СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

  • Да.

    Гласови: 7 11,1%
  • Не.

    Гласови: 42 66,7%
  • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

    Гласови: 14 22,2%

  • Вкупно гласачи
    63
  • Гласањето е завршено на .

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.126
Поени од реакции
445
7032-grad-skopje-bara-foto-od-pechkata-na-drva-za-da-dobiete-subvencija-za-inverter-klima.jpg

Шала настрана овој со објавата над мене има право.
20 000 домачинства ги исфрлаат шпоретите, зимава ќе биде тешка они бизнис си тераат.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.233
Поени од реакции
4.409
На експретседателот на Кривичен вечерва му e укинат и притворот и тој ќе биде на слобода додека пресудата не стане правосилна

Каде ќе бега Панчевски, а црпковци? :D
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Заев вика он ќе формирал влада и тоа стабилна влада која интензивно и особено ќе работела во сферите на економијата и правдата следниве четири години. Супер, ако и следниве 4 години, еве нека бидат и само 2 или 3 години бидат како последниве 2-3 години и покрај тоа што не сум некој голем верник сепак ќе кажам бог да ни е на помош. Има да се икономисаме и правдосаме баш ептен саглам.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.126
Поени од реакции
445
Срцка е Заеф. Сега за сега има 61 пратеник. Ниеден повеќе, ниеден помалце. Стабилна влада.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Срцка е Заеф. Сега за сега има 61 пратеник. Ниеден повеќе, ниеден помалце. Стабилна влада.
Ама Че лапне/купи/излаже Зајеф уште некое пратениче, на пр. од ДПА пратеникот ќе го ќари и ќе си има 62 пратеника !
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.126
Поени од реакции
445
Ама Че лапне/купи/излаже Зајеф уште некое пратениче, на пр. од ДПА пратеникот ќе го ќари и ќе си има 62 пратеника !
Сосе ДПА има 60 ако му кандиса ДУИ. Треба сите шипци у влада за да има влада. Или да си купи од Мицката два-тројца.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.510
Срцка е Заеф. Сега за сега има 61 пратеник. Ниеден повеќе, ниеден помалце. Стабилна влада.
Ризик се албанскиве партии, во секој момент може да му умре некој од коалицијата од Ковид, и после ќе го јаде курот телето муртинско, ќе треба после пак да оди на пушење и купување пратеници.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.126
Поени од реакции
445
Ризик се албанскиве партии, во секој момент може да му умре некој од коалицијата од Ковид, и после ќе го јаде курот телето муртинско, ќе треба после пак да оди на пушење и купување пратеници.
Сега разговарав со него, го убедувам да се иде на нови избори. Ќе ги земе гласовите од Мицката без да плаќа.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Pa neka mu dae poklon Micko konstruktivniot opoziciski lider 10-15 pa eve neka se i 20 pratenika, so cel Zajef da ima šo e možno pocvrsta pojaka postabilna vlada. Mislim da ova e brilijantna i genijalna ideja. Em Zajef ke ima stabilna čelik vlada, em Micko povtorno ke dokaže kolku e srcka i kolku e konstruktiven i širokograd opoziciski lider. Em volkot sit, em ovcite na broj.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Ризик се албанскиве партии, во секој момент може да му умре некој од коалицијата од Ковид, и после ќе го јаде курот телето муртинско, ќе треба после пак да оди на пушење и купување пратеници.
Па тоа не е баш проблем. Ако почине пратеник влегува следен на листа од таа ИЕ, слично како што се случува ако некој кој добил мандат стане министер. Освен ако е жена, тогаш влегува не нареден на листата, туку наредна жена на листата.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Па тоа не е баш проблем. Ако почине пратеник влегува следен на листа од таа ИЕ, слично како што се случува ако некој кој добил мандат стане министер. Освен ако е жена, тогаш влегува не нареден на листата, туку наредна жена на листата.
Како е регулирано ако треба да се замени маж а следна на листата е жена?
Таа ли ќе биде пратеник или ќе ја прескокнат?

Ми се чини дека мажите се обесправени...
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Како е регулирано ако треба да се замени маж а следна на листата е жена?
Таа ли ќе биде пратеник или ќе ја прескокнат?

Ми се чини дека мажите се обесправени...
Ако е маж, а наредна на листа е жена тогаш си влегува жената. Додека ако жена истапи како министер пример или почине тогаш ја заменува наредна жена на листата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom