СП 2018 - квалификации

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од ManUtdChampions, 8 октомври 2015.

1. DaniBMW

DaniBMW 1 + 1 = 10

Член од:
    22 јуни 2010
    Мислења:
    18.607
    Допаѓања:
    38.145
    А кој нормален ги очекуваше Мкитарјан и Кеита на светско?

Ashburton Grove, Ilumious, Peja989 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. marinetti

marinetti

Член од:
    1 септември 2014
    Мислења:
    3.401
    Допаѓања:
    4.555
    Светсково нема смисла без Миктаријан..

3. Џонтра Волта

Џонтра Волта Bono Vox, Mladen Bodalec & Aca Lukas

Член од:
    8 мај 2013
    Мислења:
    18.513
    Допаѓања:
    58.448
    Уште сум нервозен маме им ебам нивно. Не сум за Италија, мене Аргентина ми е прва репрезентација, жабариве на 2ро место ми се, или прво на Европско.
    Од мал пратам Калчо, од мал Италија ми е омилена земја, италијанскиот јазик омилен, шмекери ми се, фраери, најјаки у свет, Моника Белучи.

И ти доаѓа еден 60 годишен старец кој што смрди на комиње, од авион се гледа дека пие по кафани, и ти го ебе цело детство, заклучува европски квалификации за Светско првенство без 5 кратниот шампион Италија.
    Абе кур ме боли дали имале или немале репрезентација, дали заслужено или незаслужено ќе ги нема во Русија, Италија е тоа џабе ми праите муабет.

Познато е тоа дека италијанците скоро цела историја се шлепаат, играат неубав фудбал и све тоа, ова што се дешаваше со нив во квалификациите е рамно на фијаско. Океј еве се паднале со Шпанија у група, да ги земеме ко поквалитетни што реално и се (беа поквалитетни и од Чиле и Швајцарија на СП па испаднаа у групи) ама ти во таква група со Македонија, Албанија, Израел и Лихтенштајн да не можеш да се уиграш 10 утакмици и на баражов да изгледаш како ФК Ран Производ од Агино Село е чисто дно.
    Швеѓаните се на се имаа 3-4 напади и сите тие напади им беа точни, со откривање, со проигрување и слично а не како идиотиве со дугачки топки кому иде.

Јебем ли ти таков излапен селектор, убаво вика Стекот, не дека се праиме експерти сеа ама и ние од форумов ќе изберевме боље состав и тактика за да ја поминеме ебаната Шведска.
    Кој кур ти е бе со таа одбрана со 3ца, кој кур ти е покрај Бонучи тебе мадафакинг ЏОРЏО КИЕЛИНИ да ти игра со топка? Кој? Абе тој лигњавко треба да се ограничи на максимум 2 додири со топка-прими додај. Киелини ти организира игра бе, топка не знае да подаде.
    Дармијан лево крило. Флоренци у средина. Марко Пароло.

Тие па Имобиле и Белоти ццццццццццц у право е и Џони што вика за вакви играчи, у Лацио и Торино мајки ебаваат а на вакви големи утакмици или коа ќе отидат у поголем клуб ги нема. Сеа викендов ќе даат по еден хет трик и ќе мислиме кујзне колку се јаки. Идиоти неписмени. Едер за овие е Дел Пиеро бе што ме заебавате.
    Габијадини. hhhhhhhhhhhhhh trebase da go zeeme mesto ikardi

Види, италијанциве од увек имале вакви играчи у постава, да не ги редам, Симоне Перота, Виченцо Јакинта, Амаури, Коко, К.Занети , Фавали, Гросо и компанија ама никад на терен не изгледале вака бездушно и мртво. Убаво спомнаа погоре, поише се секираа за фризурите него за играта.

Пишано е за Де Роси ахаххахахахахаха бркаш негатива и го праќаш Де Роси на загревање. Па ова е чист нон сенс и апсолутно непознавање на фудбалската игра и правила пред се.
    Инсиње на клупа, шанса добиваат Габијадиновци, Бернардески, Ел Шаравци. Кои сте бе вие?

Измените во продолжение од утакмицата и тактичката поставеност на терен не сакам да ја дискутирам. Такво сквернавење на фудбал одамна неам видено.

Што сакате коментирајте, едноставно СП/ЕП без Италија не е тоа тоа.

На Хефест, NomoregameS, DeviAngel и уште 11 други им се допаѓа ова.
  4. LordDragonII

LordDragonII Dr.Strangelove

Член од:
    15 август 2008
    Мислења:
    8.410
    Допаѓања:
    3.341
    Без паника, се пласираа wannabe италијаните Хрватска.

На Boom Shaka Lakka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Stefan-kobe

Stefan-kobe

Член од:
    23 август 2010
    Мислења:
    23.391
    Допаѓања:
    45.670
    Да не мислиш на лево? Пошо лево играше Шарави вчера, а кога го пушти Берна и он се шуњаше таму, иако не се знаеше кој пие кој плаќа. И ја сум нервозен упм, ја од увек сум си бил за Бразил од репкиве, ама СП си е СП бе, за кур ќе ми се Шведска им ебам тоа неталентираните горостаси на сметка на Азурите.

На Tutor, Boom Shaka Lakka и Џонтра Волта им се допаѓа ова.
  6. Boom Shaka Lakka

Boom Shaka Lakka Silence!! .. I kill you!

Член од:
    29 август 2008
    Мислења:
    8.765
    Допаѓања:
    5.751
    Да де лево, грешка сум пишал :)

Јас сум од мал за Италија и вакво нешто сеуште не ми е верно и чудно, нема да ми се гледа Светското у пм

На Stefan-kobe му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Bateman

Bateman

Член од:
    23 ноември 2011
    Мислења:
    9.368
    Допаѓања:
    18.124
    У целово жалење за Итаљаниве, чисто да ги споменеме Швеѓаните, ваљда не било само до неспособноста на Италија, зар самата Шведска нема никакви заслуги што одат на Светско. :cool:

Последно уредено: 14 ноември 2017
    Џони Вајсмилер, Peja989, Ilumious и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. vidooq

vidooq

Член од:
    14 април 2012
    Мислења:
    19.566
    Допаѓања:
    28.930
    Гранквист искина вчера.

9. Bianconero vero

Bianconero vero Il Capitano

Член од:
    10 ноември 2008
    Мислења:
    7.958
    Допаѓања:
    5.404
    Не, ништо не зависеше од нив туку исклучиво од неспособноста на Италија односно нивниот селектор. Од она што го поседува можеше да склопи многу подобар тим и формација. Па Шведска во групата изгуби од мртвата Бугарија и имаше послаб меѓусебен скор од Холандија, која исто така не е далеку од мртва а помина заради педерското правило кое го вратија од годинава, а тоа е да одлучува вкупната гол разлика.

На Мартин * и Vlatko_Gjorce им се допаѓа ова.
  10. Spiegel

Spiegel

Член од:
    19 март 2011
    Мислења:
    10.728
    Допаѓања:
    8.357
    Линделоф им еба матер, сите сонови им ги урна. Пак нека го исмеваат новиот Вида во темана за ПЛ :cool::cool::cool::cool:

На Bateman му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Факе

Факе Highbury–the Home of Football

Член од:
    6 март 2010
    Мислења:
    8.282
    Допаѓања:
    7.383
    Дечко,чисто за споредба Италија изигра 1-1 со Македонија на домашен терен,а на гости се извадија едвај во 95та минута за победа од 2-3.Во 180 минути примија 3 гола од Македонија.
    Со мртвиот Израел победи 1-0 на домашен терен,а исто толку и со Албанија на гостински.
    На мртва Шведска у 180 миниту им дадоа 0 голови.
    Целосната слика е таа,Италија не заслужи да оди на СП.Една Англија на која душа им се вади и тоа со право,не успеа да се квалификува на ЕП 2008 со играчишта како Џерард,Руни,Лампард,Кол,Фердинанд,Тери,така да биг дил ако Италија со оваа генерација не успеала.Не е прв пат голема репрезентација да не успее да се квалификува на големо натпреварување,а нема да е ни последен.
    А муабетот како нема да е тоа тоа СП без рандом екипа е детски муабет и единствено фановите на истата можат да се тешат со тоа.
    Реномето не е услов за квалификација на главен евент,туку игрите и резултатите.
    На Швеѓаните треба да им се оддаде страшна почит,успеаја да отфрлат една од топ историските репрезентации.Секоја чест.

Инаку да,Вентура се испосра,ама и покрај тоа сепак требаше да покажат повеќе заби и да збрцнат еден гол несакајки,како што го правеле тоа трилион пати.А после ваков блам да не си даде оставка е трагикомочно.

На KembaW, LordDragonII, Peja989 и уште 4 други им се допаѓа ова.
  12. reddevil4ever

reddevil4ever

Член од:
    26 јануари 2009
    Мислења:
    5.257
    Допаѓања:
    2.318
    Асален стрим некој да има најдено за Германија - Франција?

13. Stefan-kobe

Stefan-kobe

Член од:
    23 август 2010
    Мислења:
    23.391
    Допаѓања:
    45.670
    Инаку мега јаките Англија што пројдоа групи со Малта, Словачка, Словенија и Прибилци имаат 28% посед на топката против Бразил во првото полувреме и нула пати пројден центар. Им ебам све преценето, најодвратна репрезентација во историја.

На Dejan <3 Viola, LordDragonII, Huddle и уште 7 други им се допаѓа ова.
  14. DaniBMW

DaniBMW 1 + 1 = 10

Член од:
    22 јуни 2010
    Мислења:
    18.607
    Допаѓања:
    38.145

На reddevil4ever му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Ska Maniac

Ska Maniac Бараба

Член од:
    2 октомври 2013
    Мислења:
    3.428
    Допаѓања:
    3.217
    Ич ова не е за смеење зошто заради глуперди селектори на клупа Малдини и цела генерација на ѕвезди (Пирло,Гатузо,Толдо,Буфон,Панучи,Неста,Toти, Виери ....) со Италија 2002 одвај група поминаа со 4 бода.

Сподели преку: