СОУ „Ристе Ристески - Ричко“ - Патен Сообрајќај - Прилеп

Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
Па сакам да се запишам Патен Сообрајќај.Живеам релативно блиску до училиштето,на околу 600м.
Од помал имав желба да бидам Полицаец,и нешто повисоко,па кажете нешто за училиштето,за професорите,и какви професии произлегуваат од тој смер :oeoeoe:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Учи па запиши се на полициска академија. Мој школски беше електротехничар, па ене го џандар.
 
Член од
21 мај 2011
Мислења
165
Поени од реакции
77
Во училиштето има многу Босанци,ако тоа не ти пречи...
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Во училиштето има многу Босанци,ако тоа не ти пречи...
Ваму имало босанци, онаму имало од други села, на друго место имало роми... ем кое е чисто училиште бе? Сегде има нешто, нема училишт едаде има само деце од директори и бизнисмени или само со кралска крв.

Запиши се кај што сакаш и што сакаш. Чешело не е директор ама и Жарко беше арно чоече познаваќи го од времето ко ми предаваше постројки. Не верувам дека има глупости а за образованието верувам дека е на ниво.
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
Не ми сметаат Босанците.Мислам дека нема да има многу босанци во овој смер,бидејќи гледав некој деца имаа врски за запишување,оти оваа година многу ќе одат на тој смер и сигурен сум дека првин како да речам,за нашите имаат предност а инаку многу малце ќе примат.Мислам дека еден или два класа ќе бидат за тој смер.Па че ме примат сигурно,и јас имам врски со директорката нова,па се надевам дека ќе ме примат со тој успех што го имам :vozbud:
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Која нова директорка? Пред недела дена имаше на Визија за државниот натпревар што беше во индустриско и Жарко зборуваше како директор.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
А Сањето како е?
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
Мислам дека има нов директор,ама не сум сигурен.Па ако е Жарко,уште поубаво ! Со татко ми порано беа добри другари,со него по нема да имам проблем за врските,отколку со некој нов :vozbud:
 
E

Epsilon

Гостин
А зошто се фалиш за вакви нелегални или поприкладен збор неферски работи?

И зарем не те прави поглуп од останатите ако ти имаш 5ка без да изустиш збор, а некој кажал збор-два и добил 4ка?
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
Па сега братче снајди се па живеј,Земјата е сурово место.Не се фалам,туку само кажувам ! Напушти тема,си ги добив бараните одговори.
 
Член од
27 април 2015
Мислења
122
Поени од реакции
9
Запишисе екононско правен смер нема ни селани ни ништо а повеќе избор за факултет ќе имаш ако се запишиш економско башка дитекторкава е фина куќни пријатели сме ако немш доволно поени за упис немај гајле ти средам упис изгледа и ти си со врски многу како мене инаку јас ќе запишам економско правен смер ако сакаш повели
 
Последно уредено:
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
Благодарам ! Многу фин одговор.Ќе размислам,ако случајно не се упишам на смерот што го сакам,можеби ќе навратам.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
A да си се запишеш гимазија пошто гледам не можиш да се одлучиш сега што сакаш да бидеш во животот па да имаш уште 4 години да се решиш што да одиш на факултет или може полициска академија или крај краева да видиш со географија како ти оди оа да одбериш кај сакаш да киднеш од оваа Македонија...
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
Не одам Гимназија,бидејќи ако одам,после ако сакам за професија Полицаец,треба да изучам уште +1 година,па да одам факултет.А вака дирек си одам Патен Сообрајќај ! После имам една година припреми ова она,а со Гимназија би требало многу повеќе да учам,а јас од 6то до 9то немам фатено книга асолно,ама пак поминувам со 4ка 5ка,снаодлив сум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom