СП 2018 - генерална дискусија

Дали сериозно мислите дека ќе се вратат темите?


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .
P

psychostasia

Гостин
Ериксен им еба мајка на ирциве. Среќа што немаат уште некој на негово ниво, петарда ќе јадеа Ирска ко од шала.
 

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
715
Поени од реакции
1.520
Ериксен им еба мајка на ирциве. Среќа што немаат уште некој на негово ниво, петарда ќе јадеа Ирска ко од шала.
Koga ke se prisetam edno vreme dortmund se cenkase dali da go zeme ili ne , prosek im bil. Klop ekspertiza :)
 
P

psychostasia

Гостин
На крај и Лордот од пенал за петарда :ROFLMAO: Леле ирциве која дупка беа денес.
 
P

psychostasia

Гостин
Им вратија и платија за бункерот у Данска.
Па и оваа планираа така да ја играат, блицкриг акции на почеток и некако после нафрлање од центар Дафи даде гол. Додуша се помачија уште пет минути да направат некој пресинг напред со надеж дека ќе направат 2 - 0 и после на сила ја тераа до крај.
Ериксен цар. Три голчишта им ги тресна, последниот мрежата ја скина.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Инаку мега јаките Англија што пројдоа групи со Малта, Словачка, Словенија и Прибилци имаат 28% посед на топката против Бразил во првото полувреме и нула пати пројден центар. Им ебам све преценето, најодвратна репрезентација во историја.
Види кој игра за Англија, не треси глупости. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Аха, а вчера кога викавме видете кој игра за Италија тогаш не се важеше? :smirce:
Ама Италија играше меч кој треба да ја однесе на СП, Англија игра пријателска и пола тим му откажа на Саутгејт за да одмори. :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Аха, а вчера кога викавме видете кој игра за Италија тогаш не се важеше? :smirce:
Па пријателска е ова против можеби најјакиот репрезентативен колектив во моментов. Од друга страна имаш бараж дуел за пласман на сфецко и реално никако не можеш да споредиш.[DOUBLEPOST=1510701019][/DOUBLEPOST]Бреј Чемпионс копиле, ме претрка.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Па пријателска е ова против можеби најјакиот репрезентативен колектив во моментов. Од друга страна имаш бараж дуел за пласман на сфецко и реално никако не можеш да споредиш.
Јасно е што сакате да кажете ама баш тоа што Италија беше десеткувана од селекторот укажува на тоа дека имаат квалитет и можат многу повеќе, али џабе ќе се објаснуваме нема да се разбереме.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Јасно е што сакате да кажете ама баш тоа што Италија беше десеткувана од селекторот укажува на тоа дека имаат квалитет и можат многу повеќе, али џабе ќе се објаснуваме нема да се разбереме.
Стек, погледни го составов брат и кажи ми на што личи ова? Па ова да е тим у ПЛ ќе има полоши резултати и од Кристал Палас што се вика.

upload_2017-11-15_0-17-26.png

Иначе, ме боли мене кур за Англија, за браќата французи си навивам. Погба класа, најјачи играч икада.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Стек, погледни го составов брат и кажи ми на што личи ова? Па ова да е тим у ПЛ ќе има полоши резултати и од Кристал Палас што се вика.

Прегледај го приврзокот 180310

Иначе, ме боли мене кур за Англија, за браќата французи си навивам. Погба класа, најјачи играч икада.
Брат форсирам намерно ако не примети ко што ти форсираше вчера.

Иначе јас Англија никогаш не сум ја сакал ко репрезентација, секогаш, ама секогаш биле преценувани од медиумите и ставани ко едни од топ фаворитите а дно допираат константно.

Гледав хајлајЦи од Франција-Велс, многу бесна екипа има Франција, дефинитивно топ 3 фаворит ќе бидат во Русија.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.206
Поени од реакции
6.559
Стек, погледни го составов брат и кажи ми на што личи ова? Па ова да е тим у ПЛ ќе има полоши резултати и од Кристал Палас што се вика.

Прегледај го приврзокот 180310

Иначе, ме боли мене кур за Англија, за браќата французи си навивам. Погба класа, најјачи играч икада.
Џо факинг Гомез шо у Ливерпул не игра прва постава(не му го спорам квалитетот,може поквалитетен е од Локи,ама не игра) и миленикот на ДонеФ,Лофтус-Чик..

Иначе Погба продава дресови за Франција? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom