СП 2018 - Елиминациона фаза (1/8, 1/4 и 1/2 финале)

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
Прво викаш просек играчи биле тие на Тотенхем и после викаш Кејн бил просек, чоукер играч што давал голови на мртви екипи а Кејн опколен со истите тие просек играчи оваа сезона им даде голови на Челзи, Арсенал, Ливерпул, Дортмунд, Јувентус меѓудругото и најверојатно ќе земе златна копачка. Мислам, нема никаква логика муабетов.

Четири сезони со ред иде на 30+ голови, со златна копачка од СП и само на Кајгана некако успева да е просек :eek:
ОК, нема проблем, нека ги демантира тие за кои е просек со трансфер во Јунајтед, Реал и сл. а не да бута 30+ гола во екипа на која секој излез во Европа им е успех без никаков притисок. Џила така се изгоре во Милан и виде што значи да играш во голем тим.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Prv chekor pushtash videovo:


Vtor chekor gasish pederskata muzika na toa video

Trer chekor, pushtash muzika kakva shto mu dolikuva na lavot
https://www.youtube.com/watch?v=gkwpXipZUoE

4ti chekor. GI pushtsh paralelno da idat, videoto so mandzo i muzikata paralelno znachi.

Uzhivash.[DOUBLEPOST=1531303866][/DOUBLEPOST]Anglija? ***** ke go ispushi vecer, eve ti garantiram.
Ajde ushte edna tura pred spienje. Samo so eden filjan da uzivame i sok od portokal. Se preturiv pivo.

MANDZOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO[DOUBLEPOST=1531345686][/DOUBLEPOST]NA KOLENA GORDIOT :)pos::pos::pos:) ALBION !!!!!! od malite hrvacka
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Аналогно на неговиот муабет Буфон е голман од рангот на Кименти и Алберто Фонтана, јер чоук у ЛШ увек. Hhhhhh
За мене Икарди и Кејн се најдобрите 9ки во светот, реално си кажувам дека Лукаку има уште да работи да е на нивно ниво на егзекуција.[DOUBLEPOST=1531345726][/DOUBLEPOST]
ОК, нема проблем, нека ги демантира тие за кои е просек со трансфер во Јунајтед, Реал и сл. а не да бута 30+ гола во екипа на која секој излез во Европа им е успех без никаков притисок. Џила така се изгоре во Милан и виде што значи да играш во голем тим.
Другар, пратиш ли воопшто Премиер Лига? Знаеш ли колкави се шансите да купиш играч на Тотенхем????? :vozbud:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
За мене Икарди и Кејн се најдобрите 9ки во светот, реално си кажувам дека Лукаку има уште да работи да е на нивно ниво на егзекуција.[DOUBLEPOST=1531345726][/DOUBLEPOST]
Другар, пратиш ли воопшто Премиер Лига? Знаеш ли колкави се шансите да купиш играч на Тотенхем????? :vozbud:
Барем Јунајтед и Сити можат да купат кого сакаат и кога сакаат, за другите не знам.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Психичка нестабилност покажаа англичаните после примениот гол за 1-1. Цел концепт на игра го изгубија. Глупава измена на Саутгејт, Рашфорд-Стерлинг со која апсолутно ништо не доби. Мораше да го игра Варди место Рашфорд. Втора работа, за жал по Англија, формата од целата сезона Али ја пренесе и на Светското. Катастрофа од турнир изигра. Веднаш до него, Џеси Лингард. Тие двајца (заедно со Хендерсон) се главните виновници за поразов, тотално ја изгубија контролата на средината. Цело првенство велев, а сега дојде најмногу до израз, Англија нема играч кој ќе го замени Окс во средина. Проба Саутгејт со Лингард, но ништо не доби. Сепак ова е огромен успех за нив, ако во сабота освојат бронза тоа ќе биде огромен успех.

Хрватите потполно заслужено во финале, тоа е тим кога има концепт и секој си ја знае задачата. Ги пресече голот на Трипие, но во вториот дел и продолженијата, тотално ги надиграа англичаните. Брозович, Ракитич и Модрич изиграа одлично второ полувреме, па можеа дури и во 90 минути да го решат мечот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Барем Јунајтед и Сити можат да купат кого сакаат и кога сакаат, за другите не знам.
Уживај, да ја следеше ПЛ ќе знаеше дека кога преговараш со Тотенхем не е само да ги покажеш парите :)
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Aли е приказна за себе, не ми се спомиња. Слатко им се смеев на сите кои викаа дека ќе им го истури мозокот на Јуве. Муабетот е за Кејн кој натовари 5 гола со босине у група од кои 2 пенали и еден несакајќи за после да даде уште еден од пенал со полубосите Колумбија и со Шведска и Хрватска да се изгуби. Тоа на голем напаѓач, предводник на својата репрезентација не смее да му се случи ни под разно.
Па не е он крив што дал гол на среќа или што другиве правеле пенали, застана си ги реализира. Со Колумбија беше добар, со Шведска не ја гледав ама ете сите биле добри тогаш. Денес искрено потфрли, пред се за шансата. Не беше он крив што послем прво полувреме другиве ги рогаа напред топките. Кавани, Левандовски, Коста, Икарди, Игуаин било кој напаѓач да беше од овие пак истото ќе беше кога средината не постоеше.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Хрватска е шампион на народ, не постои нација освен Срби што не ги е освоила сас своју игру и борбеност.
А кд смо куде браќа срби, топ сте кек.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Барем Јунајтед и Сити можат да купат кого сакаат и кога сакаат, за другите не знам.
Реал за Модрич кукаше 3 сезони да го купи. Уште еднаш кажувам, Реал Мадрид (тим во кој пола од играчиве сонуваат да играат, и тим којшто не е од иста лига со Тотенхем).
Даниел Леви е најтешкиот лик за преговори.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Од Англија изиграа добро ова светско само одбрамбените играчи, севкупно катастрофа фудбал и утакмици добиени на сила. Тоа што стигнаа до тука му е премногу и нема што да се бараат виновници.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Реал за Модрич кукаше 3 сезони да го купи. Уште еднаш кажувам, Реал Мадрид (тим во кој пола од играчиве сонуваат да играат, и тим којшто не е од иста лига со Тотенхем).
Даниел Леви е најтешкиот лик за преговори.
Па еве конкретно за Дембеле, Интер веќе месец дена се натега за него, ликот мислам дека треба сега да наполни 32 години, има година дека до истек на договор и овој му бара 35 милиони евра и никако не попушта. :D Да не правиме муабет за Кејн и остали, мада мене лично оној Али ми е тиња играч и ми е безвезе хајпан од медиумите и фудбалската јавност. Дечкото со ништо не покажува дека се работи за некој квалитетен фудбалер, односно ѕвезда.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Колку што паметам, Бербатов пред 10 години и тоа беше последен висока класа играч кој го напушти Тотенхем за друга ПЛ екипа и сите знаете кои куршлуси беа тие денови. Не ти се исплатат нервозите што се вика да влезеш во преговори со тој човек.
 
C

Castiel

Гостин
ОК, нема проблем, нека ги демантира тие за кои е просек со трансфер во Јунајтед, Реал и сл. а не да бута 30+ гола во екипа на која секој излез во Европа им е успех без никаков притисок. Џила така се изгоре во Милан и виде што значи да играш во голем тим.
Џила воопшто не се изгорел во Милан. По твоја логика си освои ЛШ ги избаци Јуанјтед тогаш кои беа меѓу најјаките клубови во европа. Значи не давал голови на просечни екипи само.

Убаво има напишано погоре. Икарди и Кејн се најдобрите класични 9ки во моментот ама некако ти успеа Кејн да го изедначиш со Лукарели, а севкупно дали го имаш глеано на 5-6 натпревари како изиграл ама битно ти од овој натпревар дојде до заклучок дека е играч од нивото на Лукарели и Гилардињо. Одлична забелешка.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
porazov ide najvise na grbot na kejn, epten sebicno kopile stana, cist gol im skrati od pusta zelba da bide najbolji strelec,se potepa i za eden gol sto ne mu go prepisaa u PL mu ebam glupiot, da podavase do sterling 2-0 ke imaa, ofsajd nemase tuka taka da so var ke im go priznaea toj gol, ama dibekov aj sto utna i ne podade, pa i posle toa skoro i prazen gol da imase, u stativa udri.
Toa e se tie, uslovno receno vo slucajov sitni detali, sto na kraj se ispostavuvaat fatalni vo ovoj sport, polufinale na svetsko e jebiga, ne mozes da ocekuvas 200 sansi a ne pa narocito so nivnata igra. Nema sto ni na sautgejt da mu se zameruva, ova e top plasman za niv, go izvadi maksimumot od ovaa generacija, mozebi mozea, t.e. ne mozebi, nego sigurno mozea da igraat daleku poubav za fudbal oko, ama pa toa ne deka ti garantira nesto, na kraj mozes i u osmina finale da padnes, ili 1/4 finale ko brazilcite.

Za hrvatite svaka cast, posledna sansa na ovaa zlatna generacija bese ova svetsko i maksimalno ja koristat, so ogled na toa kakvi igraci imaat ne moze da se racuna ova za nekoe golemo iznenaduvanje, spored kvalitetot se u top 5 zemji na prvenstvovo. Imaat fudbalski mocart u sredina, i za sezonava, spored mene igrac koj mora da ja zeme zlatnata topka, rekov i za vreme na grupnata faza, kakvi ronaldo i mesi, modric ako dogura bar do polufinale on treba da e izborot za najdobriot u fudbalov, i da se donese nekoe sarenilo u toj crno bel izbor, ili eden ili drug.
I grozniot konecno blesna, denes proglasen za igrac na utakmicata, murdzo se cinkari za 50 milioncinja, lingard ke go igral, marsijal, kur se trese u ladna voda, a grozni i negovata finta kako ke mu legnea pa pa pa. Koa sme kaj fintata, eden od retkite momenti bese denes da mu uspee asalno, steta stativa pogodi, ali kapa dole za partijava, ostavi srce na teren denes imnogu krivo ke mi bese radi nego ako ispadnea, ziv ke se izedese za taa stativa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom