СП 2017 - Елиминациска Фаза

Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
на фејсбук на една страна запишав дека унгарците да не калкулираа со белорусија оти според нив шведска и данска се исти по квалитет ама после би играле со франција, ама не верував со победата денес испадна дека намерно изгубија против белорусија....дрскост и разбирање, барем нема да ги гледам оние лиглињата од данска, а би сакал да победи норвешка со унгарија иако шансите сеа ги давам на унгарија 60-40
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Што им се случи на Данска бе? Овие од Мтв место да даваат три утакмици тие ништо.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.142
Поени од реакции
2.583
Ние никад нема да влеземе во 1/4 финале,Данска никад нема да освои СП и така...
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
ако победе Германија со катар, а ќе победи секако ние сме го освоиле 12то место ако на некој му значи тоа.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Еве ја првата сензација на првенството, Данска ојде курбан од Маџарите :pos:
Ех Данска, Данска какви играчи дојдоја да го јадат од флегмата Наџ и Мате Лекаи :pos: Не дека се слаби унгарците, напротив добри играчи имат, ама муабетот ми е во спротивно со Данска, скандинавците го измислија ракометот за нив.
То е то, на крај Норвешка со најлесен противник ќе игра во 1/4 финалето, до душа ништо не е лесно, еве овие ги турнаа селекција која беше во борба за медал...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Im se sluci Mikler.Odbranata cvrsta,si gazea gulašite.

Hansen kako nekoe pice vtoro poluvreme,iako prvo bapna 7 komada od 10 udari.Vo vtoro samo tri šuta,i toa na pola minuta pred kraj dade gol.Zosto ne šutiraše povekje ne mi e jasno..

A Landin koj pacer ispadna..na 16-17 promasuva Ungarija,ja zema Landin i odma sutira na prazen gol,ama ne se namesti kako sto treba,nego od vrtenje sutna.Posle toa 8 minuti ne dadoa gol.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Da izgubeshe Ungarija ke bevme 11ti, vaka sme 12ti ?! Neka me popravi nekoj ako gresham.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
:свиркам:

Данска-Маџарска меч на првенството, до сега. Свака чаС на маџарите за победава, сосема заслужено, душа дадоа, среќно им понатаму. Тонењето на данците и инфериорноста и незалагањето на Хансен од собир, во собир е се' поочигледно. Лани ги попарија швабите уште во групите мислам, а сега елиминација од екипа која е реално барем една класа под нив. Тромави се, неинвентивни во напад, контри, полу-контри преку брзи центри малтене и да немаат. Се' се сведува на индивидуални потези. Па и кога го гледам тој Мелгард како изиграва некое лудило одма после примен и го води нападот, ми иде да си го скршам вратот:facepalm:. Поштено, играат најантички ракомет од сите скандинавски земји. Се крстат уште на головите на Зондергард побогу:rolleyes:. Да не им е Ландин на голот, ќе им се дешаваат и поголеми бруки ..

Лекај + Балог :vozbud::vozbud::uzi::uzi::uzi::uzi:
Миклер:drk::drk::drk:
Дамгард:bravobe:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.708
Дали Норге дали Франце исти курце.. Со кој и да игравме ќе го папавме, а исто и Исланд со кој и да играше ќе го папаше..
исто, ама друго пакување...со Франце ќе си игравме ревијално, без повреди, во подобри услови итн.... но добро, вака сме на ранкинг листата погоре... инаку ако изгубевме од Тунис и повеќе утакмици ќе игравме, разигрувања од 17-24 место има барем 2 утакмици ако не се лажам...?
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Ne mi e jasno zosto nema akcii za Uwe. Samo ednas sutna na 3-4 minuti pred kraj od teska pozicija i vampiron Saric odbrani ,iako mu sutna pod noze.

Protiv Hrvatska vtoro dade mislam 5 gola,ama 4 gola od koj eden penal gi dade vekje koga hrvatite se otkazaa t.e poslednite 15 minuti.

Da nema akcii za najdobriot igrac e suludo.

Mnogu slabo igraat germancite,a Katar igraat dobra odbrana.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
а бе овој катар пола од играчите ги одмараше со другите шо им стана или немциве играт прелошо во одбрана, уште се чудам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom