СП 2017 - Елиминациска Фаза

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Не знам што ви е филмот со ова искрено ама јас 10 пати потенцирав уште пред натпревар дека Норвешка ќе не истурат и дека куќата се ставаше на тој натпревар,овде тоа што го читав за пред натпреварот дека сме имале некакви шанси мене ми делуваше смешно
Абе и лани на ЕП еден куп луѓе УПЛАТИЈА КУЌИ,СТАНОВИ НА НОРВЕШКА СО МАКЕДОНИЈА,баш пред мене кај Кајгана едни богаташи акнаа тешка пара па се случи тоа шо се случи.
НЕМА НИШТО СИГУРНО,примери Германија,Данска,да не должам пак,ако има сериозност во игра,пристап како шо треба кон меч реално фаворитите не смееа да имаат проблем.
Дека бевме аутсајдери со Норвешка точно,ама дека реално разликата е 10 гола помеѓу нас и нив не е,проблемот беше шо немавме сила да играме,се испукаа со Шпанија тотално,со Исланд се извадија,и после не можеа да одат,и Лино не дотепа со тактиката и не искинаа.
Ќе прајме муабет друг пат,нека седат овие постови во архива,ќе видиш во блиска иднина ако играме посериозно без глупирање до каде се вистински силите,можеби ќе губиме,ама дека ќе не толчат вака лесно нема шанси.
Ќе видиме кој бил во право.;)
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Епа истото и за Германија или Данска си го мислел најверојатно па го сркнаа.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Епа истото и за Германија или Данска си го мислел најверојатно па го сркнаа.
За Данска не мислев бидјеќи Унгарија има тим колку толку не се полуаматери од Катар што три пати неделно тренираат,барем на Угарија играчите играат во Веспрем кој сите знаеме каква екипа е,за Германија нема чоек што можи да ме убеди дека не беше местена..според начинот на однесување на Германските ракометари+ тренерот,поставеноста,континуирани грешки на крајот,одбраната,Фат кога ја испушти топката веќе беше очигледно бидејќи да ја фатеше немаше да има чиста контра за Капоте а овај ја остави онака...

Додуша што имам вам да ви докажувам,мислете си што сакате..јас ви напишав дека за Норвешка со нашите куќата се става и тоа пред натпревар..за другите не напишав нешто,ракометот е идиотски спорт и се можи да се очекува како што напиша Томас,ама ние со Норвешка во тој мечап повредени,истрошени без централен и лев бек против онаква екипа која е во полет уште 20 натпревари да изигравме пак ќе не победеа...не знам што глумите..реално немавме квалитет да се носиме и со Словенија и со Норвешка..на сите позиции и двете екипи имаат подобри и поспретни играчи + голманите да не прајме муабет.

Ние неможиме од 1/8 финале да претниме,секој битен натпревар го губиме,години наназад немаме победа против сериозна Европска екипа и вие тврдите дека можиме да му парираме на Словенија која секое големо натпреварување игра 1/2 и се бори за медал?..спуштете се малце на земја[DOUBLEPOST=1485696279][/DOUBLEPOST]
Абе и лани на ЕП еден куп луѓе УПЛАТИЈА КУЌИ,СТАНОВИ НА НОРВЕШКА СО МАКЕДОНИЈА,баш пред мене кај Кајгана едни богаташи акнаа тешка пара па се случи тоа шо се случи.
НЕМА НИШТО СИГУРНО,примери Германија,Данска,да не должам пак,ако има сериозност во игра,пристап како шо треба кон меч реално фаворитите не смееа да имаат проблем.
Дека бевме аутсајдери со Норвешка точно,ама дека реално разликата е 10 гола помеѓу нас и нив не е,проблемот беше шо немавме сила да играме,се испукаа со Шпанија тотално,со Исланд се извадија,и после не можеа да одат,и Лино не дотепа со тактиката и не искинаа.
Ќе прајме муабет друг пат,нека седат овие постови во архива,ќе видиш во блиска иднина ако играме посериозно без глупирање до каде се вистински силите,можеби ќе губиме,ама дека ќе не толчат вака лесно нема шанси.
Ќе видиме кој бил во право.;)
Лани беше едно,оваа година е друго..секој натпревар има различен меч-ап..нашите ракометари реално е најпредвидливи и од километар се познава кога ќе изгубат и кога ќе победат..најдобра екипа се за кладење..против послаби не преценуваат,против појаки не потценуваат и кога сме малце поизедначени пак не преценуваат и тука секогаш губиме..веќе првенства наназад истото се случува..се сеќавам лани со Белорусија си ја изиграв сингл дека ќе изгубиме па 2.30 беше мислам коефициентот..локум..и со Хрватска беше 1.40 вака слично како со Норвешка кога ни ја дупнаа глата
 
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
Nik Henigman ( 20 godini) od Slovenija da se donesi vo Vardar ili Metalurg, strasen potencijal ima vo ovoj rakometar.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
@Џони Вајсмилер
ВИкаш чудно ти било однесувањето на германците и не играле како што треба.
Па како би се случило изненадување некогаш во спортот ако фаворитот игра на своето ниво ???
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
@Џони Вајсмилер
ВИкаш чудно ти било однесувањето на германците и не играле како што треба.
Па како би се случило изненадување некогаш во спортот ако фаворитот игра на своето ниво ???
Види брат,јас разбирам Катар да победеше по своја заслуга ..тоа веќе ќе беше изненадување..да ги надиграа на пример,да не му дозволеа да шутнат,да ги бушеа од сите страни,или на пример да излегуваа на бекојте на Германија за овие да немаа чист шут..ама овие буквално сами му ја поклонија,оние топки во последните 5 минути што ги згрешија Германците се на ниво на аматери,барем да беше понеприметно а не пак цело второ полувреме тренерот тајм аут да не побара..на шо личеше она радување и скокање на Германците цел натпревар а едвај 1 гол разлика водеа?..демек филмој правеа?..тие лани со Шпанија ги газеа 6 разлика и емоции не искажаа во финале на ЕП,на сите натпревари во групата мелеа ама со ебаниот Катар во 1/8 финале за секој гол се отепаа од радување небаре готово светски шампиони се.

Нема жива сила што ќе ме предомисли дека не беше местена,во фер и коректен натпревар онаа екипа на Катар неможи да ја добие оваа Германија..Катар едвај со Бахреин се провлече,изгубија како магариња од Шведска и Египет ама важно со Германија се ослободија и почнаа да играат ракомет..ова е мое мислење брат не очекувам да ме подржите и да кажите "дада местена беше" бидејќи за вас секој натпревар е чист и не постојат местени натпревари(како во ракометот така и во фудбалот) и тука нема што да се натегаме[DOUBLEPOST=1485732431][/DOUBLEPOST]
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
Види брат,јас разбирам Катар да победеше по своја заслуга ..тоа веќе ќе беше изненадување..да ги надиграа на пример,да не му дозволеа да шутнат,да ги бушеа од сите страни,или на пример да излегуваа на бекојте на Германија за овие да немаа чист шут..ама овие буквално сами му ја поклонија,оние топки во последните 5 минути што ги згрешија Германците се на ниво на аматери,барем да беше понеприметно а не пак цело второ полувреме тренерот тајм аут да не побара..на шо личеше она радување и скокање на Германците цел натпревар а едвај 1 гол разлика водеа?..демек филмој правеа?..тие лани со Шпанија ги газеа 6 разлика и емоции не искажаа во финале на ЕП,на сите натпревари во групата мелеа ама со ебаниот Катар во 1/8 финале за секој гол се отепаа од радување небаре готово светски шампиони се.

Нема жива сила што ќе ме предомисли дека не беше местена,во фер и коректен натпревар онаа екипа на Катар неможи да ја добие оваа Германија..Катар едвај со Бахреин се провлече,изгубија како магариња од Шведска и Египет ама важно со Германија се ослободија и почнаа да играат ракомет..ова е мое мислење брат не очекувам да ме подржите и да кажите "дада местена беше" бидејќи за вас секој натпревар е чист и не постојат местени натпревари(како во ракометот така и во фудбалот) и тука нема што да се натегаме[DOUBLEPOST=1485732431][/DOUBLEPOST]
Aма пак не кажуваш која им е целта на Германците да наместат. Сиромашни се и им требаат пари од кладилница?

Зошто Норвешка не намести со нас да изгуби? Зошто никој појак не намести со нас? Зошто баш Катар да е избраниот што ќе има гратис 1/4 финале кога по тебе и они се аматери ко нас?
 
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
Harald Reinkind povreden bese posto ne bese vo reprezentacijata na Norveska? ili ne bese zemen?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Aма пак не кажуваш која им е целта на Германците да наместат. Сиромашни се и им требаат пари од кладилница?

Зошто Норвешка не намести со нас да изгуби? Зошто никој појак не намести со нас? Зошто баш Катар да е избраниот што ќе има гратис 1/4 финале кога по тебе и они се аматери ко нас?
Човече,возрасен чоек си,на шо личат овие прашања..демек јас сум некаков фактор во ракометот и спортот воопшто па ќе објаснам зошто баш Германија со Катар ја наместија..од каде можам јас ова да го знам?..па не сум Васко Ефтив,Југослав Петрушич или па Мирка машката па да почнам со некои глупи теории од типот на Сорос,Ердоган,Илуминатите,Масоните...едноставно јас како личност така мислам дека тој натпревар е наместен,сега дали поради коефициенти,кладилници,Катар..никој тоа неможи да го знае.

Јас и самиот уште неможам да си поверувам дека баш Германија најде на светско првенство да мести натпревар ама кога ќе го видам второто полувреме преочигледно е и реакциите на целовкупниот тим..мислам убеден сум во тоа, но не се трудам вас да ви го наметнам мислењето,мислете си што сакате..сепак ова е форум.

Во денешно време има илјадници местени натпревари секој викенд поради милиони други причини што не ги знаеме ама кој ќе ти ги кажи..ете мене искрено кога сме кај темата вчерашниот дуел помеѓу Наполи и Палермо ми делува наместен ама тоа е мое мислење што не значи дека е така.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
И јас мислам дека наполи беше наместена.И пред да ми се фрли некој дека ме паднала 1 па затоа вака зборувам,да кажам дека ГГ ја изиграв баш поради што се сомневав во местење.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
Човече,возрасен чоек си,на шо личат овие прашања..демек јас сум некаков фактор во ракометот и спортот воопшто па ќе објаснам зошто баш Германија со Катар ја наместија..од каде можам јас ова да го знам?..па не сум Васко Ефтив,Југослав Петрушич или па Мирка машката па да почнам со некои глупи теории од типот на Сорос,Ердоган,Илуминатите,Масоните...едноставно јас како личност така мислам дека тој натпревар е наместен,сега дали поради коефициенти,кладилници,Катар..никој тоа неможи да го знае.

Јас и самиот уште неможам да си поверувам дека баш Германија најде на светско првенство да мести натпревар ама кога ќе го видам второто полувреме преочигледно е и реакциите на целовкупниот тим..мислам убеден сум во тоа, но не се трудам вас да ви го наметнам мислењето,мислете си што сакате..сепак ова е форум.

Во денешно време има илјадници местени натпревари секој викенд поради милиони други причини што не ги знаеме ама кој ќе ти ги кажи..ете мене искрено кога сме кај темата вчерашниот дуел помеѓу Наполи и Палермо ми делува наместен ама тоа е мое мислење што не значи дека е така.
После три дена се врати форумов па да ти одговорам на старава вест:D.

Викаш дека Катар се полуаматери, јас мислам дека и ние сме полуаматери. Зошто некогаш некој не продаде меч со нас па да влеземе во некоечетвртфинале или полуфинале. Плус на наша победа коефициентот е поголем ако кладилница е причината. Повеќе пари ќе се свртат ако некој фаворит од нас ако изгуби.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom