaa Golovin i Zobnin. Statistika?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Jas ko sho pamtam Rusija beshe smetana ubedlivo za najotepana. 7 natprevari bez pobeda i porazi vo poslednite prijatelski. Bez Kokorin i Dzagoev sho se povredi u prvo kolo.

Me interesira kolku istrchaa Golovin i Zobnin. Statistika?
Головин 15км

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
На Де Хеа некој нека му каже дека не мора само на десна да се фрла. Черишев у средина му шутираше ебате моронот. Нека си седи у Англија, таму може и ко добар голман да го сметаат.
Кисело е грозјето ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Jas ko sho pamtam Rusija beshe smetana ubedlivo za najotepana. 7 natprevari bez pobeda i porazi vo poslednite prijatelski. Bez Kokorin i Dzagoev sho se povredi u prvo kolo.

Me interesira kolku istrchaa Golovin i Zobnin. Statistika?
Не можам да најдам барем засега индивидуална статистика за натпреваров ама во групната фаза Русија истрчала најмногу на првенството со нормално, Головин како лидер во таа категорија.
 
Член од
3 јули 2016
Мислења
187
Поени од реакции
577
Не можам да најдам барем засега индивидуална статистика за натпреваров ама во групната фаза Русија истрчала најмногу на првенството со нормално, Головин како лидер во таа категорија.
FSB pak imat menuvano epruveti so urina. :icon_lol:
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Имате линк да видам кој колку истрчал?
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.179
Така им треба кога бркаат тренер три дена пред светско зошто потпишал договор со клуб, колку да покажат некаков смешен авторитет, а од друга страна сепаратист им игра за репрезентација. Fuck logic
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ахa,Русите се пoдoбри oд Шпaнците у фудбaл.Oк фaлa ти
На ова првенство беа подобро, и во групи подобра игра покажаа и денес со тој играчки кадар исто се носеа рамноправно, дали Шпанија денес имаше барем една чиста шанса за гол, јас не видов такво нешто.

Ако Англија или Хрватска го оправдаат својот фаворитски статус, имаат шанси далеку да стигнат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom