СП 2018 - Група Б (Шпанија, Португалија, Мароко, Иран)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    47
  • Гласањето е завршено на .

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
ГРУПА Б
Grupa B.png
Групата Б е една од најатрактивните групи на Светското, бидејќи во оваа група се наоѓаат двата вечни ривала од истиот полуостров, европскиот шампион Протугалија и победникот на претпоследното Светско првенство Шпанија, кои се апсолутно најголемите фаворити за освојување на првите две места во групата. Мали шанси за поминување има репрезентацијата на Мароко, додека тотален аутсајдер е Иран.

ПОРТУГАЛИЈА
Portugal.png

Селектор: Фернандо Сантос


Главни играчи: Руи Патрисио, Пепе, Жоао Марио, Мутињо, Бернардо Силва, Кристијано Роналдо

ШПАНИЈА
Spanija.png

Селектор: Хулен Лопетеги



Главни играчи: Давид Де Геа, Серхио Рамос, Жерар Пике, Иско, Давид Силва, Андрес Иниеста, Диего Коста

Мароко
Maroko.png

Селектор: Ерв Ренар


Главни играчи: Мехди Бенатиа, Набил Дирар, Kарим Ел Ахмади, Јунес Белханда, Хаким Зијех, Мубарак Бусуфа

ИРАН
Iran.jpg
Селектор: Карлос Кеироз


Главни играчи: Ехсан Хајсафи, Масуд Шојаеи, Саид Езатолахи, Алиреза Јабанбакш, Карим Ансарифард
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Portugalija kje igra nedopadliv fudbal celo svetsko i kje stigne mislam do 1/4 finale. Zaedno so Maroko kje se plasiraat vo 1/8 finale.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Шпанија и Португалија би требало лесно да пројдат понатаму. Се’ друго ќе биде сензација.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213

Интересни играчи имаат Мароко, посебно средниот со Арит од Шалке, Зијех, Амрабат и Белханда.

 
Последно уредено:

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600

Интересни играчи имаат Мароко, посебно средниот со Арит од Шалке, Зијех, Амрабат и Белханда.

И Ахмед Шабан и Садам. Интересни се овие играчи само ако си директно од Мароко и пушиш марокански хашиш.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Зкијех и Алиреза Јаханалахакбар сакам да ги видам највише после од пет саат. Секогаш преинтересни ми биле вакви утакмици на светско, за двете репрезентации утакмицава е ко финале и веројатно единствена шанса за бодови на првенството, мада нема да ме чуди мароканциве да изненадат некој од фаворитите.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.891
Поени од реакции
16.203
И Ахмед Шабан и Садам. Интересни се овие играчи само ако си директно од Мароко и пушиш марокански хашиш.
Прав е членот од погоре, Мароко има добри играчи кои играат во топ 5 лигите, гарант после светско ако се покажат во добро светло ќе има некој трансфер во подобар клуб.
Јас типувам дека Мароко ќе направи изненадување и ќе ја помини групата


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Чим Чакир судит, ова утакмица може да биде изненадување :cool:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.891
Поени од реакции
16.203
Ко за небитен нтпревар бајаги исполнет стадионот ми се гледа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
Прав е членот од погоре, Мароко има добри играчи кои играат во топ 5 лигите, гарант после светско ако се покажат во добро светло ќе има некој трансфер во подобар клуб.
Јас типувам дека Мароко ќе направи изненадување и ќе ја помини групата


Sent from my iPhone using Tapatalk
Зијек/х/ч е играчиште, и без да играше на Светско сигурен сум дека ќе направеше трансфер
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Иранциве многу го гледале жунињо против касиљас со шутевите од пола терен.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Прав е членот од погоре, Мароко има добри играчи кои играат во топ 5 лигите, гарант после светско ако се покажат во добро светло ќе има некој трансфер во подобар клуб.
Јас типувам дека Мароко ќе направи изненадување и ќе ја помини групата


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па добро не се лоши, али Реза Јаханалахабар Хесболах и Сандонган Емси се исто напети.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Абе Видара, јебала те цела Ирачанска дијаспора:boksix:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom