СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

  • Да.

    Гласови: 7 11,1%
  • Не.

    Гласови: 42 66,7%
  • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

    Гласови: 14 22,2%

  • Вкупно гласачи
    63
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.218
Поени од реакции
35.811
Уште рика истата мака во мене, дека сум роден во смачкано племе, сејач на глуво семе. :D Боље да му испцуеше мајка во поддршкава. :pos:
Ама Конески го цитирал. Што е битен контекстот!!
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.684
Поени од реакции
4.344
Луѓе вистина ли е дека сега за овие избори по штабовите на СДСМ има се помалку нивни членови и симпатизери?

Познајник ми кажа дека во штабот во кој тој оди, сега имало ептен малку членови на СДСМ.
Уште ми кажа и дека порано за сите претходни избори и кампањи било да биле парламентарни, локални или претседателски избори, значи секогаш во штабовите на СДСМ имало тетратки на кои се запишувало кој се од членовите и симпатизерите во кој ден влегувале во штабовите и на крај на изборите, тие тетратките од сите штабови се носеле во главниот општински штаб на партијата.

Но познајникот ми кажа дека сега тоа го немало со тетратките да се запишува кој е активен, од причина што сега пример во штабот кај оди пријателот имало дневно да влегуваат едвај 7-8 луѓе во штабот, а за сите претходни изборни кампањи дневно во штабот влегувале преку 30 + луѓе секој ден.

По ова што ми го кажа човекот овие од СДСМ се пред политички крах, ако ова е вака и во останатите штабови на партијата низ цела држава, тогаш СДСМ на изборите го чека катастрофа.

Ми кажа познајникот дека имало огромно незадоволство кај членството и симпатизерите на партијата, дека добар дел од тие кои порано биле активисти и виселе во штабовите секој ден, сега не само што не се активни туку и ги мразеле и навредувале оние малкумина кои сега оделе во штабовите.

Ако сето ова што човекот ми го кажа вистина, СДСМ ќе поминат на изборите како СДП што помина на изборите во Хрватска.
ииии за ова со “тетратките“ не сум знаел.
На референдумот, го имаа избирачкиот список со телефонски броеви на нивни пациенти и друг вид на заинтересирани, хм дури имам и забелешка за тоа доставено до изборната комисија само што сите до еден беа северџгани или симпатизери и се водеа од принципот, “само да има некоја паричка во џебот ебеш име и идентитет“.
Пред некој ден гледам млади северџгански сили на СДСс со деловодник (со димензии како оние матичните книги на родени) не тертатка како говориш, ги посетува нивните пациенти во моето соседтсво, и не не се срамат ами јавно се покажуваат -- кај кои профил на “лујџе“ имаме недостаток на срам и совест?
Автоматски споено мислење:


Ципрас агитира за Зоќито. :D

Пред референ-doom-от парадираа тука Меркели и остали курци палци, Макрон даваше порака за да се искочи на гласање, и пак едвај 36% ги извадија со се шуто и рогато и индијанците од Шара.

Овие штом дојдоа Ципрас да го молат да пушти некој добар збор за нив можеш да претпоставиш колку е саат...

Него го сменија од функција, на ред е нашето кротко и скромно гомце од Муртино да иде во историјата и да му се суди за велепредавство.
...ред е нашето кротко и скромно гомце од Муртино да иде во историјата и да му се суди за велепредавство.
:oleee::oleee:
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.731
Нека има милост некој и нека го тргни копитиво веќе....ете ако мора да се на власт ене им го Обиџуко....помалку треси зелени

 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.069
Поени од реакции
19.838

Ципрас агитира за Зоќито. :D

Пред референ-doom-от парадираа тука Меркели и остали курци палци, Макрон даваше порака за да се искочи на гласање, и пак едвај 36% ги извадија со се шуто и рогато и индијанците од Шара.

Овие штом дојдоа Ципрас да го молат да пушти некој добар збор за нив можеш да претпоставиш колку е саат...

Него го сменија од функција, на ред е нашето кротко и скромно гомце од Муртино да иде во историјата и да му се суди за велепредавство.
“Уште рика истата мака во мене дека сум роден во смачкано племе, сејач на глуво семе”

Зоки сејачот на глуво семе, роден во смачкано племе, одликуван од принцот на Македонија и Црна Гора. Како им се намочал Ципрас, алал да им е на грциве. :D

Просто неверојатно е какви неспособни кловнови се довлечкаа до власт и ја направија државава предмет на потсмев, да ѝ се моча кој стигне. Па уште горди, го споделуваат видеото, добиле поддршка од тие кои си ги избришаа кондурите со нив и сега дополнително суптилно си ги подјебаваат. :pos:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.143
Поени од реакции
35.152
Добро бе јас разбирам дека сме утепана држава, ама не сме до толку утепани ваков кловн да биде премиер и да јадеме вакви бламови. Кој стигне го дупи по телефон, реденка му праат пренкери од цел свет. Нема ли таму некој што му ги организира овие повици да провери прво со кого збори?
Јас поише нив ги обвинувам од кабинетов што му дозволуваат воопшто да збори, он што си е идиот идиот е.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Добро бе јас разбирам дека сме утепана држава, ама не сме до толку утепани ваков кловн да биде премиер и да јадеме вакви бламови. Кој стигне го дупи по телефон, реденка му праат пренкери од цел свет. Нема ли таму некој што му ги организира овие повици да провери прво со кого збори?
Јас поише нив ги обвинувам од кабинетов што му дозволуваат воопшто да збори, он што си е идиот идиот е.
Неписмено е све, пола Струмица од ниви ја донесе по кабинети. Вакви идиоти да ги бараш нама да најдеш.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
До симпатизери на СДСМ: Го слушате ова, и како пак го гласате? Еве не разбирам...

 
D

Deleted member 12196

Гостин
До симпатизери на СДСМ: Го слушате ова, и како пак го гласате? Еве не разбирам...

Лесно ќе гласаме. Ќе заокружиме таму, тројка ли беше, петка ли...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom