СП 2014 - 1/2 финале | Холандија - Аргентина | 09.07.2014 (22:00)

Која репрезентација сакате да ја видите во големото финале?


  • Вкупно гласачи
    140
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.077
Поени од реакции
10.993
I miss this time last night :(
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
1.827
Поени од реакции
804
Sudijava kako da mu e brat na Berluskoni a?
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.077
Поени од реакции
10.993
ХАахах :D не за тоа, општо пожива беше и утакмицата и темата :D
 
R

Rigel Kent

Гостин
ај па и ти што човек си...греота е пак да го реметиш rigel.... ќе си набие комплекс детето...ај бар аргентина му игра добро тактички :icon_lol:
Овде детето си ти , изиграваше нешто вчера ама си доби соодветен одговор . Ббиланезу искомплексиран. :tapp:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.799
Поени од реакции
21.769
Какви педески „финти“ користи овој Инди. Нема да ме чуди црвен да јаде до крај.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.119
Поени од реакции
7.099
Mesi kako pokraj statua da minuva so Indi :)
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.168
Поени од реакции
1.093
Му ебам копачот нигерски, иде со намера да го повреди Меси..
 
R

Rigel Kent

Гостин
Премногу напаѓаат од страната каде е Инди мора да се стави Агуеро малце да биде поразноврсен нападот.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
27 декември 2005
Мислења
148
Поени од реакции
153
Arjen Robben only had 6 touches of the ball in the first half, fewer than anyone else. Even Cillessen had 20
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.645
Поени од реакции
15.968
Крул нека почне од сега да врти кругови околу стадион:D.
 
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.739
Поени од реакции
760
Ocajna utakmica ili popularno kazano ocobol .
 
C

Castiel

Гостин
Овде детето си ти , изиграваше нешто вчера ама си доби соодветен одговор . Ббиланезу искомплексиран. :tapp:
кој беше тој одговор не ми е јасно ? aли опасен тактичар си...само уште да знаеш да разликуваш што е оф топик мислење за да пријавиш ќе беше добро...џабе само се малтретираш...ајде добри ти се аргентина имаат шанси..немој само да плачеш :D
 
R

Rigel Kent

Гостин
кој беше тој одговор не ми е јасно ? aли опасен тактичар си...само уште да знаеш да разликуваш што е оф топик мислење за да пријавиш ќе беше добро...џабе само се малтретираш...ајде добри ти се аргентина имаат шанси..немој само да плачеш :D
Какви пријави напатен , не вреди да се замарам со тебе , а и интересен си ми , малце имаш проблем со резонирање. :D
 
C

Castiel

Гостин
Какви пријави напатен , не вреди да се замарам со тебе , а и интересен си ми , малце имаш проблем со резонирање. :D
ај ај сеа не се праи на тошо модератор ми кажа дека си пријавувал....срамота е да лажеш ..дека лажеш сеа и аргентина ќе ти изгуби :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom