СП 2017 - Елиминациска Фаза

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Од напад за -4 отидоа на -7 на полувреме за 1 минута, ајде чао гулаши.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
So edno krilo se dojdeni na prvenstvovo i ne im odi denes,ama pak sekoj napad preku krilo.Ebem vi gulashite.Go lobuva direktno v glava.
Mizerii belosvetski.

Ekberg ke gazi i guzi denes.
 
B

Blade Torch

Гостин
Коментар на рандом наш репрезентативец утре:
Пааа, видете. Норвешка ја разби уште во прво полувреме Унгарија, а ние се држевме до прво полувреме. А знаеме, Унгарија ја елиминира една Данска.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.710
Поени од реакции
15.581
уште не е изгледа рефреширано Топ Скорер,
ако давале доста голови денес Бјорнсен и Сагосен на следната утакмица го стигаат Кирца...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Викинзите како во ВОЕН ПОХОД НА РАГНАР ЛОТБРУК,испотепаа се живо пред себе:pistoldz:,парчиња летаа од Гулашите.:boksix:
Ако не олабавеа на крај 10 ќе завршеше,значи не сме биле ние толку слаби:pos:со "стил испаднавме".
Транзицијата,позиционирањето во напад и движењето на топката им е како на плејстејшн.
Страшно играат,кога сакаа/т прават чиста позиција за шут:shok2:
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Па искрено една од најтешките репрезентации ни се падна богами,според мене многу повеќе шанси може ќе имавме против Франце :cool:
Ајде вечер чекаме јак меч на Хрватите :roker: .
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
Дали некој има добар ацестрим или сопкаст за мечов Франција - Шведска??
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
  • Колку ме нервираат некои чоколадни Французи,родени во Франција,имале услови да направат кариера,луѓе да станат и не ја пеат химната.
  • И во фудбал исто,абе лигуши едни,да не беше Франција ќе ве бркаа лавови низ некоја савана во Белизе,Бенин,Конго ,и слични вукојебини.
  • Колку се нервирам значи вака ептен,шо сакаш биди по етничка припадност ама кога си прифатил да играш за репка треба едно поштовање да имаш,еден Шариќ ја пее химната на Катар ејј,од пред 3 години шо е таму,до лани само за утакмици одеше,е ова е професионалност,а не овие Индијанци како Ниокас,Нгесан(не ги видов другите,Дипанда,Мем) како некои немтури дремат,со секоја чест за Абало и Сораиндо па и Ремили е некој мешан Арап,во ова се гледа професионалноста,да не прајме муабет за Карабатакот кој е роден во Ниш и заминал како дете на печалба,како да е поголем Французин од сите,е во ова се делат ИГРАЧИШТАТА од просечните играчи .
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Кога ќе го видам Лукас Нилсон со "метро и жилет" какви шутеви вади, ми иде да му врзам 2-3 шамари на нашиве бекови, што би рекол Грујо сите да видат.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Швеѓаните скоро перфектни во напад, ако не стегне Франција одбрана во второ тешко дека ќе го добие овој меч

п.с Шведска и Норвешка се светлосни години пред нас во ракометот
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Апелгрен мајстор! Ако пројдат Шведска, на него одат 90% од заслугите :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Ајде да ги видиме експертите сега на дело во второ, ако не, па-па франс :kuracc:, сакам скандинавско финале :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom