СП 2018 - Група Г (Белгија, Панама, Тунис, Англија)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    52
  • Гласањето е завршено на .

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.626
Поени од реакции
2.675
ГРУПА Г
Grupa G.png

Најголеми фаворити за освојување на првите две места во оваа група без размислување се репрезентациите на Белгија и Англија. Тотални аутсајдери се националните тимови на Тунис и еден од двата дебитанти, Панама.

БЕЛГИЈА
Belgija.png
Селектор: Роберто Мартинез


Главни играчи: Тибо Куртоа, Тоби Алдерверелд, Венсан Компани, Јан Вертонген, Кевин Де Брујн, Муса Дембеле, Еден Азар, Ромелу Лукаку

ПАНАМА
Panama.png
Селектор: Ернан Дарио Гомез


Главни играчи: Роман Торес, Рикардо Авила, Луис Техада,

ТУНИС
Tunis.png
Селектор: Набил Малул


Klu;ni igra;i>
Tunis tim.png

Клучен играч: Вахби Казри

АНГЛИЈА
Engleska.png
Селектор: Герет Саутгејт


Клучни играчи: Фил Џонс, Кајл Вокер, Деле Али, Ерик Даер, Хари Кејн, Рахим Стерлинг
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.313
Поени од реакции
5.594
Belgija kje bide prva so 3 pobedi i 9 boda. Anglija vtora so pobedi od 2-1, 1-0 i edna izgubena. Kje im padne Germanija vo 1/8 finale i pederite ko Rashford kje ne znaat kade e izlezot. Vechnata fudbalska velesila Anglija so 1 svetsko osvoeno od postoenjeto na kupov. Kolevkata na fudbalot.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.903
Поени од реакции
3.320
Belgija kje bide prva so 3 pobedi i 9 boda. Anglija vtora so pobedi od 2-1, 1-0 i edna izgubena. Kje im padne Germanija vo 1/8 finale i pederite ko Rashford kje ne znaat kade e izlezot. Vechnata fudbalska velesila Anglija so 1 svetsko osvoeno od postoenjeto na kupov. Kolevkata na fudbalot.
Германија не може да им падне друже, не вкрстуваат со таа група, туку со група Х.

Инаку тука сите се согласуваме, Белгија и Англија лагано до 1/8 финале.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.313
Поени од реакции
5.594
Германија не може да им падне друже, не вкрстуваат со таа група, туку со група Х.

Инаку тука сите се согласуваме, Белгија и Англија лагано до 1/8 финале.
Koj i da im padne kje go izduva jakkooo GORDIOT ALBION svetskata fudbalska velesila.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
486
Поени од реакции
641
Најселски дрес извај Белгија...кај ојме бе со то карираното насредина. ко оние елечињата за на бинго одење :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.939
Поени од реакции
168.040
Лоран Симан е на стендбај листата зошто Компани се повредил и ќе чекаат да се опорави до последно, смее да се прават измени на составите 24 часа до почетокот на првиот натпревар.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.424
Поени од реакции
5.962
Де бе до толку ли нема некој лев бек во таа белгиска лига. Земале милион стопери а ниеден лев бек. На европското така го земаа Мениер па се проби дечкото.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.939
Поени од реакции
168.040

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.939
Поени од реакции
168.040
Можеле и појасно да ја направат, не очи да извади човек. Гледам и на Мексико од официјалнниот твитер уште полоша. Ништо не се приметува
Ај налет боите, се изнастискав Ctrl + на браусерот, многу мала резолуција :tapp:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.076
Поени од реакции
19.226
Ај налет боите, се изнастискав Ctrl + на браусерот, многу мала резолуција :tapp:
Не се ни помачив да читам кои се, само има некои стварно ќе се помачи и ќе му се слоши
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.626
Поени од реакции
2.675
Не се ни помачив да читам кои се, само има некои стварно ќе се помачи и ќе му се слоши
Oвие ни со микроскоп не се читаат :confused:[DOUBLEPOST=1528131764][/DOUBLEPOST]
Де бе до толку ли нема некој лев бек во таа белгиска лига. Земале милион стопери а ниеден лев бек. На европското така го земаа Мениер па се проби дечкото.
Исто како Германија не се сеќавам да извадиле добар лев бек (Лам играше таму принудно, бидејќи Арне Фридрих играше десно). Сега пак имаат одличен десен бек, ама левиот им е...
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
10.572
Поени од реакции
5.589
sto se fatile be za brojkive ovie mizernive "eksperti" ... nemaat druga rabota ebate moronite
 
На врв Bottom