СП 2018 - Група Б (Шпанија, Португалија, Мароко, Иран)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    47
  • Гласањето е завршено на .
T

Terroir

Гостин
Со ваква игра како од групната фаза Португалциве ќе бидат елиминирани од Уругвај во 1/8 финале
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Сеа Русија има да ги тресне Шпанциве, ќе пеат Калинка после :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Еве го денес, најлошиот ВАР според мене.

Прво, она никад не би го свирнал пенал за Роналдо, веќе го имаше изгубено контактот со топката, му избега. Првичниот впечаток таму му беше добар. Па и после снимката јас не би досудил пенал...

Второ, она ако е за црвен, треба на секој меч да има по 10+ црвени картони минимум, пошто на секој меч има по 10 такви ситуации. Немаше потреба да се прегледува на ВАР. Некој поискусен судија не би ни помислил онде да прифати сугестија да се прегледа, овој го фатија на амтеризам.

Трето, општо, судењето и мечот беа мизерија. Ко практично и секој меч на Португалија. Но се извадија со возбудливиот крај.

Веројатно доколку им наментат и на европските судии дека ќе мора секоја ситуација да ја прегледаат, дури и овие на пола терен, ќе треба да се навикнеме на вакви утакмици...
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Pojma nema ne ja gleav samo rezultati prstev.. ke ja ima sea repriza na mrt
Ја гледав ја. Незаслужено нерешено на Шпанија.
Прво на 1-1 зицер одбрани Де Геа.
Второ Амрабат статива погоди, веќе ја видов топката у гол, не се ни мрдна Де Геа и се одби надвор.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Дечки абе како сакате да одат Мароко/Иран понатаму не ми е јасно, разбирам ви се кења од Роналдо и други ѕвезди, разбирам драго ви е ако помала репрезентација прати дома некоја поголема, ама на што ќе личеше осминафиналето така Русија против Иран или други такви дуели, сепак е нокаут фаза, треба да има што поквалитетни репрезентации и да уживаме во дуели каков што беше Португалија - Шпанија. Разбирам хејт и се, ама нека има добри дуели уште во осминафинале, па да се види кој е сила со победа врз квалитетна селекција
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
A ko bozem nemase iran ili maroko da pruzat otpor i da prikazat ubav fudbal u nokaut fazata.. pa bas mi se kenja od mrtviot fudbal na "velikanite" francija argentina i germanija
 
T

Terroir

Гостин
Дечки абе како сакате да одат Мароко/Иран понатаму не ми е јасно, разбирам ви се кења од Роналдо и други ѕвезди, разбирам драго ви е ако помала репрезентација прати дома некоја поголема, ама на што ќе личеше осминафиналето така Русија против Иран или други такви дуели, сепак е нокаут фаза, треба да има што поквалитетни репрезентации и да уживаме во дуели каков што беше Португалија - Шпанија. Разбирам хејт и се, ама нека има добри дуели уште во осминафинале, па да се види кој е сила со победа врз квалитетна селекција
Абе у пм тие квалитетни репрезентации до последни секунди се тресеа дали ќе поминат групна фаза
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Iran vs Portugal...

Судијата се изгуби.
Та картони дели за се' и сешто, та пенали дава како од шега, итн...

ОК, ВАР, но и по прегледување на снимките (многу често), казнуваат за "многу меки работи".
Работава ја тераат накај балет, а не цврста машка игра.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Аууу крајјј Видете узбекистанецов колку се изгуби само,требаше корнерот да се изведе од другата страна,а видете Шпанците кога го изведоа брзо кај гледаше судијата :pos::pos::pos::vozbud::vozbud:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Аууу крајјј Видете узбекистанецов колку се изгуби само,требаше корнерот да се изведе од другата страна,а видете Шпанците кога го изведоа брзо кај гледаше судијата :pos::pos::pos::vozbud::vozbud:
Ова им го призна? Требало да биде поништено со ВАР, срамота.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Иднината на ВАР-от е целосно да се искорени теренскиот судија како фигура во играта, што и е најреално, секој прекршок, офсајд, пенал или било што може да се контролира и сигнализира од собата горе, нема потреба теренскиот судија кој има најмала прегледност да ги носи конечните одлуки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom