СП 2018 - генерална дискусија

Дали сериозно мислите дека ќе се вратат темите?


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Нема шанси да не биде отпуштен, теорија нема, еве и после мечот одбил да збори со медиуми, сигурно утре ќе има официјално.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Аман бе што сторивте нервози и пцуења ... Убаво викаат и така е срање репрезентацијата, нека го земат Карло и нека направат еден рестарт.

Се дешава јбг, на Холандија и се случи, на Англија со Стив Мекларен и се случи, да се протнеа некако жабарите ќе влезеа ама летово па тежок блам можеше да им се деси од некого.
Далеку е од срање репрезентацијата Фросе, затоа и ваквите коментари. Италија како прво има јака одбрана, тројцата беа столбови на одбраната на Јуве до лани, сеа Бонучи нели во Милан е, во средина Верати, Де Роси, Жоржињо, Гаљардини, напад Имобиле, Инсиње, Белоти, Шарави, Кандрева, голман Џиџи, така да далеку од лош е овој тим и тоа има уште за набројување али ме мрзеше да верглам даље. Италија беше преебана од селекторот и тоа е тоа, нема што многу да се објаснува и да се полемизира. Нека си ги чукаат главите тие во федерација, што ли мислеа само со фосилов кој е заглавен во времето на диносаурусите... Абе не ми се верува дека во меч каде брка резултат 1-0 од првиот меч он искочи со петка во средината која гласеше Кандрева-Флоренци-Пароло-Жоржињо-Дармиан. :pos:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Сами си се криви жабариве, шо не го избркаја после утакмицата со нас овај Вентура, нешо слично како шо направи Хрватска со тренерот, одма под хитна постапка да го избркет, сега нека плачет.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.413
Поени од реакции
62.011
Вентура не поднесол оставка...

Giampiero Ventura has refused to resign and apologised to Italy fans “for the result, but not the effort” after failing to reach the World Cup.

Ќе се состанел деновиве со Тавекио да виделе кој се следни чекори итн итн :pos:
Grujo-esque ...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.599
Буфон од 1997 у репрезентација
Де Роси, Келини и Барѕаљи од 2004

 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Апсолутно не се согласувам дека Италија е до толку мизерија да не може да игра на СП па и да стигне докај 1/4 финале, има доста потенцијал во составот ама Вентура ги уништи во последниве неколку месеци.
Италија нема дојдено до 1/4 финале од коа беа светски прваци 2006 година во Германија, и тоа со далеку поквалитетни играчи од овие што моментално ги поседува.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Једино ми е криво за Буфон човекот е Људина, пример како треба да изгледа еден спортист со тоа не само што е врхунски голман, туку и карактерот и темпераментот му се за пример.
Друго мене кејф ми се наорави што испаднаа , што требаше да се протнат и да освојат СП како 2006 со австралија кога поминаа со непостоечки пенал, како и да е што ги јебам непоштујем западно од Пољска ништо :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Инаку гледам никој не спомнал, судијата беше прича за себе вчера, 889 пенали не свирна, пола од нив беа за Шведска, а пола за Италија. Нарочито оние за Шведска беа преочигледни, не знам кај курац го одбраа овој идиотов, поима нема како да води утакмица, се раздава жолти уште од 3-та минута, не свиреше пенали, сакаше изгледа некој авторитет да глуми а сиротиот не знаеше кај тера.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Povrakanica od generacija imaat italijanive be, zasluzeno ispadnaa, nie kreteni doma dopustivme 2-1 taka lesno da ni padnat, mizerija od tim se, se macea i so nas so strategot angelovski na klupata, so shikov u tim i alioski ko lev bek, bas mi e mi kejf ...
Me boli kur sto ko zemja nema da se ,wooww svetsko bez italia, mislis bog i batina se u sportov, a ustvari igraat mrtov potrosen fudbal, rak za oci, 2 utakmici i edna sansa imaa i dve polusansi protiv grankvist i lindelof, imaa sreka so nas, albanija i israel bea u grupa inace i u baraz nemase da otidat, sto pomalce reprezentacii sto se kosat so moderniot fudbal, t ...

Za onoj beloti 100m evra baraa, milan pa pustite gotovi bea da odgovorat na nivnite visoki baranja, abe sedi si kjuti si traj si za sezona ipol za 20ce ke go daat u west ham ko rolando bjanki na vremeto u siti sto otide, mu ebam toa izmestenata preceneta daltonska faca.

I verratti mi e overejted igrac momentalno, dali zasto sme FM generacija pa iame nekoj stav izgradeno za nego zasto tamu e noviot pirlo i strasni rejtinzi ima, od peskara otide u psg i tolku, nema nesto poznacitelno so niv napraveno ili pa nekoj wow nastap kade pravel razlika, za italia e prica za sebe, prosecni partii ... Mislam ok e, dobar igrac e i sve toa ama se ponasame ko za pirlo da praime muabet, 25 godini e vishe, na tie godini iniesta, xavi, pirlo, xabi alonso i red drugi vise bea izgradeni iminja u sportov i znacea nesto.

All in all, ova e uste eden znak deka od koren treba da se menuvaat rabotite u kalcoto, po primerot na germancite koi na vremeto se resija na drasticni cekori i eve gi vadat materijali za naredni 100 godini u fudbalov.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.795
Поени од реакции
24.059
Инаку гледам никој не спомнал, судијата беше прича за себе вчера, 889 пенали не свирна, пола од нив беа за Шведска, а пола за Италија. Нарочито оние за Шведска беа преочигледни, не знам кај курац го одбраа овој идиотов, поима нема како да води утакмица, се раздава жолти уште од 3-та минута, не свиреше пенали, сакаше изгледа некој авторитет да глуми а сиротиот не знаеше кај тера.
Не е кретен судијата, едноставно таков му е критериумот. Не си гледал Ла Лига очигледно, ама Лахоз важи за многу строг судија. Жолти картони дели како бомбони, а за пенал да ти свирне треба АПЛА преочигледен контакт да има во шеснаесетник. Го боли кур дали станува збор за Реал, Барса, Италија или Господ.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не само што игра, туку Русија е и домаќин на претстојново Светско. :cool:
Зборнајата е во топ 5 сигурно, ама никоја химна не мотивира толку колку италјанската. :vozbud:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.712
Помизерен дефинитивно и од Вентура сношти ми беше мртвиот хрватски коментатор кој и онака покрај нервозата која ме кинеше само додаваше масло на огнот се да му ебам усташко.

Абе ликот ЦЕЛА УТАКМИЦА беше уверен деке Киелини на почетокот добил жолт за протести против судијата поради недосудениот пенал, абе буквално без претерување 7 пати кажа дека Киелини добил жолт за протести, а тој 8ма или 9та минута која беше кога го покоси тој играчот на Шведска коските му ги измести, таков старт во живо изгледаше како мамичето да му го разеба :pos::pos:

Глупо е и што не дадоа повторена снимка од стартот и си акаше цела утакмица едно исто. После тоа расправаше како Хрватска минатата ноќ рутинирано ја поминала Грција, а во италјанските медиуми многу ги испофалиле, пишувало одлична Хрватска не ти знам што. И на крајот вели ова го кажувам бидејќи секогаш е подобро кога другите зборуваат добро за нас, отколку ние самите да се фалиме или нешто во тој контекст :ROFLMAO::ROFLMAO:

Инаку на судијата сношти може да му се најдат индивидуални грешки, имаше 2 чисти пенали за Италија, каде што на вториот свирна непостоечка рака од Дармиан, а тој кутриот кога го акнаа еден шут по слабините, 5 минути не можеше воздух да зема. Имаше и два пенали за Шведска, особено апла чист беше раката на Барзаљи, додека онаа на Дармиан беше чиста рака, ама пола метар беа оддалечени со противничкиот играч кога тој ја шутна, некогаш се прогледува низ прсти при ваков случај. Поентата ми е дека и покрај овие недосудени пенали, одлично го отсуди мечот, едноставно не даваше да му се курчат многу, лепеше жолти и им се смееше во фаца некогаш на некои идиотски барања. Ваков меч мора некогаш на овој ригиден начин да се суди, а и реално поарно да не свирне пенал, отколку да свирне како оној на Швајцарија некни со кој се пласираа на Светско :pov:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Далеку е од срање репрезентацијата Фросе, затоа и ваквите коментари. Италија како прво има јака одбрана, тројцата беа столбови на одбраната на Јуве до лани, сеа Бонучи нели во Милан е, во средина Верати, Де Роси, Жоржињо, Гаљардини, напад Имобиле, Инсиње, Белоти, Шарави, Кандрева, голман Џиџи, така да далеку од лош е овој тим и тоа има уште за набројување али ме мрзеше да верглам даље. Италија беше преебана од селекторот и тоа е тоа, нема што многу да се објаснува и да се полемизира. Нека си ги чукаат главите тие во федерација, што ли мислеа само со фосилов кој е заглавен во времето на диносаурусите... Абе не ми се верува дека во меч каде брка резултат 1-0 од првиот меч он искочи со петка во средината која гласеше Кандрева-Флоренци-Пароло-Жоржињо-Дармиан. :pos:
Стеф, еве гледам веќе изнаставале и на форумов и послаби ростери на Италија каде што догурала каде каде подалеку. И Англија ете немаше лош состав кога не се пласираше во 2008, ниту па Холандија во 2002 или 2004, која беше (ме мрзи да гуглам). Добро ќе им дојде еден рестарт, од селектор до играчи, не дека се лоши овие што објавија пензија да не се разбереме погрешно ама пласман на СП ќе им беше само пикање на проблемите под тепих, како Шпанија кога отиде со Алонсо, Касиљас, Чави итн и изеде блам прошло СП, не помина ни групи.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Стеф, еве гледам веќе изнаставале и на форумов и послаби ростери на Италија каде што догурала каде каде подалеку. И Англија ете немаше лош состав кога не се пласираше во 2008, ниту па Холандија во 2002 или 2004, која беше (ме мрзи да гуглам). Добро ќе им дојде еден рестарт, од селектор до играчи, не дека се лоши овие што објавија пензија да не се разбереме погрешно ама пласман на СП ќе им беше само пикање на проблемите под тепих, како Шпанија кога отиде со Алонсо, Касиљас, Чави итн и изеде блам прошло СП, не помина ни групи.
Нема сумња у ова Фрос, мора и во федерација и на тренерското место да направат промени, ама јас стрикно ти викам дека играчки не е слаба Италија моментално како што некои ја прават. Има во Серија А темата постирано, да не постирам пак овде, Конте со 5 пати послаб состав ја преслуша Шпанија и загуби тесно од Германија, на пенали. Абе и најголем фудбалски лаик ќе примети дека составот вчера беше трагикомичен, Лоренцо Инсиње на клупа еј а Габиандини прва постава... Флоренци што позиција играше да ми се објасни... Бокс ту бокс? Плеј? Крило? ЊТФ?

Нема везе, поентата ми е дека Италија има и тим и квалитет рутински да ја помине мочанава Шведска за која тврдам дека ќе биде канта за напуцавање во Русија. Да поставеше нормална формација дебилов, со Инсиње, Бернардески и Имобиле напред, односно со 4-3-3 формација имаше мозокот да им го поматат Инсиње и Берна али тоа е...

Инаку Италија ако продужат вака на пат се да станат ко Англија, пошо Англија си пати/ше од 100 милионски Стерлинзи и таков тип на играчи, преценети до бескрај, а еве периодов гледам 100 милиони Белоти, 50 милиони оној копиљон Киеза (кој рака на срце е квалитетен играч ама 50 милки бе :) ) и да не набројувам натака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom