СП 2018 - генерална дискусија

Дали сериозно мислите дека ќе се вратат темите?


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270


Клупа: Облак,Ван Дајк, Кеита, Пјанич, Марез, Пулишич, Микитариан, Робен, Џеко, Игуаин.
А кој нормален ги очекуваше Мкитарјан и Кеита на светско?
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Светсково нема смисла без Миктаријан..
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Уште сум нервозен маме им ебам нивно. Не сум за Италија, мене Аргентина ми е прва репрезентација, жабариве на 2ро место ми се, или прво на Европско.
Од мал пратам Калчо, од мал Италија ми е омилена земја, италијанскиот јазик омилен, шмекери ми се, фраери, најјаки у свет, Моника Белучи.

И ти доаѓа еден 60 годишен старец кој што смрди на комиње, од авион се гледа дека пие по кафани, и ти го ебе цело детство, заклучува европски квалификации за Светско првенство без 5 кратниот шампион Италија.
Абе кур ме боли дали имале или немале репрезентација, дали заслужено или незаслужено ќе ги нема во Русија, Италија е тоа џабе ми праите муабет.

Познато е тоа дека италијанците скоро цела историја се шлепаат, играат неубав фудбал и све тоа, ова што се дешаваше со нив во квалификациите е рамно на фијаско. Океј еве се паднале со Шпанија у група, да ги земеме ко поквалитетни што реално и се (беа поквалитетни и од Чиле и Швајцарија на СП па испаднаа у групи) ама ти во таква група со Македонија, Албанија, Израел и Лихтенштајн да не можеш да се уиграш 10 утакмици и на баражов да изгледаш како ФК Ран Производ од Агино Село е чисто дно.
Швеѓаните се на се имаа 3-4 напади и сите тие напади им беа точни, со откривање, со проигрување и слично а не како идиотиве со дугачки топки кому иде.

Јебем ли ти таков излапен селектор, убаво вика Стекот, не дека се праиме експерти сеа ама и ние од форумов ќе изберевме боље состав и тактика за да ја поминеме ебаната Шведска.
Кој кур ти е бе со таа одбрана со 3ца, кој кур ти е покрај Бонучи тебе мадафакинг ЏОРЏО КИЕЛИНИ да ти игра со топка? Кој? Абе тој лигњавко треба да се ограничи на максимум 2 додири со топка-прими додај. Киелини ти организира игра бе, топка не знае да подаде.
Дармијан лево крило. Флоренци у средина. Марко Пароло.

Тие па Имобиле и Белоти ццццццццццц у право е и Џони што вика за вакви играчи, у Лацио и Торино мајки ебаваат а на вакви големи утакмици или коа ќе отидат у поголем клуб ги нема. Сеа викендов ќе даат по еден хет трик и ќе мислиме кујзне колку се јаки. Идиоти неписмени. Едер за овие е Дел Пиеро бе што ме заебавате.
Габијадини. hhhhhhhhhhhhhh trebase da go zeeme mesto ikardi

Види, италијанциве од увек имале вакви играчи у постава, да не ги редам, Симоне Перота, Виченцо Јакинта, Амаури, Коко, К.Занети , Фавали, Гросо и компанија ама никад на терен не изгледале вака бездушно и мртво. Убаво спомнаа погоре, поише се секираа за фризурите него за играта.

Пишано е за Де Роси ахаххахахахахаха бркаш негатива и го праќаш Де Роси на загревање. Па ова е чист нон сенс и апсолутно непознавање на фудбалската игра и правила пред се.
Инсиње на клупа, шанса добиваат Габијадиновци, Бернардески, Ел Шаравци. Кои сте бе вие?

Измените во продолжение од утакмицата и тактичката поставеност на терен не сакам да ја дискутирам. Такво сквернавење на фудбал одамна неам видено.

Што сакате коментирајте, едноставно СП/ЕП без Италија не е тоа тоа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Бернандески игра десно и централно, а овој вампирот вчера го пушти десно, а таму беше и Шарави а Флоренци го прати десно. Да го прашаш која му беше замислата со Шарави и Бернандески на иста страна, а стартерот Флоренци веќе истрошен го остави сам на десно крило.. може човек милион забелешки да му најде на вампирот, реално тој ја уби репрезентацијата. Јас до сега не сум видел поочигледна ситуација во фудбалот кога тренерот е директен кривец, со милион докази, факти и аргументи, навистина жално..
Да не мислиш на лево? Пошо лево играше Шарави вчера, а кога го пушти Берна и он се шуњаше таму, иако не се знаеше кој пие кој плаќа. И ја сум нервозен упм, ја од увек сум си бил за Бразил од репкиве, ама СП си е СП бе, за кур ќе ми се Шведска им ебам тоа неталентираните горостаси на сметка на Азурите.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
Да не мислиш на лево? Пошо лево играше Шарави вчера, а кога го пушти Берна и он се шуњаше таму, иако не се знаеше кој пие кој плаќа. И ја сум нервозен упм, ја од увек сум си бил за Бразил од репкиве, ама СП си е СП бе, за кур ќе ми се Шведска им ебам тоа неталентираните горостаси на сметка на Азурите.
Да де лево, грешка сум пишал :)

Јас сум од мал за Италија и вакво нешто сеуште не ми е верно и чудно, нема да ми се гледа Светското у пм
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
У целово жалење за Итаљаниве, чисто да ги споменеме Швеѓаните, ваљда не било само до неспособноста на Италија, зар самата Шведска нема никакви заслуги што одат на Светско. :cool:
 
Последно уредено:

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
У целово жалење за Итаљаниве, чисто да ги споменеме Швеѓаните, ваљда не било само до неспособноста на Италија, зар самата Шведска нема никакви заслуги што одите на Светско. :cool:
Не, ништо не зависеше од нив туку исклучиво од неспособноста на Италија односно нивниот селектор. Од она што го поседува можеше да склопи многу подобар тим и формација. Па Шведска во групата изгуби од мртвата Бугарија и имаше послаб меѓусебен скор од Холандија, која исто така не е далеку од мртва а помина заради педерското правило кое го вратија од годинава, а тоа е да одлучува вкупната гол разлика.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
У целово жалење за Итаљаниве, чисто да ги споменеме Швеѓаните, ваљда не било само до неспособноста на Италија, зар самата Шведска нема никакви заслуги што одат на Светско. :cool:
Линделоф им еба матер, сите сонови им ги урна. Пак нека го исмеваат новиот Вида во темана за ПЛ :cool::cool::cool::cool:
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Не, ништо не зависеше од нив туку исклучиво од неспособноста на Италија односно нивниот селектор. Од она што го поседува можеше да склопи многу подобар тим и формација. Па Шведска во групата изгуби од мртвата Бугарија и имаше послаб меѓусебен скор од Холандија, која исто така не е далеку од мртва а помина заради педерското правило кое го вратија од годинава, а тоа е да одлучува вкупната гол разлика.
Дечко,чисто за споредба Италија изигра 1-1 со Македонија на домашен терен,а на гости се извадија едвај во 95та минута за победа од 2-3.Во 180 минути примија 3 гола од Македонија.
Со мртвиот Израел победи 1-0 на домашен терен,а исто толку и со Албанија на гостински.
На мртва Шведска у 180 миниту им дадоа 0 голови.
Целосната слика е таа,Италија не заслужи да оди на СП.Една Англија на која душа им се вади и тоа со право,не успеа да се квалификува на ЕП 2008 со играчишта како Џерард,Руни,Лампард,Кол,Фердинанд,Тери,така да биг дил ако Италија со оваа генерација не успеала.Не е прв пат голема репрезентација да не успее да се квалификува на големо натпреварување,а нема да е ни последен.
А муабетот како нема да е тоа тоа СП без рандом екипа е детски муабет и единствено фановите на истата можат да се тешат со тоа.
Реномето не е услов за квалификација на главен евент,туку игрите и резултатите.
На Швеѓаните треба да им се оддаде страшна почит,успеаја да отфрлат една од топ историските репрезентации.Секоја чест.

Инаку да,Вентура се испосра,ама и покрај тоа сепак требаше да покажат повеќе заби и да збрцнат еден гол несакајки,како што го правеле тоа трилион пати.А после ваков блам да не си даде оставка е трагикомочно.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Асален стрим некој да има најдено за Германија - Франција?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Инаку мега јаките Англија што пројдоа групи со Малта, Словачка, Словенија и Прибилци имаат 28% посед на топката против Бразил во првото полувреме и нула пати пројден центар. Им ебам све преценето, најодвратна репрезентација во историја.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.418
Плачи пичко, и кур пуши, плачи !!

Кажав кур да пушиш?

Кажав, ок !!
Ич ова не е за смеење зошто заради глуперди селектори на клупа Малдини и цела генерација на ѕвезди (Пирло,Гатузо,Толдо,Буфон,Панучи,Неста,Toти, Виери ....) со Италија 2002 одвај група поминаа со 4 бода.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom