СП 2018 - Група Е (Бразил, Швајцарија, Костарика, Србија)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    50
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 април 2015
Мислења
1.303
Поени од реакции
663
Ги имате браќата од Швицарска на МРТ2, кој вика дека немало можност за две утакмици во ист термин да се даваат, само треба да се има малку желба. Добар гол на Џамаили.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.587
Поени од реакции
33.519
Уплаќајте си Кутињо најдобар играч на светското додека има 10 коеф. :icon_mrgr:
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.689
Секако дека и Стојковиќ има кривица, ама Вељковиќ и матиќ испаднаа волови кога ги прелета топката и го оставија Паулињо
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
4.281
Поени од реакции
5.878
Неколку класи се појаки Бразилциве, нема тука што. Единствено Србиве можеби требаше да тргнат силно од почеток, да пробаа пресинг, ако дадат гол ок, ако не тоа е. Им ја оставија топката на Бразил, а тука се знае што следува.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.041
Поени од реакции
7.427
Добро бе толку ли е неписмен бе, како може да го вика Алисон Вагнер? Од Бекер кај му текна Вагнер и тоа на 2-3 пати спомна:facepalm:
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.111
Поени од реакции
4.350
Се изнапромаши Митровиќ :tapp:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.762
Поени од реакции
2.053
Лелелееееее Митро аманн


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.051
Поени од реакции
11.720
Очекував повеќе од СМС реално. Не викам дека е лош играч, али да бидеме реални имаше доста под просечно СП. Талент е огромен, има потенцијал во него, ама мислам дека најубаво ќе му биде да си остане уште некоја сезона во Лацио. Да се доразвие, да се до оформи како играч, мислам дека уште му е рано за трансфер во голем клуб.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.041
Поени од реакции
7.427
Фагнер е десниот бек на Бразил. :D
Абе можеби не сум убаво слушнал ама на два пати како да го слушнав кога зборува 'голманот Алисон Вагнер' а не во ситуација кога Алисон подава до тој Фагнер(кој патем свесен сум како се вика) па да каже 'Алисон Фагнер' или 'Алисон до Фагнер'.

Нека ме демантира уште некој, не велам дека не сум згрешил:D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.299
Поени од реакции
25.805
Овој Ренато Аугусто уште постои на фудбалската мапа?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.576
Поени од реакции
3.286
Тек сеа ми е криво шо не помина Германија. Која порњава ќе беше у 1/8 лелеле... Физички Бразил е 69 класи над Германија, ќе ги реметеа ко деца..
 
На врв Bottom