СПИРУЛИНА употреба и искуства

Член од
20 септември 2011
Мислења
26
Поени од реакции
7
Во последно време многу слушам околу СПИРУЛИНАТА-aлга која има неверојатен состав,и неверојатни ефекти.Ме интересира дали ја има некој до сега употребувано и какви се неговите искуства ,сум на големо размислување да ја купам:cautious:
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.058
јас ја пиев лани , мислев ќе има ефект врз мојот тренинг , ама немаше некоја разлика .. Исто се осеќав и која ја пиев и кога не ја пиев ...:confused:
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
26
Поени од реакции
7
јас ја пиев лани , мислев ќе има ефект врз мојот тренинг , ама немаше некоја разлика .. Исто се осеќав и која ја пиев и кога не ја пиев ...:confused:
Од искуствава што ги читам по интернет заклучив дека од таа што е од кинеско производство немало баш никаков ефект,и дека најдобра е СПИРУЛИНА ПАЦИФИКА:)
 
К

Кики.

Гостин
Јас пиев едно време заради тоа што сум анемична. Додека пиев редовно, супер ми беше. Кога почнав да не ја пијам редовно, нормално, никако не ми влијаеше и пак се беше по старо. Како сите работи од таков вид, и спирулината треба да се зема редовно.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.197
Поени од реакции
2.427
Спирулината е супер како додаток на исхрана и посебно е ефикасна ако имате кандида.

Само мора да барате производ со живи ензими инаку ви е ко варена да ја јадете (нема ефект). Ензимите се главната корист од спирулината :). За да знаете која е со живи ензими треба да се распрашате за начинот на производство затоа што има од доста квалитетни спирулини до тотален чкарт :).
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
26
Поени од реакции
7
Спирулината е супер како додаток на исхрана и посебно е ефикасна ако имате кандида.

Само мора да барате производ со живи ензими инаку ви е ко варена да ја јадете (нема ефект). Ензимите се главната корист од спирулината :). За да знаете која е со живи ензими треба да се распрашате за начинот на производство затоа што има од доста квалитетни спирулини до тотален чкарт :).
Ова со живите ензими ми е нешто ново,многу важен податок во одлуката за купување,меѓутоа ме интересира што треба да се чуе во аптека за да знаеш дека е тоа вистинскиот начин на производство:confused:
 

Ninjazelka

Фејкер
Член од
12 август 2011
Мислења
102
Поени од реакции
33
јас ја пиев лани , мислев ќе има ефект врз мојот тренинг , ама немаше некоја разлика .. Исто се осеќав и која ја пиев и кога не ја пиев ...:confused:
па тоа се витамини и минерали, не е стимуланс, незнам какви резултати си очекувал
 
Член од
13 ноември 2010
Мислења
242
Поени од реакции
57
Јас пиев едно време заради тоа што сум анемична. Додека пиев редовно, супер ми беше. Кога почнав да не ја пијам редовно, нормално, никако не ми влијаеше и пак се беше по старо. Како сите работи од таков вид, и спирулината треба да се зема редовно.
А зошто си престанала да ја пиеш ?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.918
Поени од реакции
17.206
Времето не е проблем, проблем е фокусирањето на други делови од животот/општеството, при што оваквите не - круцијални потреби т.е. во случајов одржување на здравјето се ставаат во втор план.
 
К

Кики.

Гостин
Времето не е проблем, проблем е фокусирањето на други делови од животот/општеството, при што оваквите не - круцијални потреби т.е. во случајов одржување на здравјето се ставаат во втор план.
Така некако.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.453
Поени од реакции
14.531
Чудово, игра улога во аптетит и кревање килажа?
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.058
па тоа се витамини и минерали, не е стимуланс, незнам какви резултати си очекувал
Tnx for enlighting me ..

Btw , минералите и витамините СЕ ЕТПЕН важни при физички и психички напор ;)
 
На врв Bottom