СП 2014 - Група Д (Уругвај, Коста Рика, Англија, Италија)

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Тамам си дојдов во Македонија денес, па ај си реков да постирам нешто. Длабоко се извинувам ако ти ги повредив чувствата.
Mуабетот беше дека не се криев по испаѓањето на Италија. Пасвордот ми е снимен на компјутерот а не го знам на памет и не можев да се логирам од таму кај што бев. Тоа беше целта на првата реченица а не да се пофалам. Извини и јас ако ти ги повредив чувствата со тоа што сум пишал дека не бев во Македонија.
 
А

Атомската мравка

Гостин
Реално казната треба да важи и кога игра во дресот на Уругвај и кога игра за Ливерпул, како може да нема поврзаност со тимот ? Па нивни играчи е, чим прави вакви глупости сите ги сносат последиците од неговото дебилско однесување. Треба да му лупнат бан 20 натпревари па и тогаш ако не се опамети тогаш незнам..
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.866
Поени од реакции
11.487
Ахам значи казна за настан кој се случил на натпревар под организација на ФИФА да важи за натпревари под организација на ФА?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.605
Поени од реакции
81.271
Жал ми е за него, одличен фудбалер е и еден во најдобрите во светот, ама ова му е памет (по трет пат) за другпат малце да си го смири темпераментот
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Жал ми е за него, одличен фудбалер е и еден во најдобрите во светот, ама ова му е памет (по трет пат) за другпат малце да си го смири темпераментот
Не му е трет пат, петти му е.
1. Гризење
2. Расистички испад
3. Покажување среден прст
4. Гризење
5. Гризење

Мисирот ќе пропушти 34 натпревари од 2010 година притоа без да добие црвен картон. МИСИРИШТЕ!

Ќе ми го бранат уште она скаузерине, неарни!

Па уште и Рики ќе ми употребува тука јул невр вок алун фори, демек на клубот не му нанел штета. Еве колку не му нанесува. Сега и за продажба, ќе намали добри 20м фунти.

Му ебам, сФе да му ебам!

Реков бе, реков на трибина до крај на договор за идиотов и да му уништат кариера, па да игра во Даг&Ред после!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А мене едно убаво на душичката!
Прекрасна вест, ми го направи денов совршен.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
И малце е дури, очекував до 1 јануари да има забрана за играње, вака до Октомври за Ливерпул ќе значи само малце поголема казна од таа што ја имаше лани.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
17.457
Не му е трет пат, петти му е.
1. Гризење
2. Расистички испад
3. Покажување среден прст
4. Гризење
5. Гризење

Мисирот ќе пропушти 34 натпревари од 2010 година притоа без да добие црвен картон. МИСИРИШТЕ!

Ќе ми го бранат уште она скаузерине, неарни!

Па уште и Рики ќе ми употребува тука јул невр вок алун фори, демек на клубот не му нанел штета. Еве колку не му нанесува. Сега и за продажба, ќе намали добри 20м фунти.

Му ебам, сФе да му ебам!

Реков бе, реков на трибина до крај на договор за идиотов и да му уништат кариера, па да игра во Даг&Ред после!
Де бе,што толку омраза :) ?
Има далеку поголеми гомна од играчи од овој,овој е само психички нестабилен и освен на него на никој друг не може да му наштети.Океј и на клубот:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom