СП 2018 - 1/8 финале: Франција-Аргентина

Член од
1 март 2009
Мислења
8.421
Поени од реакции
9.770
Нема шо да се пиши многу, едните со отепан тренер другите без тренер, Аргентина едвај се протнаја, Французите 2 гола во 3 натпревари. За очекување тврд натпревар

Прогноза 2-1 за Аргентина по продолженија
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.930
Поени од реакции
22.472
Пак ли бе ќе игра со Енцо Перез..
 
T

Terroir

Гостин
Јас не гледам како Аргентина би можела нешто да направи тука, поготово ако испадне со формација како оваа погоре што е најавена. Беа мизерни против едни Нигерија и Исланд, со Хрватска не постоеа и беа декласирани додека Франција лабаво си помина низ групната фаза и темпираше форма баш за овие натпревари..

Подобри на секоја позиција се Французите, одлична ротација така да очекувам победа без проблеми
 
B

Boulahrouz

Гостин
Аргентина победува многу полесно од било кое оптимистичко мислење.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.395
Поени од реакции
9.340
Ја мислам Французиве ќе ја стаат во втора денеска, очекувам сигурна победа
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.217
Поени од реакции
6.509
Ајде бајовци за саат време почнува.
Овој што ја отворил темата, со стрелкине што означувал, ми текна на еден лик од фан клуб Реал, исто вака црташе тактики. ;)
Напред Аргентина.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.068
Поени од реакции
32.634
Зошто го игра упорно овој Матуиди јас не знам.
Редно е и оној циркузантот Гризман да покаже нешто на првенството, иако очекувам затворена утакмица што ќе заврши или 1-0 за Франција или 1-1 во регуларниот дел.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.985
Поени од реакции
2.598
Очигледно ќе оди на бранење и евентуално некој потег од Меси, што лично мене не ми се допаѓа. И со веќе ваква поставеност Бигла или Ле Целсо поише би легнале место Перез.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.129
Поени од реакции
6.868
Ај да видиме каков ќе биде овој експеримент од ќелавиот...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.395
Поени од реакции
9.340
Германскиве бункериве во кичевско можат да му позавидат на бункериштево од Аргентина
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.460
Перез не беше повикан у 23ца играчи, и по повредата на Ланзини у први 11 влага :eek:
Sampaoli logic.
Шо не ги викна Макси Родригез и Батистута...[DOUBLEPOST=1530365528][/DOUBLEPOST]
Германскиве бункериве во кичевско можат да му позавидат на бункериштево од Аргентина
Ова е у стилот на тие на Енвер Хоџа у Албанија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom