СЕХА - ГСС лига

  • Креатор на темата ziko bt
  • Време на започнување
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Абе Столе бе свињо мрсна. Ни на крај памет не ми беше нерешено, мислев она тесна победа 1-2 разлика.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Милион години коментатори и уште не научија дека 3 гола разлика на 3 минути до крајот и плус топка за противникот не се и неможат да бидат 100% на сигурност за победа. И не се само они такви таков ни е и менталитетот а тоа го пренесуваме и на странските играчи и затоа губиме натпревари во последните секунди.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Хаха,легенди еј,абе знаев,уште да ја пишев.:D
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Добра е лигава за местење утакмици .. :)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Зошто мора секоја утакмица да е местена? Некогаш и среќа се нема, не е се во кладилниците.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Баш ме интересира кој и како ја наместил утакмицава, посебно последните секунди. :)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Баш ме интересира кој и како ја наместил утакмицава, посебно последните секунди. :)
Сергеј местачот кога виде дека нема да е нерешено, му се јави на Раул и овој му даде знак на дебелиот да направи тоа што направи и готово решен проблем. :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Не мора да е местена па X да заврши,се гледаше мечот дека ќе се решава на крај,очигледно беше,уште во првото полувреме.
Една екипа ќе нагазеше,па другата,и се менуваа во водство.
Сосема израмнети екипи имаше на терен,Мешков навистина напредна сезонава,ќе бидат опасна екипа за сите во групата,во Брест тешко дека некој лесно ќе се докопа до бодови во ЛШ.
Вардар немаше идеја последните 2 и кусур минути,наместо рутински да ја заврши рабоата.
Премногу брзо пробаа да завршуваат,имаше среќа Мешков шо брзо закуца два гола Разгор и ги врати во игра,иначе готови беа.
Имаше и прекршок според мене врз Столе,кога имаше контакт од играчот на Мешков при шутот,во најмала рака тоа беше за 9 метри,ако не е и за пенал.
Шутот на Вуко беше чист,иако имаше контакт сепак имаше добар агол да шутира,и можност да го загрози голот,тука немаат вина судиите.
А фаулот на Столе е чист како солза,според новите правила,чист поглед кон голот имаше Бабичев,го измести од рамнотежа,плус го оттурна и со раката,сосема доволно да промаши,да му засметаше само со телото можеби немаше ништо да се случи,според новите правила 2 минути и исклучување,нема приговор тука.
http://www.gol.mk/rakomet/eve-zoshto-stoilov-dobi-crven-karton-vo-poslednata-sekunda
Блиску беа судиите,а и делегатот виде,да беше некој меч во наша лига сигурно немаше ништо да има,ама сепак ова е меѓународно натпреварување,ретко проаѓаат вакви работи невидени.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Леле,леле Вардар,играта мизерија,јас да сум има на сите шо играа денес освен на Диви,Дибиров и до некаде на Душебаев да им скинам од платата,како манекенки се влечеа по терен:brlav:.
Марсениќ:pos:,Рожерио:pos::lolzz:,успорени снимки се овие двајцата,рефлекс на мрзливо магаре:icon_mrgr:,двата заедно не се ни 1/4 од Тоскиќ,и тоа пијан Тоски:pipi:.
Борозан или скита навечер и се пусти по кафиЌи,или нема квалитет за ЛШ тим,трето нема:icon_mrgr:Очај невиден е другарчето
Многу нетипичен меч,одамна Металург не ја диктирал играта против Вардар,а денес баш ова се случи.
Да не беа тие неколку црни дупки имаше да ги рашлакаат денес,клучен меч таа серија по исклучувањето на Марчец,ако Металург ја преземеше контролата врз резултатот циркуси ќе беа до крај,а и вака беа..
Машки денес Чиката изигра,дури и мајтап им играше,ејјј со еден Печенко во пола меч си праеја вишоци како од шала,им изигра речиси 2/3 од мечот со играч плус,а притоа прими само 1 гол на празна мрежа,ако не се лажам.
Едноставно шо би рекол Вујо БИО ЈЕ ФРАЕР:icon_mrgr:
Ги убија од вишоци на линијата,премногу развлечена беше таа зона на Вардар,добро бранеа простор,бркаа играч,човек на човек,ама лесно се распаѓаа кога ќе сакаа да пресечат топка,иако многупати им успеа.
Да не беа тие лошо додавања пред се од Орката,нападот на Металург си одигра за доста висока оценка,Диви ги искина,клучни топки скина,плус неколку технички грешки на крај.
Како и да е,пријатно изненади Металург,заслужи барем бод,Младеновиќ веќе е нешто конкретно и квалитетно,за разлика од Обрадовиќ.
Нелоски требаше да добие некоја минута плус,Фитилот искина,универзален играч,се повеќе напредува,Македонскиот Карабатиќ:icon_mrgr:,исто ме изненади Велковски,можи да биди нешто од детево.
Марчец опасен играч,ладнокрвен егзекутор,го погоди изборот таму Чиката,за разлика од лани со Бојанчо:pipi:
Како брани Арсиќ изгледа ДУПЈАЧАНЕЦОН МОРЕ ЧОЕК:pipi:че си ја изгледа цела сезона од клупа,море чоек:icon_mrgr:
Добар голман,нема збор,ги искина,
За Вардар шо да кажам,или тактизира Раул и чува сили како за почеток за Веспрем или екипата е во проблеми,очајно делуваа,на моменти аматерски,посебно во последниот квартал од мечот,1 гол само дадоа речиси 15 минути, и тоа со тркалање,одвај.
Избрзани шутеви,нерезонски пред се,милион погрешни силувања за пас до пикер,па некоја лубеница од 20 кила побрзо ќе ја фатеа трапавите пикери отколку топката,понесмасни пикери неам видено.
Столе,земи ослаби друже зошто резил е онакви дудуци да ти кинат минутажа:pos:,уште кога ќе ми текни колкава фама се крена за случајот Марсениќмхаха,онај за грев ти бил бе.
Папата за овај е Рене и Тофт Хансен во едно:kuracc:
Карачиќ освен на почеток после тоа се изгуби,во второ дали неколку напади изигра,Кањелас само одбрана го тераше да игра,Циндриќ задоволи,проба нешто да разигра ама немаше подршка,Деревен откако изеде една банана,закачи една пречка и не ни шутна после на гол,треба делкање за него.
Чупиќ уште во мислите е во Рио,си дојде како на тренинг,исто како да не беше присутен на терен,разликата кога влезе Шишкарев се виде уште одма,допрва треба да се конектира со останатиот дел од тимот(*конектира,шо би рекол Југо):pipi:
Ќе видиме Вардар како ќе изгледа со Веспрем,вака на првите два меча доста тактизираа и резервирано ја отворија сезоната,ќе се види со Веспрем до каде се.
Античките,ако дошлепаат еден пикер кој ќе игра во два правци ќе завршат огромна работа,најслаб дел од тимот им е.
 
Член од
16 ноември 2014
Мислења
241
Поени од реакции
251
Последниве неколку меча(3/4) против Вардар, Талески е секогаш најдобар стрелец. Лани, по 7/8 комада редовно им брцаше.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Кoлку сaмo немa фaцa зa спoртист oвoј Тaлески, a и не е нештo пoсебнo јaс мислaм џaбе гo фoрсирaaт сaмo и гo прaвaт кo кoјзнaе кaквo игрaчиште дa е. Трoши тoпки без пoтребa, му влеглo вo глaвa декa е некoј и нештo, глупaк.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom