СП 2018 - Група Е (Бразил, Швајцарија, Костарика, Србија)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    50
  • Гласањето е завршено на .

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Уште еднаш ВАР во право светло.
Досуди пенал за Коста Рика, па го поништи после ВАР и досуди офсајд

Додека го пишувам постот ете пенал за КР :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
хахаха судијава на Швајцарија очигледно ја има у платено икс оваа :pos: :pos: :pos:

Ова беше надвор од шестнаесет метри, не ни побара ВАР ни ништо...да не дадеше гол убеден сум ќе го тераше да го повторува пеналот :ROFLMAO:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Добро бе, овај Вилиан до толку е непостоечки, небитен, само пополнува бројка на терен, а Фирмино во топ форма дреме на клупа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Баш сите како што предвидовме, Швајцарија или Шведска ќе игра 1/4 финале на превенствово :ROFLMAO:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Добро бе, овај Вилиан до толку е непостоечки, небитен, само пополнува бројка на терен, а Фирмино во топ форма дреме на клупа.
Шо му фали, супер си игра дечкото. Проблем е шо ја форсираат левата страна кај Нејмар а дури и да игра Фирмино ќе игра на местото на Хесус не на Вилиан.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
One of Switzerland, Sweden, England, Belgium, Colombia, Japan or Senegal are in the semi-finals of this #WorldCup
It's coming home mate.
Хах? Шпанија и Хрватска се тука


Англија ако изгуби утре оди на Колумбија/Сенегал/Јапонија па на Швајцарија/Шведска па Шпанија/Хрватска..


Ако НЕ изгуби оди на Бразил 1/4 финале па Аргентина/Франција/Уругвај/Порт.


Саутгејт утре само треба да ги стави Џонс и Кејхил и итс каминг хом
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Очекував повеќе од СМС реално. Не викам дека е лош играч, али да бидеме реални имаше доста под просечно СП. Талент е огромен, има потенцијал во него, ама мислам дека најубаво ќе му биде да си остане уште некоја сезона во Лацио. Да се доразвие, да се до оформи како играч, мислам дека уште му е рано за трансфер во голем клуб.
Како Фелипе Андерсон, што се доразви;)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
хахаха судијава на Швајцарија очигледно ја има у платено икс оваа :pos: :pos: :pos:

Ова беше надвор од шестнаесет метри, не ни побара ВАР ни ништо...да не дадеше гол убеден сум ќе го тераше да го повторува пеналот :ROFLMAO:
Истово и ја го искоментирав, двата пати изгледаше ко едвај да чека пенал да свирне. Вториот дури не беше ни некој фаул, премногу меки фаули досудија првенствово.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.713
Поени од реакции
15.584
Ќе се изнаслушаш деновиве по кладнилници, кафани и седенки секакви сценарија, ВАР, ХАРП, ЦИА, масони, Ватикан, сите против небескиот народ и нивната репрезентација, кај нас пак е привлечна тема заради нашиот однос со албанците и за мене некој неразбирлив стравопочит и восхит кон србите, вкоренет тука повеќе од еден век.
И Хрватска има ХАРП па влегоа во полуфинале :icon_mrgr:

http://istinomprotivlazi.com/component/k2/455-kolinda-ostavi-se-nogometa-i-ukloni-jeb-ni-haarp-iz-tusilovica-koji-nam-unistava-usjeve-i-zdravlje

 

Kajgana Shop

На врв Bottom