СП 2014 - Група Д (Уругвај, Коста Рика, Англија, Италија)

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Де бе,што толку омраза :) ?
Има далеку поголеми гомна од играчи од овој,овој е само психички нестабилен и освен на него на никој друг не може да му наштети.Океј и на клубот:icon_lol:
Има поголеми гомна ама ова гомно во моментов е најдобар играч во Свет (без дисреспект за Меси, Роналдо, Рибери, Ибра туку зборам за моментална форма од изминатава сезона, затоа пишувам во моментов) и покрај срањата што ги има направено, тој пак си го влече вниманието на него со вакви неарни постапки.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
ФИФА МАФИЈА!!!
Колку месеци ќе му дадат казна на Киелини за удирањето со лакт врз Суарез, или во ред е да му смениш личен опис на некого.
Го расипаа првенствово. Да ти ебам и модерен фудбал и се, си прават како им одоговара на тие горе.
 
Последно уредено:

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
ФИФА МАФИЈА!!!
Колку месеци ќе му дадат казна на Киелини за удирањето со Лкат врз Суарез, или во ред е да му смениш личен опис на некого.
Го расипаа првенствово. Да ти ебам и модерен фудбал и се, си прават како им одоговара на тие горе.

:facepalm:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Трчајте сите на Колумбија да го тепа Уругвај додека не паднал коефициентот. :D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Сеа два месеца може вака да се забавува,хлупак еден.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Малце му е казнава,требаше малце построго со животново,особено ако се земе фактот што ова му е веќе трет пат да гризе.Кога веќе вториот пат по онаа казна кога го гризна Иванович не се опамети требаше сеа 1 година да го суспендираат и да му отиде кариерата у курац,па може тогаш ќе се опаметеше.

Џабе што е моментално можеби најдобар напаѓач кога е дечково психијатриски случај,си има некоја фалинка во главата.Кога ќе ми текне сеа најакото е што откако го гризна Киелини,легна да се држи за забите демек он е жртвата :facepalm:.
Еве слична ситуација и во времето кога играл за Ајакс

Прави старт со две нозе,каде лесно можеше да му скрши нога на играчов и после легна да се превиткува,као демек он е повреден :tapp:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Добро Киелини му мавна лакт, затоа легна.. Тука ова другото е класичен педерски потег. :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237

Прави старт со две нозе,каде лесно можеше да му скрши нога на играчов и после легна да се превиткува,као демек он е повреден :tapp:
Е зошто не го казнија тогаш волку ригорозно, ова е поопасно од гризењето на рамо!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Па уште и Рики ќе ми употребува тука јул невр вок алун фори, демек на клубот не му нанел штета. Еве колку не му нанесува. Сега и за продажба, ќе намали добри 20м фунти.
Аха, јака штета му нанесе на Ливерпул. Голема штета е тоа што го довлече клубот во место за ЛШ после толку години срање состојба. Немој само да ми кажеш дека Роџерс, Шкртел и слипинг Џерард се заслужни за тоа. Ако не си саркастичен со постов, ондак постот е бетер оние кои закрвавено го бранат гризењето на Суарез.

Човекот е психички оболен, ова што го прави е моронски, казната си ја заслужи и тоа е во ред.

Ама дека му нанел штета на Ливерпул, lol, да, еве штета е тоа што нема да смее да игра на почеток на сезоната, ама штета далеку помала од користа која ја направил за клубот.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Глуп глуп Суарез. Играчиште е никој не го спори тоа, ама каде бре со тој памет?! Па да разочараш цела своја земја што те бодри и навива и очекува од тебе да ја донесеш далеку треба да се засрамиш бе!
Криво ми е за Уругвај а за нив и за нивните навивачи:(
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Аха, јака штета му нанесе на Ливерпул. Голема штета е тоа што го довлече клубот во место за ЛШ после толку години срање состојба. Немој само да ми кажеш дека Роџерс, Шкртел и слипинг Џерард се заслужни за тоа. Ако не си саркастичен со постов, ондак постот е бетер оние кои закрвавено го бранат гризењето на Суарез.

Човекот е психички оболен, ова што го прави е моронски, казната си ја заслужи и тоа е во ред.

Ама дека му нанел штета на Ливерпул, lol, да, еве штета е тоа што нема да смее да игра на почеток на сезоната, ама штета далеку помала од користа која ја направил за клубот.
Ако шутирањето на Пепе ти било во ред, немој да мислиш дека мене јадењето на мисиров ќе ми биде ОК!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom