СП 2018 - генерална дискусија

Дали сериозно мислите дека ќе се вратат темите?


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Бразил и Франција мислам дека делат најпоќе. Ова мислам дека е најакиот Бразил во последно време и очекувам доста од нив, аи ако не грешам не примаат голови како претходно.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
А муабетот како нема да е тоа тоа СП без рандом екипа е детски муабет и единствено фановите на истата можат да се тешат со тоа.
Се тешам со другата италија - Аргентина и wannabe италијанците Хрватска.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.629
Поени од реакции
81.516
Франција, Германија, Шпанија и Бразил фаворити во Русија.
Белгија и Аргентина кур ќе свиткаат
Хрватска имаат страшен тим, али ги краси балканскиот менталитет

Англија рекреативно во Русија, да се издуваат и назад :icon_mrgr:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.546

:LOL::LOL::LOL:[DOUBLEPOST=1510731503][/DOUBLEPOST]
Французиве имаат на располагање играчи за седум екипи да состават у пичку матер. :eek:

Но тоа може да им биде и проблем, немаат исфилтрирано бар 15 играчи кои константно играат заедно, многу менувања и многу нови играчи им се мешаат, а голем дел од нив се па и без некое големо искуство.

Сепак со Шпанија се наметнуваат како први фаворити. Потоа следуваат Германија, Бразил и Аргентина. Белгија е хазардна (хехе) репрезентација или конечно ќе го исполнат потенцијалот на играчите или пак крах ко на претходното. Португалија тешко пак до подвиг. Англија позната приказна. Плус Хрватска и Уругвај може да се вбројат како фаворити од сенка, све друго ќе биде чудо.
U normalni okolnosti, francija bi trebalo da se prv favorit barem spored mene, ama poradi deshamp u nikoj slucaj ne mozes da gi stavis ko glaven favorit, ali megju prvite 3 da.
Ovoj sostav sto im e sega trebase da im bide i na evropskoto, ama kretenot so zinjak igrase, kakov klasicen idiot, bolja prilika za golema titula od taa ne mozea da dobijat, portugalija bez ronaldo, domakini, i u finale gol nemozea da dadat, mizerija bea.
Ne mi e jasno kako ne go otpustija togas, najvise sto mrzam se arogantni treneri sto mislat deka gospod za muda go fatile iako cel svet im ukazuva na greskite, ili pogresniot izbor na igraci, ovoj mislese topla voda ke izmisli so zinjak, na kraj neefektivnosta na napadot gi koshtashe evropska kruna.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862

[DOUBLEPOST=1510731503][/DOUBLEPOST]
U normalni okolnosti, francija bi trebalo da se prv favorit barem spored mene, ama poradi deshamp u nikoj slucaj ne mozes da gi stavis ko glaven favorit, ali megju prvite 3 da.
Ovoj sostav sto im e sega trebase da im bide i na evropskoto, ama kretenot so zinjak igrase, kakov klasicen idiot, bolja prilika za golema titula od taa ne mozea da dobijat, portugalija bez ronaldo, domakini, i u finale gol nemozea da dadat, mizerija bea.
Ne mi e jasno kako ne go otpustija togas, najvise sto mrzam se arogantni treneri sto mislat deka gospod za muda go fatile iako cel svet im ukazuva na greskite, ili pogresniot izbor na igraci, ovoj mislese topla voda ke izmisli so zinjak, na kraj neefektivnosta na napadot gi koshtashe evropska kruna.
Кретен бе, не ги зема Гамеиро и Лаказет кој пукаа по 30 голови во своите клубови, уште не ми е јасно како го изгубија финалето лани.

Сега имаат и подобар тим, средниот ред е посозреан со Канте и Погба кој набилдаа искуство, подмладен и многу димамичен напад со Лемар, Мбапе плус веќе уиграната двојка Гризман и Жиру. Но зависи се како ќе вклопи целиот тој играчки потенцијал.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И јас имам симпатии према Бразил ама почекајте да одмерат сили со посериозна европска репрезентација.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Според квалитетот на играчите Шпанија и Франција се пред останатите.. Е сеа Шпанците се пренаситени а Французите го имат пацерот на клупа.. Бразил и Германија се воиграни а и во квалитет не се многу поназад.. Реално од овие 2 очекувам првак.. Веројатно Бразил.. Нејмар зема балон дор
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Франција според ростерот и составот треба да биди прв фаворит па после нив Бразил и Германија..Шпанија сеуште ја нема тргнато сенката од Дел Боске бидејќи уште играат играчи од стариот систем и тоа редовно како што се Иниеста,Бускетс,Силва,Пике...додека не се ослободат целосно од нив ќе губат како магариња од секоја посериозна репрезентација....
Па тоа ќе биде клучно кај Шпанија, како ќе се вклопат староседелците со новите носители на играта.

Мислам дека им заврши брзо транзицијата (која почна и со бркото), сега се повикувани и играат тие што заслужиле и што играат според формата.

Шпанците со исклучок на Пике и Алба кои се увек знак ? имаат прејак прв тим реално. Го имаат веројатно најдобриот голман во светот, Карва, Рамос, Бускец, Силва, Иниеста, Коке, Иско, Мората... Тука се плус Аспикуилета, Начо, Начо другиот, Хави Мартинез, Тиаго, Саул, Иљара, Асенсио, Педро, Каљехон и Коста ако си ја врати формата во Атлетико.

Играчи кои се и те како кадарни да стигнат до завршницата на првенството, а некако сите ги ставаат во втор план.

Лоптегу не е некоја класа докажано тренериште ама досега влечеше добри потези...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па тоа ќе биде клучно кај Шпанија, како ќе се вклопат староседелците со новите носители на играта.

Мислам дека им заврши брзо транзицијата (која почна и со бркото), сега се повикувани и играат тие што заслужиле и што играат според формата.

Шпанците со исклучок на Пике и Алба кои се увек знак ? имаат прејак прв тим реално. Го имаат веројатно најдобриот голман во светот, Карва, Рамос, Бускец, Силва, Иниеста, Коке, Иско, Мората... Тука се плус Аспикуилета, Начо, Начо другиот, Хави Мартинез, Тиаго, Саул, Иљара, Асенсио, Педро, Каљехон и Коста ако си ја врати формата во Атлетико.

Играчи кои се и те како кадарни да стигнат до завршницата на првенството, а некако сите ги ставаат во втор план.

Лоптегу не е некоја класа докажано тренериште ама досега влечеше добри потези...
Нема збор дека Шпанија се преквалитетни ама ако играат пак со Иниеста,Бускетс и Пике ќе го наденат....многу истрошени и презаситени играчи имаат во екипата и според мене најдобро ќе биди да стартуваат со

Карвахал-Мартинез-Рамос-Алба

Тиаго-Коке-Иско

Силва-Мората-Асенсио

главни замени што ќе внесат свежина во екипата треба да бидат Серхи Роберто,Васкез,Саул Нигез и вториот најдобар играч во светот Делофеу....другите не смеат да помирисаат терен освен Гаја/Аспиликуета и Начо да се одморат некој од бекојте.

Или подобро би било да излези и со оваа верзија

---------------Рико------------------------------

Монтоја-Бартра-Албиол-Морено

Бењат- Валеро-Парехо

Луис Алберто-Алкасер-Делофеу

Лаганица до финале
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom