СДСМ vs ВМРО-ДПМНЕ

За кого би гласале на изборите

  • СДСМ

  • ВМРО-ДПМНЕ

  • Друго


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
оја мизерија е овој Ефтов... директно обработува за Заев... го гледам коментира , вика досега беа објавени 3 сериозни анкети на сите води сдсм. Коа ќе излезе анкета дека води ВМРО не се сериозни, коа ќе излезе дека води Заев се сериозни. Една од тие што вика дека се сериозни ( нарачана од Телма) утна за референдумот за околу 300 илјади гласа :icon_lol:. Се ова го прави бидејќи го зашутираа на клоци од Алфа.
Последните три емисии му беа во насока како да се намали рејтингот на ВМРО. Обработува, не е за шутирањето на клоци....пошто тоа се случи баш заради ова.
Поентата е како да се зголеми апатијата кај народов да не излезе да гласа, а кај одредени идиоти нормално што ќе паднат на таа фора и да се натераат да гласаат за СДС.
 
J

joli1

Гостин
Го гледав вчера дуелот меѓу Заев и Мицковски, тешка мизерија и тешка нелагодност кога видов кој ни ја водел државава и кој се бори за да ја превземе власта.

Заев е тежок егоист, спинер и монголоид со видливи знаци на долгогодишна злоупотреба на психотропни супстанци (во овој случај стимуланси), комплетно намерно или ненамерно изолиран од реалноста и констатно се обидуваше да ги доведе гледачите во заблуда. Ги вртеше неколку (според мене) скроз небитни теми се со обид да ќари некој поен.

Мицковски без никаква харизма, со ужасен и плашлив говор на телото и константно избегавање на контакт со очи со Заев, делуваше ко да ги имаше посрано гаќите во тек на дебатата. Со сигурност можам да кажам дека ВМРО направи кобна грешка со тоа што го стави за лидер на партијата.

Кој ќе ги гласа било која од овие две партии, кој ќе даде глас за Гога Фришоп Сорос или за Шеќеринска УЧК Кокошката нека се фрли од најблискиот мост, али на глава.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.212
Поени од реакции
78.776
Леле сега ја глеав Пола за Вицето, колку лош спот е тоа....
Туѓ срам ме изеде.

Чак и со тоа исто сценарио, можело многу боље да се сними.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Нека тепа ВМРО ја ќе ти најдам;)
Нека тепа, ама јас сум слободен стрелец по убедување, немам ниту еден сат работен стаж а и не планирам да имам. Не сакам да бидам зависен од никого, а имање редовна работа е тип на зависност.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Нека тепа, ама јас сум слободен стрелец по убедување, немам ниту еден сат работен стаж а и не планирам да имам. Не сакам да бидам зависен од никого, а имање редовна работа е тип на зависност.
Пензија не планираш?
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Пензија не планираш?
Ова е озбилно прашање, планирам да почнам да ставам пари настрана. Исто му доаѓа како во пензиски фонд, само бељата е што ако штедиш на сметка секогаш имаш пристап до парите. Не знам како е тоа уредено со пензиските фондови.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ова е озбилно прашање, планирам да почнам да ставам пари настрана. Исто му доаѓа како во пензиски фонд, само бељата е што ако штедиш на сметка секогаш имаш пристап до парите. Не знам како е тоа уредено со пензиските фондови.
Плус и здравственото осигурување. Лекарите најмногу на старост се потребни. Ти си знаеш. Ако си роден 1984, не си „росно“ млад.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.888
Кoј е oвoј Тушникoт бе? :pos:Вaкви ликoви,вaквa пoстaвa кaкo oвaa штo е сегa мoментaлнo нa челo нa СДСМ не пaмети пoлитичкaтa сценa.
 
Последно уредено:
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Ај на Фокус реагирале Комуњарите, а на 360 степени истата работа.. 21 реакции на објава , 20 се цепки.. Работава е страшна со репутацијата на ДПМНЕ.

 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.273
Поени од реакции
45.670
Ај на Фокус реагирале Комуњарите, а на 360 степени истата работа.. 21 реакции на објава , 20 се цепки.. Работава е страшна со репутацијата на ДПМНЕ.

Пак ли е алармантно кажи ми или се трпи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom