СП 2018- Финале: Франција Хрватска

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Кој кикс ќе го направи Ловрен финалево, нема шанси да го истурка првенствово без кикс, и на крај он ќе ги реши хрватите.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
Французите се појаки на хартија, ептен со минимален труд стигнаа до финале.
Фудбалерите на Хрватска делуваат како доста сложни на теренот, во ниеден момент не се откажаа. Се надевам среќата ќе биде на нивна страна и ќе освојат :)
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
Напред ватрени, 2-1 победа на Хрватска!!!:)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Доколку победи Рватска, треба здрава редефиниција на поимањето на фудбалската игра на денешно време.
Без никакво омаловажување на хрватите, порано се знаеше кој пие кој плаќа. Не дека и во случај на победа на Франција, не е за човек да се запраша, кај отиде фудбалот:confused:?
Mашала, уште еден фаворит за најглуп пост на годината.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
одсекогаш сум навивал за французиве, така ќе биде и денеска...но ако победи Хрватска, нема ич криво да ми биде...
 
И

Име И Презиме

Гостин
Еве како хрватските усташи се радуват на нивни успеси, па и нас Македонците не вмешуват.
Се да им е.ам, вечер 3-0 за Французите :vozbud::zloo:

DiADUUmX0AAquRt.jpeg
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Osven nekolku penal kiksovi hrvatite i realno prikazaa vrvna pretstava na sp, disciplina, taktika, trpelivost i so e najvazno timska igra i postovanje izmegu igracite i so trenerot. Si zasluzija finale, a i pobeda.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Еве како хрватските усташи се радуват на нивни успеси, па и нас Македонците не вмешуват.
Се да им е.ам, вечер 3-0 за Французите :vozbud::zloo:

Прегледај го приврзокот 194015
Ова е истата логика на Модриќ и другови, еден таблоид пишал провоцирачки наслов и сите Англичани се криви и сега нека се сончаат маме да и....
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Moja prognoza 00 prvo, 11 vtoro i ce se resava na penali :)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Јас сите срби што ги познавам денес и во текот на целата нокаут фаза навиваа за Хрватска, ама битно нашиве срби тука и србомани од дете свое ќе се откажат само Хрватска да не победи, до кај ни оди паметот...
П.с. Според мене, 1:1 после регуларен дел, откако ќе поведе Франција со гол во прво полувреме, и на пенали победува поспретниот, се надевам Хрватска, ама и Франција да победи ќе е тотално заслужено.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе...

Хрвативе го кренаа светот зошто им се потсмевале Сан и Мирор, биле потценети, не знам што а сега види ги што прават Подравка со француската супа, па и на ФБ ми излезе хрватски готвач како вади од фурна багети и куп работи. Ако победи Франција да не ќе ги стават глупостиве на Л`Екип и Ле Монде? :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom