СП Хрватска 2009 - Ракомет (мажи) - генерална дискусија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
дајте организиран бесплатен превоз до Задар
од Скопје 3,4 автобуси од Битола 5,6 од Прилеп 4,5 од ваму од таму да ги поддржиме нашите таму
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
77
Поени од реакции
9
Lugje treba da brkame pobedi protiv norveska i srbija realno niv moze da gi pobedime a za danska ke bide mnogu tesko zasto se mnogu jaki i se megju trite glavni favoriti zaedno so hrvatska i francija i evropski sampioni se,ali sto bide neka bide ne im se davame...:nenene:
NAPRED MAKEDONIJA
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
ова е човекот што ја создаде оваа генерација на ракометари, уште пред 10 години на младинското светско првенство кога го освоија 4-то место. после 10 години, со истите играчи го прави најголемиот успех во историјата на македонскиот ракомет. Сетете се само со каква негативна атмосфера и какви проблеми репрезентацијата се соочуваше пред почетокот на квалификациите за ова светско првенство, кога Ико ја превзеде репрезентацијата. ИКО МАЈСТОРЕ - СЕКОЈА ЧЕСТ!!! Мислам дека човекот заслижи барем еднаш да му се заблагодариме на форумов!!!

а ова се луѓето кои по секоја цена се трудеа и сеуште се трудат да го уништат македонскиот ракомет: тута и вујо (нормално со мали букви)
се сложувам но не во целост
ико е пред се како татко и пријател со ракометарите, страшно го почитуваат и тоа е очигледно пресудно, одколку квалитетите негови како тренер

а уствари што ја знам.. мене само така ми изгледа. очигледно резултатите говорат нешто друго и ќе признаам дека бев скептик околу неговото назначување за селектор. ракометарите најдобро знаат

најсмешн ми е за време тајмаут.. колку стручно ги советува хахаха.. се газам од смеење
вака нешто: кире .... (пауза 5 секудни)... отварајте се... (пак пауза).. ти... (пауза) ..мораме цврсто...

ама баш ми е симпатичен. па ваљда не очекуваме да биде ко фил џексон да седне во една минута да им нацрта три напади и три одбрани на табла :)

само една работа навистина ми смета, кај македонските спортисти воопшто ... ретко бе кој знае да збори! како неписмени да се.. поготово нашиве најголеми звезди од типот на пепи манасков (се газам од смеење кога го слушам), петар наумовски, пандев, панчев... и ред други. патем зошто пепи не е со ракометарите таму?

мојсовски давање изјава вчера. јас мислам дека сам не се разбра што кажа :) ама закон е! јак е како бик
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
ДАЛИ НЕКОЈ ЗНАЕ ОД КАДЕ МОЖАМ ДА ГО ДАНЛОАДИРАМ НАДПРЕВАРОТ ПРОТИВ ПОЛСКА ???? :nesum: ГО ИМА ЛИ НЕКОЈ СНИМАНО ИЛИ АПЛОАДИРАНО НЕКАДЕ :nesum:

ФАЛА ОДНАПРЕД.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Сакам да верувам дека Македонија има шанси за полуфинале ама реално имаме слаба гол разлика,а и судиите ќе бидат против нас но мислам дека имаме добри шанси за борба за 5 место!!:vozbud::vozbud:
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.315
Поени од реакции
261
Ајде луѓеееееее полнете го Задар!Јас и уште 2-13 души дојдовме со само 3 коли,а вие барате организирани автобуси!За карти ич не му се секирајте има,само вие дојдете тука да ја бодриме МАКЕДОНИЈА!
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
се сложувам но не во целост
ико е пред се како татко и пријател со ракометарите, страшно го почитуваат и тоа е очигледно пресудно, одколку квалитетите негови како тренер

а уствари што ја знам.. мене само така ми изгледа. очигледно резултатите говорат нешто друго и ќе признаам дека бев скептик околу неговото назначување за селектор. ракометарите најдобро знаат

најсмешн ми е за време тајмаут.. колку стручно ги советува хахаха.. се газам од смеење
вака нешто: кире .... (пауза 5 секудни)... отварајте се... (пак пауза).. ти... (пауза) ..мораме цврсто...

ама баш ми е симпатичен. па ваљда не очекуваме да биде ко фил џексон да седне во една минута да им нацрта три напади и три одбрани на табла :)

само една работа навистина ми смета, кај македонските спортисти воопшто ... ретко бе кој знае да збори! како неписмени да се.. поготово нашиве најголеми звезди од типот на пепи манасков (се газам од смеење кога го слушам), петар наумовски, пандев, панчев... и ред други. патем зошто пепи не е со ракометарите таму?

мојсовски давање изјава вчера. јас мислам дека сам не се разбра што кажа :) ама закон е! јак е како бик
Хах, ова и те како се забележува:)
Пандев кажува два збора, после оди 3 наназад, а Кире не знам дали го имате забележано каква става има кога е пред камера.Стои наведнат, рацете раширени како прваче пред претстава е:)И многу нејасно зборува.

делириум меѓу Македонските навивачи
видете 36 голови
поздрав од Битола
http://uk.youtube.com/watch?v=bTqDofQGRww
8:55...
Ни сам не знаев кај сум тогаш:)
 
Член од
26 декември 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
Ајде луѓеееееее полнете го Задар!Јас и уште 2-13 души дојдовме со само 3 коли,а вие барате организирани автобуси!За карти ич не му се секирајте има,само вие дојдете тука да ја бодриме МАКЕДОНИЈА!
po kolku pari se kartite za vtorava faza odprilika ????
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
227
Od pp trgame vecer eden avtobus vo 19h,valjda ke ima i od drugi mesta..i site organizirano od sk da trgneme vo konvoj za zadar!!!

Neka place na koj mu smeta,Makedonija e Svetski prvak!!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.506
Сигурно ќе одиме во полуфинале, ќе ги победиме сите во групата, ни судиите нема да им помогнат!!!
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Ајде луѓеееееее полнете го Задар!Јас и уште 2-13 души дојдовме со само 3 коли,а вие барате организирани автобуси!За карти ич не му се секирајте има,само вие дојдете тука да ја бодриме МАКЕДОНИЈА!
Абе за доаѓање ке дојдеме, Ама колку пари се картите. А иначе има автобуси кои идат до задар за 2000 денари (повратна)
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Od pp trgame vecer eden avtobus vo 19h,valjda ke ima i od drugi mesta..i site organizirano od sk da trgneme vo konvoj za zadar!!!

Neka place na koj mu smeta,Makedonija e Svetski prvak!!
од кај тргнуваат вецер автобусите од Прилеп и кај треба да се обратам за идење. Ептен сум загреан и јас за Задар
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
227
Imase plakata na kladilnica "Horizont" deka nekoja agencija ogranizira prevoz,trkni do najbliskata "Horizont" kladilnica i informiraj se podetalno sto i kako ke bide!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom