СП 2018 - Група Г (Белгија, Панама, Тунис, Англија)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    52
  • Гласањето е завршено на .

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.949
Поени од реакции
184.353
За Рашфорд треба да платат Јунајтед да им го купи некој, уште се бунел ззашто не игра...
Не се буни дека не игра, напротив, во топ 5 со минутажата е :) ама си има простор за напредок.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.278
Поени од реакции
12.926
Не се буни дека не игра, напротив, во топ 5 со минутажата е :) ама си има простор за напредок.
Марсијал беше, се збркав. Без разлика, нема да биде класа шпиц од овој.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.949
Поени од реакции
184.353
Марсијал беше, се збркав. Без разлика, нема да биде класа шпиц од овој.
Се согласувам, нема реализација за шпиц, за крилен играч би бил солиден, далеку е од Лукаку.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.245
Поени од реакции
9.411
Еве десен вингбек го кладоја конечно му ја погодија позицијата..Нека трча таму пејс мерчантот шо подалеку од голот само ;)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.889
Поени од реакции
40.179
Не знам што им беше филмот на Англичаните со губењето на овој натпревар, ама мислам дека тешка глупост направија. Јапонија сигурно ќе ја поминеа а тоа ќе значеше влез во 8 најдобри и дуел со Бразил. Никој од нив не очекуваше да станат светски шампиони, вака можат да се изрезилат со Колумбија која е многу незгодна репрезентација и да се вратат како помочани дома.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.222
Поени од реакции
6.404
А па Колумбија па со кого играше во група ако правиме таков муабет? :) Не гледам како Колумбија би прошла преку овие две репрезентации не поради имињата и тимовите на хартија, туку не гледам која слабост би можеле да ја искористат.[DOUBLEPOST=1530204910][/DOUBLEPOST]Хахахаха крш се тимовиве
Сега добро не е исто Полска, Сенегал и Јапонија и Тунис и Панама овие вторите од улица се собрани гарант.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.446
Поени од реакции
4.768
Како бе се потценува Колумбија?? Многу незгодна репрезентација се, плус и тие ќе бидат максимално мотивирани со вака лесен пат до 1/2 финале. Големо прашање е како Англија ќе игра натаму. Дури за мене лесна победа на Колумбија нема да е никакво изненадување. Како и да е, би требало победникот од тој дуел да игра полуфинале. Не верувам дека Шведска или Швајцарија би победиле некој од нив.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.398
Поени од реакции
13.557
И сега нормално, сите наапани ќе бидат на англичаните против Колумбија оти "намерно" изгубиле за да играат со нив, шо нема врска. Нити една екипа не сака намерно да изгуби натпревар на вакво натпреварување, па ни англичаните вчера не го сакаа тоа. Едноставно, толку им беа силите вчера (не е дека се класи подобри од Белгија па вчера очигледно беше дека намерно изгубија).

Колумбија е ите како незгоден противник, но без Хамес (потенцијално), секогаш би ја одбрал неа во 1/8 финале, него Бразил во 1/4 финале. Дали ќе испадниш во осмина од Колумбија или од Бразил во четврт е сосем исто. Вака, имаат шанса во две утакмици во кои ќе се фаворити (против Колумбија ќе е изедначена, но на хартија дефинитивно се фаворити), оваа генерација ќе може да направи успех каква што една репрезентација на Англија немала со генерации.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
5.904
Поени од реакции
8.691
Колумбија е далеку послаба од пред неколку години, Англија ако не се изглупираат, ќе поминат комотно.
 
На врв Bottom