СП 2014 - Група Д (Уругвај, Коста Рика, Англија, Италија)

R

Rigel Kent

Гостин
Колку неблагодарни луѓе има , му наштетил на Ливерпул , а тоа што конечно ги извлече од дното и ќе го гледаат својот им во ЛШ одма се заборава.:tapp:
Во право е Рики.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ако шутирањето на Пепе ти било во ред, немој да мислиш дека мене јадењето на мисиров ќе ми биде ОК!
Потегот/потезите не ми се тема на муабет. Дебилни се и нормално дека не ми се океј. Потенцирав.

Ти укажувам на тоа дека со потегот му ги тргаш настрана сите работи кои ги направил за клубот и велиш дека му направил штета?

Значи збориме за Суарез кој ве влече на грб. Пепе освен тој потег, имаше многу поголеми фудбалски киксови за кои повеќе и од тој испад му замерувам. Киксови кои Реал Мадрид го чинеа титули/поминувања во наредна фаза. Суарез имал таков, освен она „Хехе не постигнува голови против големи екипи хехе“? Можеби еден-два поминорни, ама сигурно не (сигурно не повеќе од Џерард) преку 20 клучни кикс-потези ко Пепе заради кои тимот губел натпревари.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Потегот/потезите не ми се тема на муабет. Дебилни се и нормално дека не ми се океј. Потенцирав.

Ти укажувам на тоа дека со потегот му ги тргаш настрана сите работи кои ги направил за клубот и велиш дека му направил штета?

Значи збориме за Суарез кој ве влече на грб. Пепе освен тој потег, имаше многу поголеми фудбалски киксови за кои повеќе и од тој испад му замерувам. Киксови кои Реал Мадрид го чинеа титули/поминувања во наредна фаза. Суарез имал таков, освен она „Хехе не постигнува голови против големи екипи хехе“? Можеби еден-два поминорни, ама сигурно не (сигурно не повеќе од Џерард) преку 20 клучни кикс-потези ко Пепе заради кои тимот губел натпревари.
Ама многу изгледа смешно кога некој ќе каже дека Суарез го влече Ливерпул на грб. Уште посмешно е кога некој кој навива за некој клуб му го кажува тоа на некој кој навива за Ливерпул.
Суарез е играчиште, според мене а и многумина најдобар во овој момент ама збориме и за оној Суарез кој кога игра за Ливерпул зема 200.000 фунти неделно.

Џерард зима 120.000

Значи, Суарез кога игра за ЛФЦ, не игра како за добротворни цели, туку тоа му е работа и платен е за тоа. Да играше за 30.000 пеким, кој го ебе ама вака, најплатен, му ја дадовме 7цата да ја носи и вака да го јаде клубот.

Расистички навредува и на Џонсон, кој е црнец му дадоа маица да го поддржи! Кое е тука оправдувањето?
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Добро Киелини му мавна лакт, затоа легна.. Тука ова другото е класичен педерски потег. :)
Киелини рефлексно го мавна откако овој го гризна,а како што можам да видам повеќе изгледа дека по нос го удри,а не по вилица.Али него го болеа забите од нешто друго ;)

Е зошто не го казнија тогаш волку ригорозно, ова е поопасно од гризењето на рамо!
Да му скршел нога може и ќе го казнеле,вака можно е да поминал со минималана казна ради стартот,ме мрзи да барам сеа по нетов да видам како било.
Како и да е не е воопшто ригорозна казнава(по мене можеше и поголема да биде),не значи дека ако не е опасно гризењето по рака или рамо дека не треба да се казнува.Ај ако не нека земат сите да изиграваат канибалисти и да се гризат на натпревари.Башка да му беше прв ваков испад,може и ќе поминеше некако,али по трет пат да гризеш играч на натпревар не е баш нормално,затоа и е ваква казната од ФИФА
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ама многу изгледа смешно кога некој ќе каже дека Суарез го влече Ливерпул на грб. Уште посмешно е кога некој кој навива за некој клуб му го кажува тоа на некој кој навива за Ливерпул.
Суарез е играчиште, според мене а и многумина најдобар во овој момент ама збориме и за оној Суарез кој кога игра за Ливерпул зема 200.000 фунти неделно.

Џерард зима 120.000

Значи, Суарез кога игра за ЛФЦ, не игра како за добротворни цели, туку тоа му е работа и платен е за тоа. Да играше за 30.000 пеким, кој го ебе ама вака, најплатен, му ја дадовме 7цата да ја носи и вака да го јаде клубот.

Расистички навредува и на Џонсон, кој е црнец му дадоа маица да го поддржи! Кое е тука оправдувањето?
Oкеј, ќе видиме во десетината натпревари кои ќе ги играте без него, колку ве влече. Секако ако во меѓувреме не купи Ливерпул достојна замена или овој замине.

Шо е со платава финтата? Секако дека збориме за платени фудбалери, и за триесет фунти неделно да игра, платен е тоа му е професија. А нели примарна нивна работа е да ги оправдаат парите со нивото на игра. кое како што и ти велиш кај Суарез беше погоре и од на Меси и Роналдо.

Ова со расизмот, мене лично ми е една од најдебилните работи во „модерниот“ фудбал. Повеќе се злоупотребува, отколку што всушност е проблем. Нешто ко кај нас во државава и малцинствата.

Како Суарез го нарушил угледот на овој моментален Ливерпул не разбирам. Угледот на Ливерпул беше нарушен со неиграње во ЛШ, кое најмногу заради Суарез (реков, без приказни за мали деца со Агер и Хендерсон) го поврати сезонава. Или демек заради гризењево нема да сака да дое некој играч во Ливерпул, од страв да не го изгризе?

Суарез и Пепе се темпирани бомби, тоа е факт. И на управата на Ливерпул е да реши дали вреди да го зачува, дали има доверба у него дека нема да повтори таков потег*** или да го продаде. Со нови 20 гола у сезоната цената пак ќе ја рокнат до 100 милиони.

*** Ова не ми се верува, пошто овој делува ко да е дресиран од Ремзи Сноу, и растел со кучиња. Гризањево му е инстиктивен потег, се гледа дека губи контрола во тие моменти, баш делува ко гладно куче. Дефинитивно е ментален проблем и треба да го лечи тоа, ако е возможно да се излечи.

Значи, да сумираме. Суарез му наштети на Ливерпул со тоа што ќе бидат без него 10 утакмици, со тоа што Ливерпул потешко (и поветино) би го шитнал летово и најмногу со тоа што е бомба која не знаеш кога ќе експлодира. Сите поголеми обвинувања за штета на угледот на клубот (лол) итн, се глупи претерувања. А во муабетов ја забораваме и дволичноста на ФИФА/УЕФА која е милион пати покажана.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
И сеуште сме ние сите во исчекување на Рики...
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.250
Oкеј, ќе видиме во десетината натпревари кои ќе ги играте без него, колку ве влече. Секако ако во меѓувреме не купи Ливерпул достојна замена или овој замине.

.
Играја лани, провери ќе видиш како им одеше.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Иначе што ми е најинтересно сите пишувавте дека Коста Рика би можела да извлече поен со Англија, на крај испадна Коста Рика само Англија не ја тепа. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom