СП 2018 - Група Г (Белгија, Панама, Тунис, Англија)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    52
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Колумбија е далеку послаба од пред неколку години, Англија ако не се изглупираат, ќе поминат комотно.
I jas isto mislam, Kolumbija so nisto ne me impresionirase na prvenstvovo. Mnogu prosecni igraci imaat vo timot, a sega i bez James teoretska sansa nemaat protiv Anglija. Mislam deka podobar izbor napravi Anglija so vcerasniot rezultat, Belgija ke mora na Brazil vo 1/4 finale.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Истиот тим на Англија против Тунис и Панама само со една замена - Роуз наместо Јанг и таман е се. Ако треба да чуваат водство, ги вадиш Хендерсон и Роуз, ги ставаш Даер и Јанг и паркираш автобус :D мада Саутгејт сака офанзивен фудбал.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
јас сум просто шармиран од енглезите, ова првенство се далеку подобри од претходните па ај да не речам 3... поубав фудбал за око играат а немаат големи ѕвезди ко на времето руни стиви Џи лампард тери шпагетката Роберт Грин итн ...
 
Последно уредено:

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Јаката Англија 6-1 против Панама и гол во 90 за победа против Тунис. WOW
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
И сега нормално, сите наапани ќе бидат на англичаните против Колумбија оти "намерно" изгубиле за да играат со нив, шо нема врска. Нити една екипа не сака намерно да изгуби натпревар на вакво натпреварување, па ни англичаните вчера не го сакаа тоа. Едноставно, толку им беа силите вчера (не е дека се класи подобри од Белгија па вчера очигледно беше дека намерно изгубија).
Да, да, ич не изгубија намерно. И двете екипи одеа на тоа да завршат втори, сосема случаен беше голот на Јанузај. Кога веќе го даде голот, се гледаше дека Англичаните немаат никаква намера да нападнат. Како само промаши Рашфорд во зицер ситуација, ни нервоза го фати по шутот, ниту некој се замараше.

Од досега одиграното, не можеме да кажеме многу за квалитетот на Англичаните. Ги победија Тунис во последна секунда (иако, одиграа одличен меч) и ги прегазија Панамците кои не се никаков фактор за оценка на квалитетот. Одиграа ревијално со Белгија. Колумбијците не се наивни и секако дека имаат свои шанси во осминафиналето и искрено се надевам дека ќе ги плеснат Англичаните, поради тоа што се правеа паметни, да ги одбегнеле потешките противници. Ако сакаш да освоиш, треба да си подготвен да победиш секого, а не да правиш тактизирања. Според мене, дури и да ја поминат Колумбија, воопшто не треба да се сигурни дека ќе слават со победникот од Швајцарија-Шведска.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Е сега Колумбија да ги помине па да им го начукам во уста, племе саксонско тие ќе бирале полесен пат до полуфинале, од Исланд испаднаа. Ееееј каков ќејф ќе ми се напраи
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
И сега нормално, сите наапани ќе бидат на англичаните против Колумбија оти "намерно" изгубиле за да играат со нив, шо нема врска. Нити една екипа не сака намерно да изгуби натпревар на вакво натпреварување, па ни англичаните вчера не го сакаа тоа. Едноставно, толку им беа силите вчера (не е дека се класи подобри од Белгија па вчера очигледно беше дека намерно изгубија).

Колумбија е ите како незгоден противник, но без Хамес (потенцијално), секогаш би ја одбрал неа во 1/8 финале, него Бразил во 1/4 финале. Дали ќе испадниш во осмина од Колумбија или од Бразил во четврт е сосем исто. Вака, имаат шанса во две утакмици во кои ќе се фаворити (против Колумбија ќе е изедначена, но на хартија дефинитивно се фаворити), оваа генерација ќе може да направи успех каква што една репрезентација на Англија немала со генерации.
:pos:
Ова глумиш лудило или?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Не, а ти?
Како можеш да знаеш дека англичаните намерно вчера изгубиле?
:pos:
Не ми се верува дека си озбилен кеве ми. За тебе излагање на утакмица со комплетен втор тим значи одење на победа?
Дегутантно ми е дури ми се повраќа што мора вакви лузерски, лицермерни потези да ги дискутирам воопшто и да барам оправдување.
Значи слепец вчера знаеше дека одеа да изгубат, исто како и Белгијците ама не беа доволно умешни тие
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.875
Поени од реакции
7.744
Да, да, ич не изгубија намерно. И двете екипи одеа на тоа да завршат втори, сосема случаен беше голот на Јанузај. Кога веќе го даде голот, се гледаше дека Англичаните немаат никаква намера да нападнат. Како само промаши Рашфорд во зицер ситуација, ни нервоза го фати по шутот, ниту некој се замараше.

Од досега одиграното, не можеме да кажеме многу за квалитетот на Англичаните. Ги победија Тунис во последна секунда (иако, одиграа одличен меч) и ги прегазија Панамците кои не се никаков фактор за оценка на квалитетот. Одиграа ревијално со Белгија. Колумбијците не се наивни и секако дека имаат свои шанси во осминафиналето и искрено се надевам дека ќе ги плеснат Англичаните, поради тоа што се правеа паметни, да ги одбегнеле потешките противници. Ако сакаш да освоиш, треба да си подготвен да победиш секого, а не да правиш тактизирања. Според мене, дури и да ја поминат Колумбија, воопшто не треба да се сигурни дека ќе слават со победникот од Швајцарија-Шведска.
да, треба си подготвен секого да победиш, ама ако некој во минатото бил наивен и глуп тоа биле англичаниве, знаеш ли ти колку пати англичаните испаднале незаслужено во минатото? само два пати од Аргентина, првиот пат кога марадона им го закачи со рака,за подоцна Аргентина да стане првак, вториот пат кога го избркаа Бекам и англичаниве реално требаше да тепаат со играч помалку, плус сомнителен гол им поништија (на тој црнецот Камбел мислам се викаше) кој можеше слободно да биде признаен, да не правиме муабет пред некоја година со Германија кога имаше чист гол поништен на Лампард при резултат од 2 : 1 за германците, и не знам колку пати се испаднати на пенали, зашто се глупи а не паметни. Не дека сега е некоја гаранција дека ќе дотуркаат до крај, ама јас би рекол дека може и тие се опаметија, па не бираат начин како да стигнат до крај, и ако не се изглупираат ко што знаат да се изглупираат мислам имаат шанси да одат до крај посебно кога ќе се земе во предвид дека освен Белгија другиве барем досега не покажаа ништо посебно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom