СП 2018 - генерална дискусија

Дали сериозно мислите дека ќе се вратат темите?


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Стек, погледни го составов брат и кажи ми на што личи ова? Па ова да е тим у ПЛ ќе има полоши резултати и од Кристал Палас што се вика.

Прегледај го приврзокот 180310

Иначе, ме боли мене кур за Англија, за браќата французи си навивам. Погба класа, најјачи играч икада.
Е ајде де ова е буквално вториот тим на енглезите, а вчера за жабарите не играа само Инсиње и Верати кои немаа ништо да променат и пак не се срање тим, имале што да покажат.:LOL:
Иначе ме боли патка за Енглезите, мртва репрезентација ќе ги испегла пак некоја репка од типот на Исланд. :Кезец:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Французиве имаат на располагање играчи за седум екипи да состават у пичку матер. :eek:

Но тоа може да им биде и проблем, немаат исфилтрирано бар 15 играчи кои константно играат заедно, многу менувања и многу нови играчи им се мешаат, а голем дел од нив се па и без некое големо искуство.

Сепак со Шпанија се наметнуваат како први фаворити. Потоа следуваат Германија, Бразил и Аргентина. Белгија е хазардна (хехе) репрезентација или конечно ќе го исполнат потенцијалот на играчите или пак крах ко на претходното. Португалија тешко пак до подвиг. Англија позната приказна. Плус Хрватска и Уругвај може да се вбројат како фаворити од сенка, све друго ќе биде чудо.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Мене ми се Бразил, Шпанија, Франција и Германија топ фаворити, па после иде се останато. Овие по редослед си ги напишав, мада може и Шпанија пред Бразил да иде... Едно е сигурно, првенствово ќе биде прејако со доста квалитетни екипи и со доста екипи кои може да изненадат од сенка.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Французиве имаат на располагање играчи за седум екипи да состават у пичку матер. :eek:

Но тоа може да им биде и проблем, немаат исфилтрирано бар 15 играчи кои константно играат заедно, многу менувања и многу нови играчи им се мешаат, а голем дел од нив се па и без некое големо искуство.

Сепак со Шпанија се наметнуваат како први фаворити. Потоа следуваат Германија, Бразил и Аргентина. Белгија е хазардна (хехе) репрезентација или конечно ќе го исполнат потенцијалот на играчите или пак крах ко на претходното. Португалија тешко пак до подвиг. Англија позната приказна. Плус Хрватска и Уругвај може да се вбројат како фаворити од сенка, све друго ќе биде чудо.
Франција според ростерот и составот треба да биди прв фаворит па после нив Бразил и Германија..Шпанија сеуште ја нема тргнато сенката од Дел Боске бидејќи уште играат играчи од стариот систем и тоа редовно како што се Иниеста,Бускетс,Силва,Пике...додека не се ослободат целосно од нив ќе губат како магариња од секоја посериозна репрезентација....

Германија е најорганизирана и игра најдопадлив фудбал со многу додавања,проигрувања,движење без топка,воиграни до максимум...имаат огромен избор на играчи и Лев има слична мака како Дешамп да го одбери најдобриот тим т.е. најсоодветната селекција што ќе му одговара на системот.

Франција со онаков избор и со оние играчи делуваат очајно и дезорјентирано на теренот..едноставно се се чека на Погба и некаков негов индивидуален потег ,индивидуалци еден куп..сите кој од кој...со оглед на тоа дека Дешамп е тежок дебил веројатно ќе флопнат ..да се потсетиме на Дешамп експертизата кога во Еуро 2016 наместо Гамеиро тогашниот играч на Севиља кој беше во животна форма го повика спориот и неподвижниот Жињак кој игра(ше) во Тигре(Мексико) што имаше нула придонес за Франција на тоа натпреварување.

Бразил на прв поглед делува како екипа што оди на гол повеќе и незнае да тактизира и да игра на резултат..ќе видиме дали овај "Ливерпул" стил на игра ќе му донеси резултат или нова бламажа од некоја Европска сериозна екипа.

Аргентина се мизерии белосветски и неможат никако да бидат во Топ 5 фаворити.

Португалија мислам дека се многу напреднати и имаат солидна генерација на фудбалери само проблемот е тоа што Роналдо костантно опаѓа и веројатно наредното лето ќе биди во уште полоша форма .

Белгија немаат ниту карактер,ниту мадиња да постигнат успех..а и со коњот напред ќе го свиткаат.

Ние во Фиром ќе си ги пратиме браќата југословенски и сложно ќе се радуваме/тагуваме на секоја нивна победа или пораз :D
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Англија го има истиот проблем ко Италија, среќа само што имаа мртва група. Немаат лош тим ама им фали саглам тренер и некој што ќе ја движи средината. Им треба некој тенер што ќе форсира модерен фудбал, а не на високи топки. Имаат добри играчи и добра клупа ама немаат Моцарт на теренот. Вилшер и Баркли требаа да бидат тие ама едниов го убија повреди, а другиов се обеси.[DOUBLEPOST=1510704661][/DOUBLEPOST]Него дојдов да пишам за Ериксен. Топ 5 играчи од среден ред е моментално. Какви Кутињо, Верати, поима немаат овие за него, дечково растура веќе 3 сезони по ред. Порано имаше само периоди, три утакмици е топ три нигде го нема. Сега и во тој поглед е бајги подобрен. Може само Крос, Модрич и Де Брујне да се подобри од него само.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Џо факинг Гомез шо у Ливерпул не игра прва постава(не му го спорам квалитетот,може поквалитетен е од Локи,ама не игра) и миленикот на ДонеФ,Лофтус-Чик..

Иначе Погба продава дресови за Франција? :)
Игра бе Гомез, прв десен бек на Ливерпул е послеповредата на Клајн, повеќе минути има од ТАА. Чкарт е што Џо е штопер а го играат на десна а некад и на лева бековска, па делува ко килав. Иначе, за годинитие и плус фактот што скоро година и нешто се рехабилитираше од повреда, што може да биде пресудно на негови години (пример Шо) е супер.

П.С. Џонтра е боље штопер од Ловрен :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не сум ги прател јужноамеричкиве репрезентации така де не можам да дадам некое мислење, вака од играчки кадар никако не би можел Бразил да го ставам прв фаворит. Дефинитивно први фаворити се Германија и Франција (за французите и навивачки сум насторен), а Енглезите очекувам да направат некое изненадување, иако сите мислиме дека се утепана репрезентација мислам дека ќе елиминираат барем еден од топ фаворитиве.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мене ми се Бразил, Шпанија, Франција и Германија топ фаворити, па после иде се останато. Овие по редослед си ги напишав, мада може и Шпанија пред Бразил да иде... Едно е сигурно, првенствово ќе биде прејако со доста квалитетни екипи и со доста екипи кои може да изненадат од сенка.
Нема да биде прејако, не е тоа тоа без Италија ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.005
Енглезиве немаат карактер, против ебан Исланд се посраа. Франција ми делува дека ке идат далеку, заедно со Германија. Кај Шпанциве, одбраната делува климаво.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Не сум ги прател јужноамеричкиве репрезентации така де не можам да дадам некое мислење, вака од играчки кадар никако не би можел Бразил да го ставам прв фаворит. Дефинитивно први фаворити се Германија и Франција (за французите и навивачки сум насторен), а Енглезите очекувам да направат некое изненадување, иако сите мислиме дека се утепана репрезентација мислам дека ќе елиминираат барем еден од топ фаворитиве.
Прејак е Бразил, не може да не е меѓу топ фаворити екипа која ги има Нејмар, Хесус, Кутињо, Миранда, Луиз, Марсело итн итн... Се прошетаа во квалификациите и завршија први со 90 бода предност пред останатите. Нормално тоа не мора секогаш да значи али и според играта беа топ, едно 200 класи подобро од она фијаско издание на претходното СП на нивни терен.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Сакам Германија и Франција финале, секако Германија да освои... Ама со оглед на тоа каков состав имаат Французиве, страшни се ептен :D Све може да се деси до тогаш, ама вака сеа според мене се овие две екипи , од кои на Франција и давам предност :)

Не ја гледав ирска-данска, како успеаа 5 да примат овие со Mартин о'нил ? :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Прејак е Бразил, не може да не е меѓу топ фаворити екипа која ги има Нејмар, Хесус, Кутињо, Миранда, Луиз, Марсело итн итн... Се прошетаа во квалификациите и завршија први со 90 бода предност пред останатите. Нормално тоа не мора секогаш да значи али и според играта беа топ, едно 200 класи подобро од она фијаско издание на претходното СП на нивни терен.
Знам бро, не мора да значи. Еве пример Италија не освоија толку многу бодови ама да се пласираа ќе изгазеа на сфецко а и самото првенство не е тоа тоа без нив. Проклети да сте шфеѓани.[DOUBLEPOST=1510705955][/DOUBLEPOST]@Ilumious ај банирај ме.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Знам бро, не мора да значи. Еве пример Италија не освоија толку многу бодови ама да се пласираа ќе изгазеа на сфецко а и самото првенство не е тоа тоа без нив. Проклети да сте шфеѓани.[DOUBLEPOST=1510705955][/DOUBLEPOST]@Ilumious ај банирај ме.
Копиле до вчера се расправаше за вакви форсови и делеше банови сеа ти замараш. :kuracc: Ебете се и ти и Италија. :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Прејак е Бразил, не може да не е меѓу топ фаворити екипа која ги има Нејмар, Хесус, Кутињо, Миранда, Луиз, Марсело итн итн... Се прошетаа во квалификациите и завршија први со 90 бода предност пред останатите. Нормално тоа не мора секогаш да значи али и според играта беа топ, едно 200 класи подобро од она фијаско издание на претходното СП на нивни терен.
Ваљда мене впечатокот за нив ми е баш од претходното првенство. И генереално последниве Светски првенства, изминативе десетина години европските репрезентации доминираат, максимум на јужноамериканциве е финалето на Аргентина од претходното првенство и тоа е се што покажаа , Бразил па е тотален распад на првенствата, врв им беше историскиот дебакл со Германците. Во Русија или ќе се вратат во живот или веќе можеме да ги рачунаме за второкласна фудбалска екипа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom