СП 2018 - Група Ф (Германија, Мексико, Шведска, Јужна Кореја)

Кои два тима ќе продолжат понатаму?

  • Германија

  • Шведска

  • Мексико

  • Јужна Кореја


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.190
Поени од реакции
2.884
ГРУПА Ф
upload_2018-5-24_20-54-16.png
Во Групата Ф ги среќаваме тимовите на Германија,Мексико,Шведска и Јужна Кореја.Огромен фаворит во оваа група се Германците и би требало да го оправдаат тоа бидејки со второ место ризикуваат меч против Бразил во осмина-финалето,а со најмали шанси за поминување на групата се Јужна Кореја.Борбата за второто место коешто води во нокаут фазата ќе се води помеѓу Мексико и Шведска,кадешто мала предност би им дал на Мексико иако Швеѓаните позитивно изненадија против Холанѓаните во квалификациите и против Итаљаните во баражот.
Германија

upload_2018-5-24_21-0-3.png
FIFA RANKING: 1
Селектор:Јоаким Лев
Главни играчи на екипата:Жером Боатенг,Месут Озил,Матс Хумелс,Лирој Сане,Тони Крос,Томас Милер.Мексико
upload_2018-5-24_21-4-53.png

FIFA RANKING: 15
Селектор:Хуан Карлос Озорио

Главни играчи на екипата:Карлос Вела,Андрес Гуадрадо и Чичарито


Шведска
upload_2018-5-24_21-9-1.png

FIFA RANKING: 23
Селектор:Јан Олоф Андерсон

Главни играчи на екипата:Емил Форсберг,Маркус Берг и Виктор Линделоф


Јужна Кореја
upload_2018-5-24_21-13-14.png
FIFA RANKING: 61
Селектор:Шин Тае-Јонг

Главен играч на екипата:Хеунг Мин-Сон

Распоред на натпревари
upload_2018-5-24_21-23-14.png

*Најинтересниот натпревар од оваа група би требало да биде Мексико-Шведска во последното коло,бидејки овој натпревар би требало да го одлучи вториот патник од оваа група.
 

Attachments

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.245
Поени од реакции
19.705
Добри се Мексико, очекувам да поминат група покрај Германија. Инаку од тој Хектор Херера се очекуваше многу, а и да заигра во појак клуб посебно и кога се покажа и јако на последното СП 2014, тогаш на 24-годишна возраст, сега гледам 28 години има. Но и не ми текнува да имало изминативе години сериозен интерест за него. Лозано им е сега топ играч и исто се очекува да заигра за појак клуб, но ќе видиме.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.502
Поени од реакции
182.500
Јурген Дам втф? Овој беше на проба во Јунајтед пред 100 години :S
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.177
Поени од реакции
9.210
Сане, Ројс или Дракслер шо викате кој ќе биди стартер лево?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.245
Поени од реакции
19.705
За Дракслер се надевам дека ќе биде и тргнат од конечниот список така да дали Ројс или Сане не знам, но давам мала предност на Ројс. Озил исто по мене не треба да биде стартер така може и да проба со Ројс позади Вернер, Сане лево и Милер десно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.502
Поени од реакции
182.500
Треба Сане според изиграното сезонава ама и јас мислам дека Ројс ќе биде. За Дракслер и Озил исто се согласувам со Ули.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
11.984
Поени од реакции
16.106
Јурген Дам втф? Овој беше на проба во Јунајтед пред 100 години :S
Моментално играат пријателска Мексико-Велс, влезе во второ полувреме Јирген Дам, еве сега направи еден шпринт и коментаторот раскажува за него, втор најбрз играч со топка во светот е, само Бејл бил побрз од него. :D :D
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.313
Поени од реакции
5.596
Germanija i Shvedska sepak. Nema tuka mnogu komentiranje koi kje ide ponatamu. Germanija kje atakuva ponatamu na titulata nema somnezh, Shvedska kje bara makazi od pola teren od ZLATANIOT, ako igra i e povikan. Me mrzi da chitam vovedot, ali kako i da e bravo za srabotenoto @Chazspazz za site nas.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.325
Поени од реакции
4.491
Германија прва, Мексико втор. Имаат подобар состав Мексиканците од Швеѓаните. Плус се најконстантни во пласманот на Светско. Секогаш минат група, па испаѓаат во 1/8 финале. Така типувам ќе биде и сега. :)
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.325
Поени од реакции
4.491
Ќе брани Ноер на светското или уште не се знае?
Изгледа уште не се знае конечно. Мада Лев кажа дека ако Ноер е во составот сигурно ќе биде прв голман. Не е опција Ноер да патува како резерва на Тер Штеген.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.020
Поени од реакции
10.349
Брандт и Ројс ги зима, да не зборам за Дракслер. Сане нека му гледа СП од дома, да му ебам тоа лижачот на мрсули.
 
На врв Bottom