СП 2018 - 1/8 финале: Шпанија-Русија

Член од
1 март 2009
Мислења
8.421
Поени од реакции
9.770

Possible line-ups:

Spain: David De Gea; Dani Carvajal, Gerard Pique, Sergio Ramos, Jordi Alba; Sergio Busquets, Koke, Andres Iniesta, David Silva, Isco and Diego Costa.

Russia: Igor Akinfeev; Mario Fernandes, Ilya Kutepov, Sergey Ignashevich, Yuri Zhirkov; Roman Zobnin, Daler Kuzyaev; Aleksandr Samedov, Aleksandr Golovin, Denis Cheryshev and Artem Dzyuba

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Шпанија завршија први во групата играјќи ,,fancy'' фудбал но со потење на газот до последна минута.. Русија пак лабаво после две утакмици веќе беа пласирани.. Сепак Шпанија е голем фаворит на мечот и се освен победа би било големо изненадување.

Прогноза 3-1 Шпанија
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.940
Поени од реакции
50.406
Русиве на прва посериозна репрезентација го попушија. Би требало да иде Шпанија даље. Се надевам дека Де Геа конечно ке си ја покаже формата од Манчестер, засега брани како почетник.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.071
Поени од реакции
14.155
Русиве на прва посериозна репрезентација го попушија. Би требало да иде Шпанија даље. Се надевам дека Де Геа конечно ке си ја покаже формата од Манчестер, засега брани како почетник.
Да само што на светсково Шпанија е далеку од сериозна репрезентација.

Ако играаат Шпанците како на натпреварите во групи тука може да има изненадување :)
Од друга страна ако убацат у поголема брзина како што знаат тогаш 3 гола не и бегаат на Русија.
 
T

Terroir

Гостин
Шпанија е Франција 2 дел, не знам зошто не го користат потенцијалот што го имаат до максимум. Извади им таму напад Асенсио-Коста-Силва, средина Иско-Бускетс и Коке и изгази ги по брза постапка. А не да се мачат како со факинг Мароко, Иран па и Португалија до последни минути дали воопшто ќе успеат да победат.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.460
Шпанија е Франција 2 дел, не знам зошто не го користат потенцијалот што го имаат до максимум. Извади им таму напад Асенсио-Коста-Силва, средина Иско-Бускетс и Коке и изгази ги по брза постапка. А не да се мачат како со факинг Мароко, Иран па и Португалија до последни минути дали воопшто ќе успеат да победат.
Баш таа постава ја извадија :D
Уште не можам да поверувам дека Саул минута не доби на Светсково, ама Иеро си знае :)
 
T

Terroir

Гостин
Баш таа постава ја извадија :D
Уште не можам да поверувам дека Саул минута не доби на Светсково, ама Иеро си знае :)
Редно време беше да извади најјака постава

Русите од друга страна со 5ка во одбрана али тешко дека ќе им има спас, Шпанија со играчиве на терен + клупа има 90 минутен пекол да им приреди :D
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.985
Поени од реакции
2.598
Реално Коке и Саул не се ништо посебно сезонава. За цврстина у средина може го игра Коке иначе ја би Тиаго. Добар состав извади Иеро само незнам зашо Начо на десен бек кога го има Карвахал и Одриозола, а и Азпиликуета. По дефанзивни се вака.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.441
Ај бе више преку таквото од муабетиве и од коментаториве, кој е по мајка, кој е по татко одредена националност, па кој по ред странец бил, само на Балканов се умараме со тоа, луѓе со комплекс на инфериорност :гомце:
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.460
@cholismo Слаб е а? :D Автогол е ама како што ти кажав во претходната тема, дефанзивец со поголем импакт во играта од Рамос нема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom