СП 2018 - Елиминациона фаза (1/8, 1/4 и 1/2 финале)

Дискусија во форумот 'СП 2018 - Русија' започната од ob1, 29 јуни 2018.

 1. Bianconero vero

  Bianconero vero Il Capitano

  Член од:
  10 ноември 2008
  Мислења:
  8.391
  Допаѓања:
  5.944
  ОК, нема проблем, нека ги демантира тие за кои е просек со трансфер во Јунајтед, Реал и сл. а не да бута 30+ гола во екипа на која секој излез во Европа им е успех без никаков притисок. Џила така се изгоре во Милан и виде што значи да играш во голем тим.
   
 2. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.147
  Допаѓања:
  5.428
  Ajde ushte edna tura pred spienje. Samo so eden filjan da uzivame i sok od portokal. Se preturiv pivo.

  MANDZOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
  --- Споено дупло мислење, 11 јули 2018 во 23:48 ---
  NA KOLENA GORDIOT :)pos::pos::pos:) ALBION !!!!!! od malite hrvacka
   
  На Scirea, Корто Малтезе, aleks10 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  73.553
  Допаѓања:
  146.751
  За мене Икарди и Кејн се најдобрите 9ки во светот, реално си кажувам дека Лукаку има уште да работи да е на нивно ниво на егзекуција.
  --- Споено дупло мислење, 11 јули 2018 во 23:48 ---
  Другар, пратиш ли воопшто Премиер Лига? Знаеш ли колкави се шансите да купиш играч на Тотенхем????? :vozbud:
   
  На Io Sono Interista, Aexil Kong и Stefan-kobe им се допаѓа ова.
 4. Bianconero vero

  Bianconero vero Il Capitano

  Член од:
  10 ноември 2008
  Мислења:
  8.391
  Допаѓања:
  5.944
  Барем Јунајтед и Сити можат да купат кого сакаат и кога сакаат, за другите не знам.
   
 5. the_kop

  the_kop Модератор

  Член од:
  14 јануари 2011
  Мислења:
  10.269
  Допаѓања:
  13.376
  Психичка нестабилност покажаа англичаните после примениот гол за 1-1. Цел концепт на игра го изгубија. Глупава измена на Саутгејт, Рашфорд-Стерлинг со која апсолутно ништо не доби. Мораше да го игра Варди место Рашфорд. Втора работа, за жал по Англија, формата од целата сезона Али ја пренесе и на Светското. Катастрофа од турнир изигра. Веднаш до него, Џеси Лингард. Тие двајца (заедно со Хендерсон) се главните виновници за поразов, тотално ја изгубија контролата на средината. Цело првенство велев, а сега дојде најмногу до израз, Англија нема играч кој ќе го замени Окс во средина. Проба Саутгејт со Лингард, но ништо не доби. Сепак ова е огромен успех за нив, ако во сабота освојат бронза тоа ќе биде огромен успех.

  Хрватите потполно заслужено во финале, тоа е тим кога има концепт и секој си ја знае задачата. Ги пресече голот на Трипие, но во вториот дел и продолженијата, тотално ги надиграа англичаните. Брозович, Ракитич и Модрич изиграа одлично второ полувреме, па можеа дури и во 90 минути да го решат мечот.
   
  На vidooq и Teknologix им се допаѓа ова.
 6. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  73.553
  Допаѓања:
  146.751
  Уживај, да ја следеше ПЛ ќе знаеше дека кога преговараш со Тотенхем не е само да ги покажеш парите :)
   
  На THE-Boss, mkgunner, Peja989 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 7. K!KI

  K!KI

  Член од:
  28 март 2015
  Мислења:
  2.759
  Допаѓања:
  4.894
  Па не е он крив што дал гол на среќа или што другиве правеле пенали, застана си ги реализира. Со Колумбија беше добар, со Шведска не ја гледав ама ете сите биле добри тогаш. Денес искрено потфрли, пред се за шансата. Не беше он крив што послем прво полувреме другиве ги рогаа напред топките. Кавани, Левандовски, Коста, Икарди, Игуаин било кој напаѓач да беше од овие пак истото ќе беше кога средината не постоеше.
   
 8. HoT _iCe

  HoT _iCe

  Член од:
  31 јануари 2018
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  327
  Хрватска е шампион на народ, не постои нација освен Срби што не ги е освоила сас своју игру и борбеност.
  А кд смо куде браќа срби, топ сте кек.
   
 9. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.860
  Допаѓања:
  1.966
  Реал за Модрич кукаше 3 сезони да го купи. Уште еднаш кажувам, Реал Мадрид (тим во кој пола од играчиве сонуваат да играат, и тим којшто не е од иста лига со Тотенхем).
  Даниел Леви е најтешкиот лик за преговори.
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Milev4ArsenaL

  Milev4ArsenaL

  Член од:
  6 мај 2008
  Мислења:
  1.509
  Допаѓања:
  275
  Од Англија изиграа добро ова светско само одбрамбените играчи, севкупно катастрофа фудбал и утакмици добиени на сила. Тоа што стигнаа до тука му е премногу и нема што да се бараат виновници.
   
 11. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  25.689
  Допаѓања:
  53.245
  Па еве конкретно за Дембеле, Интер веќе месец дена се натега за него, ликот мислам дека треба сега да наполни 32 години, има година дека до истек на договор и овој му бара 35 милиони евра и никако не попушта. :D Да не правиме муабет за Кејн и остали, мада мене лично оној Али ми е тиња играч и ми е безвезе хајпан од медиумите и фудбалската јавност. Дечкото со ништо не покажува дека се работи за некој квалитетен фудбалер, односно ѕвезда.
   
  На The Shadow Walker, Peja989, Uli Hoeneß и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  73.553
  Допаѓања:
  146.751
  Колку што паметам, Бербатов пред 10 години и тоа беше последен висока класа играч кој го напушти Тотенхем за друга ПЛ екипа и сите знаете кои куршлуси беа тие денови. Не ти се исплатат нервозите што се вика да влезеш во преговори со тој човек.
   
 13. Castiel

  Castiel

  Член од:
  2 март 2013
  Мислења:
  8.405
  Допаѓања:
  9.212
  Џила воопшто не се изгорел во Милан. По твоја логика си освои ЛШ ги избаци Јуанјтед тогаш кои беа меѓу најјаките клубови во европа. Значи не давал голови на просечни екипи само.

  Убаво има напишано погоре. Икарди и Кејн се најдобрите класични 9ки во моментот ама некако ти успеа Кејн да го изедначиш со Лукарели, а севкупно дали го имаш глеано на 5-6 натпревари како изиграл ама битно ти од овој натпревар дојде до заклучок дека е играч од нивото на Лукарели и Гилардињо. Одлична забелешка.
   
  На ElNinho му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  27.754
  Допаѓања:
  31.581
  Кој е бе тој Лукарели? :icon_lol:
   
  На THE-Boss и Martin им се допаѓа ова.
 15. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  23.126
  Допаѓања:
  20.083
  porazov ide najvise na grbot na kejn, epten sebicno kopile stana, cist gol im skrati od pusta zelba da bide najbolji strelec,se potepa i za eden gol sto ne mu go prepisaa u PL mu ebam glupiot, da podavase do sterling 2-0 ke imaa, ofsajd nemase tuka taka da so var ke im go priznaea toj gol, ama dibekov aj sto utna i ne podade, pa i posle toa skoro i prazen gol da imase, u stativa udri.
  Toa e se tie, uslovno receno vo slucajov sitni detali, sto na kraj se ispostavuvaat fatalni vo ovoj sport, polufinale na svetsko e jebiga, ne mozes da ocekuvas 200 sansi a ne pa narocito so nivnata igra. Nema sto ni na sautgejt da mu se zameruva, ova e top plasman za niv, go izvadi maksimumot od ovaa generacija, mozebi mozea, t.e. ne mozebi, nego sigurno mozea da igraat daleku poubav za fudbal oko, ama pa toa ne deka ti garantira nesto, na kraj mozes i u osmina finale da padnes, ili 1/4 finale ko brazilcite.

  Za hrvatite svaka cast, posledna sansa na ovaa zlatna generacija bese ova svetsko i maksimalno ja koristat, so ogled na toa kakvi igraci imaat ne moze da se racuna ova za nekoe golemo iznenaduvanje, spored kvalitetot se u top 5 zemji na prvenstvovo. Imaat fudbalski mocart u sredina, i za sezonava, spored mene igrac koj mora da ja zeme zlatnata topka, rekov i za vreme na grupnata faza, kakvi ronaldo i mesi, modric ako dogura bar do polufinale on treba da e izborot za najdobriot u fudbalov, i da se donese nekoe sarenilo u toj crno bel izbor, ili eden ili drug.
  I grozniot konecno blesna, denes proglasen za igrac na utakmicata, murdzo se cinkari za 50 milioncinja, lingard ke go igral, marsijal, kur se trese u ladna voda, a grozni i negovata finta kako ke mu legnea pa pa pa. Koa sme kaj fintata, eden od retkite momenti bese denes da mu uspee asalno, steta stativa pogodi, ali kapa dole za partijava, ostavi srce na teren denes imnogu krivo ke mi bese radi nego ako ispadnea, ziv ke se izedese za taa stativa.
   
  На Splendora и Io Sono Interista им се допаѓа ова.

Сподели преку: