СП 2018 - генерална дискусија

Дали сериозно мислите дека ќе се вратат темите?


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.746
Многу го потат курот со Бразил коменаториве. Не освоиле од времето на Ное и да ги правиш главни фаворити.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Многу го потат курот со Бразил коменаториве. Не освоиле од времето на Ное и да ги правиш главни фаворити.
Значи само Германија и Шпанија може да се главни фаворити затоа што они ги освоиле претходните две (y)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.746
Значи само Германија и Шпанија може да се главни фаворити затоа што они ги освоиле претходните две (y)
Па да, тоа е исто да речам јас дека Ливерпул е прв фаворит да освои ПЛ иако ја нема освоено преку дваесет години.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Па да, тоа е исто да речам јас дека Ливерпул е прв фаворит да освои ПЛ иако ја нема освоено преку дваесет години.
Ако има најдобар и уигран тим, зошто не би бил? Лестер освои ете и по твојава логика само они можеа да бидат главни фаворити следната сезона.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
За коментаториве секој втор бразилец е Неимар.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.746
Ако има најдобар и уигран тим, зошто не би бил? Лестер освои ете и по твојава логика само они можеа да бидат главни фаворити следната сезона.
А да го пишам тоа у темата за ПЛ ќе ми речеш дека сум забеган.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Бреј за прв пат во живот за Швицарска ќе навивам, благодарение на шпагетосаниот:mad:.
11-12 светски секогаш Бразил ми бил фаворит, со Нејмаров одвратни се за гледање.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Засега од фаворизираниве земји никаков фудбал. Ајде утре да видиме Белгија и Англија. За првиве против Панама играаат, од англичаниве немам никакви посебни очекувања.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
четврт ден помина од шампионатот и уште нема клипчиња од пијани англичани кај шо јадат ќотек :toe:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.420
Поени од реакции
7.758
Интересен муабет со татко ми прееска.
Он со стандардната приказна... ех, овие се подпросечни и Србија и Хрватска, демек во мое време играчите биле подобри (алудирајќи на доцни 80ти и 90ти). Па дури и начна за Хрватска 1998, Бугарија 1994, во стилот овие се гола вода за тие играчи тогаш.
Ја многу малку сум гледал од "златното доба на југословенскиот фудбал од 90ти", ама еве скромно сум убеден дека Лука Модрич е најдобриот играч што некогаш излегол од овие "екс - ју" простори, и дека од 2000та наваму бивша ЈУ произведува многу поквалитетни играчи од нивното време, Видич бедемиште од епски размери - УБЕДЛИВО најдобар дефанзивец од овие простори (какви михајлович, Катанец, Јарни, Џукич). Дејан Станкович одма после него, Матич исто - типов е најкорисен и столб играч во континуитет во екипите каде и да настапува (плав дрес или црвен,сеедно). Следен - Един Џеко - играчиште, во 3 лиги, секаде најдобар стрелец. Пјанич и Ракитич (иако овој не толку, реално)
Сеа да, има(ла) и таа Југославија страшни играчи - Бобан, Мијатович, Савичевич, Просинечки, Југович ти реков ми рече. Но не верувам дека се на индивидуално ниво како овие поновите.
Како и да е, post-2000 играчиве се според мене, подобри од оние екс-ју или 90's играчи.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.120
Исланд најфаца репрезентација, мислам дека не постои човек на планетата а да не ги симпатизира.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Хехе, пoстoи и се викa Филе

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Интересен муабет со татко ми прееска.
Он со стандардната приказна... ех, овие се подпросечни и Србија и Хрватска, демек во мое време играчите биле подобри (алудирајќи на доцни 80ти и 90ти). Па дури и начна за Хрватска 1998, Бугарија 1994, во стилот овие се гола вода за тие играчи тогаш.
Ја многу малку сум гледал од "златното доба на југословенскиот фудбал од 90ти", ама еве скромно сум убеден дека Лука Модрич е најдобриот играч што некогаш излегол од овие "екс - ју" простори, и дека од 2000та наваму бивша ЈУ произведува многу поквалитетни играчи од нивното време, Видич бедемиште од епски размери - УБЕДЛИВО најдобар дефанзивец од овие простори (какви михајлович, Катанец, Јарни, Џукич). Дејан Станкович одма после него, Матич исто - типов е најкорисен и столб играч во континуитет во екипите каде и да настапува (плав дрес или црвен,сеедно). Следен - Един Џеко - играчиште, во 3 лиги, секаде најдобар стрелец. Пјанич и Ракитич (иако овој не толку, реално)
Сеа да, има(ла) и таа Југославија страшни играчи - Бобан, Мијатович, Савичевич, Просинечки, Југович ти реков ми рече. Но не верувам дека се на индивидуално ниво како овие поновите.
Како и да е, post-2000 играчиве се според мене, подобри од оние екс-ју или 90's играчи.
У кои 3 лиги Џеко бил најдобар стрелец? Добар е, ама полека малце. Шукер е за Џеко, Роберт Левандовски.
Единствено за Модрич би се сложил у цел муабет, ма да Пикси, Савичевиќ, Просинечки... Глеам и Бугарија си ја спомнал. Стоичков златна топка освои.
Какви црни пост 2000ти, Хрватска 98ма освои трето место на Светско.
Еве пробај склопи тим од сите екс - ју републики, и размисли дали би освоил ЛШ во моменталнава конкуренција. Нешто што Ѕвезда го направила.
Ама не одолговлекувај, оф топик е :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Па да, тоа е исто да речам јас дека Ливерпул е прв фаворит да освои ПЛ иако ја нема освоено преку дваесет години.
Па ако изнакупат јаки играчи зш да не е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom