СП 2018 - Група Ц (Франција, Австралија, Перу, Данска)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    56
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 септември 2017
Мислења
105
Поени од реакции
112
Ги мешам овие Јужноамеричкиве држави, мислев од Перу е и зато чудно ми падна тој да не шутира знам добро шутираше пенали.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Ги мешам овие Јужноамеричкиве држави, мислев од Перу е и зато чудно ми падна тој да не шутира знам добро шутираше пенали.
Не е страшно, ај следниот Ферус Мустафов ќе го шутира!
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Ги мешам овие Јужноамеричкиве држави, мислев од Перу е и зато чудно ми падна тој да не шутира знам добро шутираше пенали.
Поише мислења денес напиша него од септември 2017,одмори малце или си го згрешил јузер нејмот на акаунтот :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ги мешам овие Јужноамеричкиве држави, мислев од Перу е и зато чудно ми падна тој да не шутира знам добро шутираше пенали.
Ти е гајле, барем не праша зошто Кагава не го шутираше пеналот.
 
Член од
30 септември 2017
Мислења
105
Поени од реакции
112
Поише мислења денес напиша него од септември 2017,одмори малце или си го згрешил јузер нејмот на акаунтот :D
Ако ме вервиш не сум застанат со работа од тогаш, денес конечно малце слободен и седнав да погледам фудбал, светско малце да се релаксирам.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Ако ме вервиш не сум застанат со работа од тогаш, денес конечно малце слободен и седнав да погледам фудбал, светско малце да се релаксирам.
100% си од Ресен :D
 
F

Fl. Perez

Гостин
Ако ме вервиш не сум застанат со работа од тогаш, денес конечно малце слободен и седнав да погледам фудбал, светско малце да се релаксирам.
Ako si vo kladlinica ili blisku ti e, trkni odma i uplakjaj deka Maradona kje vleze I kje dae gol za Peru
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Ги мешам овие Јужноамеричкиве држави, мислев од Перу е и зато чудно ми падна тој да не шутира знам добро шутираше пенали.
И Аргентина со Бразил ги помеша :(
 
Член од
30 септември 2017
Мислења
105
Поени од реакции
112
Убав гол дадоја Данциве браво, ама кога го видов овај што го даде голот од назад на потворена си реков женско дека е. Кој е најдобар поединец во Перу? Мора индивидуално да повлече за да заврши нерешено и да ја заокружам првата на талонот од спортска прогноза.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.594
Поени од реакции
7.168
Убав гол дадоја Данциве браво, ама кога го видов овај што го даде голот од назад на потворена си реков женско дека е. Кој е најдобар поединец во Перу? Мора индивидуално да повлече за да заврши нерешено и да ја заокружам првата на талонот од спортска прогноза.
И оваа ја стави за 400 на нерешено да заврши?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не на 100 со Хрватска 1&3+ на 100 за 1000 ми ги кажа во Кладилница еден член.
Во женски проблеми темана да прашаш ќе ти кажат посаглам типови :icon_lol: :icon_lol:
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.594
Поени од реакции
7.168
Не на 100 со Хрватска 1&3+ на 100 за 1000 ми ги кажа во Кладилница еден член.
Не се нервирај, добитно е.

Него оној Карило добар играч е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom