СП 2014 - Група Г (Германија, Португалија, Гана, САД)

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.506
Доста се лажете дека фудбалот не е популарен во Америка. Да, не е најпопларен, ама тоа не значи дека не треба да се радуваат на заслужениот пласман во осминафинале.

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk
 
Член од
28 април 2011
Мислења
270
Поени од реакции
95
Може ли некој да ми најде highlights од мечот помеѓу Сад и Германија


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Германија мора подхитно да крене тоа сега поминаа групите ама понатака мора едноставно поубедливо да играат ако сакаат титулата да ја земат. Лев уште со својата тактика си тера место да смени нешто. Пак од него ќе одпаднат.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Германија мора подхитно да крене тоа сега поминаа групите ама понатака мора едноставно поубедливо да играат ако сакаат титулата да ја земат. Лев уште со својата тактика си тера место да смени нешто. Пак од него ќе одпаднат.
Odranata e dobra, tranzicijata vo napad e spora i mizerna. Da ne beshe Muller vo forma drugive nisho nemashe da napravat.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Odranata e dobra, tranzicijata vo napad e spora i mizerna. Da ne beshe Muller vo forma drugive nisho nemashe da napravat.
Епа транзиција у напад у денешно време без крилни бекови не постои.
Во денешниов модерен фудбал, бековите добиваат огромно значење за екипата, повеќето тренери се вратија на старата 5-3-2 или 3-5-2 формација со истурени крилни бекови... само Лев револуционерот игра со 4 штопери позади.:facepalm:
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.464
Милер покажува колку фалеше Португалија да се пласира во 1/8 финале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom