СПИРУЛИНА употреба и искуства

Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
јас пиев Хавајска Пацифика спирулина, а ми ја препорача другарка што имаше многу проблеми со кандидијази и гингивити и намален имунитет исто и астма имаше и нејзе и беше препорачана од лекар така да немате гајле
Ја пиев малце поскапа е накај 900 денари али вреди за парите
ја пиев паралелно додека бев на режим на исхрана за да не ми падне имуниеттот и пиев 3 на ден ми беше доволно
се осеќав сито воопшто не помислував на храна, и не се раболев ниту ми ослабе крвта
=))))
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.421
Поени од реакции
4.946
јас пиев Хавајска Пацифика спирулина, а ми ја препорача другарка што имаше многу проблеми со кандидијази и гингивити и намален имунитет исто и астма имаше и нејзе и беше препорачана од лекар така да немате гајле
Ја пиев малце поскапа е накај 900 денари али вреди за парите
ја пиев паралелно додека бев на режим на исхрана за да не ми падне имуниеттот и пиев 3 на ден ми беше доволно
се осеќав сито воопшто не помислував на храна, и не се раболев ниту ми ослабе крвта
=))))
Од каде ја купи Хавајската ?
Јас сакав да ја земам оваа. Ама гледам повеќе луѓе ја фалевта хавајската плус хавајската е дупло поскапа па ваљда е и подобра :)
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Од каде ја купи Хавајската ?
Јас сакав да ја земам оваа. Ама гледам повеќе луѓе ја фалевта хавајската плус хавајската е дупло поскапа па ваљда е и подобра :)

Од Зегин
 
Z

zlaki

Гостин
е дури сега се ми се испомеша...денес гупив Спирулина на Сан Себастиан со 300 таблети.Пишува Produced for San Sebastian Co.USA...увезува Алфалаб Д.О.О.Е.Л.Скопје.Произведува Dongtai Sirulina Bio Enginering za San Sebastian Co.USA.Земја на потекло НРК....Сега оваа ли е ГМО..и каде го прочитавте тоа за ГМО? Ајде некој поупатен да ми каже дали оваа што ја купив е ГМО или НЕ...и да има малку специфичен мирис..
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
е дури сега се ми се испомеша...денес гупив Спирулина на Сан Себастиан со 300 таблети.Пишува Produced for San Sebastian Co.USA...увезува Алфалаб Д.О.О.Е.Л.Скопје.Произведува Dongtai Sirulina Bio Enginering za San Sebastian Co.USA.Земја на потекло НРК....Сега оваа ли е ГМО..и каде го прочитавте тоа за ГМО? Ајде некој поупатен да ми каже дали оваа што ја купив е ГМО или НЕ...и да има малку специфичен мирис..
Таа е Генетски Модифицирана, најдобра е Пацифика еве ви доказ https://www.youtube.com/watch?v=uMODNT6fK7w https://www.youtube.com/watch?v=x5CcmTIWbDA
 
Член од
29 мај 2012
Мислења
242
Поени од реакции
114
Јас пред еден месец почнав да ја конзумирам Спирулина пацифика од Тримекс. Не можам да кажам дали има некој придобивки ниту осеќам големи придобивки сепак само еден месец ги конзумирам и по две таблети дневно од препорачаните 6. Ќе продолжам да ги пијам уште два месеци па ќе видиме.
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
pred 5 meseci piev spirulina na super diet vo zegin mi rekoa deka e mn efikasna i edna od najdobrite go podobruva imunitetot i krvnata slika posle 1 mesec konzumiranje stanav alergicna na proteini i sesute se boram so alergiive, zatoa pazete koja spirulina ja kupuvate
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
113
Поени од реакции
20
Од кај дојдовте до заклучок дека спирулината сан себастиан е ГМО? Колку што знам спирулината е прост организам и нема потреба да е ГМО. Каде пишува дека е ГМО?
 
Член од
4 април 2013
Мислења
30
Поени од реакции
5
Сакам да најдам жива алка од која што се прави спирулината. Од каде би можел да најдам. (Сакам да си направам аквариум богат со таа алга).
http://www.instructables.com/id/Food-of-the-Future-Window-DIY-Spirulina-Superfood/
Па така дома би имал квалитетна спирулина :)
 
Член од
10 февруари 2015
Мислења
11
Поени од реакции
2
sakam da prasam dali nekoj znaee nesto poveke za bio astin? i nesto za podobar metabolizam... imam eden drugar jade po 8 pati na den a ne se debelee... resenie ?? pozdrav! :D
 
Член од
7 август 2015
Мислења
3
Поени од реакции
2
Здраво, доколку сакате жива спирулина, отсега можете да ја најдете во Македонија. Одгледана по стандардите на "Спирулина-Сочи", еден од најквалитетните производители во светски рамки.
Се нарачува неколку дена или недели однапред.
Наскоро ке има и website каде ке можете да ги видите сите детални информации.
 
Член од
7 август 2015
Мислења
3
Поени од реакции
2
Како што кажав претходно, За сите љубители на здравата храна сакам да им соопштам дека од денес може да си нарачате
ЖИВА СПИРУЛИНА. Спирулината се одгледува во Македонија на сопствени фарми според Руски стандарди со гарантиран квалитет.
За повеке информации посетете го web / facebook сајтот https://www.facebook.com/pages/Fresh-Spirulina/403473586526987 или http://spirulinafresh.wix.com/spirulina. МОМЕНТАЛНО се во изработка и не ги содржат сите информации но се надевам ке ве информираат доволно за сега. За повеке информации пратете ни mail или контактирајте не на телефон.
 
На врв Bottom