СП 2018 - Група Д (Аргентина, Исланд, Хрватска, Нигерија)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.923
Поени од реакции
12.977
можи некој да ми елаборира која е разликата помеѓу ситуацијата со пеналот за Иран и недосудениот пенал за Нигерија ?
Јас лично не би свирнал пенал за Иран а би свирнал за Нигерија. Причина: буквално во дуел каде што играч е под притисок и е погоден од противникот од многу мала дистанца во рака за разлика Рохо без никаков притисок без дуел буквално несмасно си ја закопа сам во рака.
Слободно нека ме демандира некој, според Чахир како што се гледаше на снимката не досуди пенал само заради тоа што има премала дистанца од главата до раката и затоа било ненамерно.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.039
Поени од реакции
14.191
можи некој да ми елаборира која е разликата помеѓу ситуацијата со пеналот за Иран и недосудениот пенал за Нигерија ?
Јас лично не би свирнал пенал за Иран а би свирнал за Нигерија. Причина: буквално во дуел каде што играч е под притисок и е погоден од противникот од многу мала дистанца во рака за разлика Рохо без никаков притисок без дуел буквално несмасно си ја закопа сам во рака.
Слободно нека ме демандира некој, според Чахир како што се гледаше на снимката не досуди пенал само заради тоа што има премала дистанца од главата до раката и затоа било ненамерно.
Елабориравме многу за тоа. Техничка разликата е во тоа што овде сам си ја заби, а на Иран-Португалија беше од еден на друг играч. Во суштина тоа не значи ништо, што може да се каже дека немаше разлика меѓу двата настани.

Мое мислење е дека судијата на Иран-Португалија направи грешка како резултат на притисокот што си го акумулира преку целиот меч.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.166
Поени од реакции
6.381
Francija pa eventualno Brazil jer ke gi zgazat mexicancite... ke gleame derbi duel vo 1/4.... Vamos Rgentina
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.027
Поени од реакции
16.208
Тие што велат дека Аргентина не заслужила да помине заради грдата игра, тоа се истите оние кои кога ќе го спомнеш изразот "антифудбал" ти прават јајцата цитрони како тоа битен е резултатот, а не со каква игра е дојдено до него.[DOUBLEPOST=1530122354][/DOUBLEPOST]П. С. Добри вести за Аргентина, Германија повеќе ја нема на СП.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.889
Поени од реакции
45.048
Тие што велат дека Аргентина не заслужила да помине заради грдата игра, тоа се истите оние кои кога ќе го спомнеш изразот "антифудбал" ти прават јајцата цитрони како тоа битен е резултатот, а не со каква игра е дојдено до него.[DOUBLEPOST=1530122354][/DOUBLEPOST]П. С. Добри вести за Аргентина, Германија повеќе ја нема на СП.
Одлични, доколку Германија беше единатвената репрезентација подобра од Аргентина, а не една од многуте.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.027
Поени од реакции
16.208
Одлични, доколку Германија беше единатвената репрезентација подобра од Аргентина, а не една од многуте.
Ако не ти беше ова прво СП што го гледаш, ќе ја сфатеше поентата :icon_lol:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.027
Поени од реакции
16.208
Две работи се константни за Аргентина на светско првенство, дека ќе играат со Нигерија во група и дека ќе играат против Германија во нокаут фаза.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.248
Поени од реакции
9.718
Истите овде што ме убедуваат дека не е пенал,борија ќе го направеја да не се свирнеше на спротивната страна.Таков е светот,лицемерие.
Освен Мондо можеби,тој ќе си го тераше истиот став.
:icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.421
Поени од реакции
6.537
https://twitter.com/giansimeone/status/1012166028703477760?s=21
Овие живеат за фудбал бе, штета шо имаат гомно селектор па нема да му трае еуфоријата уште многу, мада шо никогаш не се знај, штом се извадија од калта ништо чудно да истуркаат како Португалија на Европското.
Еее Рохо бе херој стана, споменик треба да му изградат сред Буенос Аирес.Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.051
Поени од реакции
5.957
Таман си е слекторот.Друг му ги прави списоците.Јасно е дека Меси е одговорен за секој успех и неуспех.Ако направат успех ќе се величи Меси,ако има неуспех слекторот е крив (y)
Со Чиле ги поздрави два пати.Или тогаш чинеше а сеа не ?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.027
Поени од реакции
16.208
Таман си е слекторот.Друг му ги прави списоците.Јасно е дека Меси е одговорен за секој успех и неуспех.Ако направат успех ќе се величи Меси,ако има неуспех слекторот е крив (y)
Со Чиле ги поздрави два пати.Или тогаш чинеше а сеа не ?
Јасно е за тебе и за таквите како тебе.
 
На врв Bottom