СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

  • Да.

    Гласови: 7 11,1%
  • Не.

    Гласови: 42 66,7%
  • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

    Гласови: 14 22,2%

  • Вкупно гласачи
    63
  • Гласањето е завршено на .

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Конечно психијатрискиов случај да добие барем една кривична пријава а ако имавме нормална власт досега ќе завршеше доживотно во најригорозната психијатриска лудница
Branko Tričkovski im e trn vo oko na dpmnevcite, no što pravime i so kupišta drugi vakvi kvazi-novinari ne samo od ovaa tuku i od onaa drugata strana koi 24/7 širat lažni vesti na svoite kurton mediumi, a se so cel bildanje politički poeni, rejting i odrabotuvanje za svojata partija i lider i nikoj ovie posledni tri godini nitu gi kazni, nitu pak im gi zatvori mediumite !
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.253
Поени од реакции
27.642
Убаво пиша еден член погоре , зошто воопшто се отвара тема за оваа изопачена предавничка партија ?
Potrebno e da se drzi arhiva na nivni gluposti na vaka popularen forum, za vo idnina pred nekoj da odluci da glasa za niv da procita poveke.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Убаво пиша еден член погоре , зошто воопшто се отвара тема за оваа изопачена предавничка партија ?Не би ги плукнал а не па да се дискутира за нив ... штета огромна направија но овој пат на идентитет,име,јазик..ова на ниеден народ(земја) и се нема случено во светот и се плашам дека последиците ќе бидат трајни исто како шо го сменија знамето , територијалната поделба 2004... само го чекам денот на избори и на броење гласови. Памтите после референдумот на прес каква скисната фаца имаше муртинецот ? Епа пак дај Боже да ја има ,а денот кога ќе ги осудат за сè и ќе ги влечкаат по судови ( и тие 8 од вмро ) ќе одам пред суд да им се смешкам.
Ednite predavnici Murtovci ke bidat na izbori zameneti so drugite predavnici i apaši Kurtovci ... veke gledan film 3 decenii nanazad ... Daj da vidime nešto novo ne eden te ist film 30 godini, kako seušte na narodot mu e interesen filmot Kurto-Murto !
 
Член од
16 август 2015
Мислења
226
Поени од реакции
278
Ednite predavnici Murtovci ke bidat na izbori zameneti so drugite predavnici i apaši Kurtovci ... veke gledan film 3 decenii nanazad ... Daj da vidime nešto novo ne eden te ist film 30 godini, kako seušte na narodot mu e interesen filmot Kurto-Murto !
Jas ne zborev za apashi na finansii , site kradele i ke kradat toa e fakt. Site se obogatuvaat na grb na narodot i od drzavni pari. Ne me razbra ,pisav za nacionalnite interesi i spored mene toa e najbolnata i najteskata krazba na eden narod so mozes da mu ja nanesesh. Lugje ginele za ovaa zemja za slobodna , za Makedonija ima edno video ke go pobaram i ke go postiram kade sto skoro i praat intervju na majka na zaginat branitel od 2001 i zhenata se rasplakuva , vika za ova li zagina sin mi ? Za Severna ? Pretpostavuvam na idni apashi mislis na vmro ako dojde na vlast,tocno epten pari ispraa so Gruevski i za da se spasat tie 8 glasaa bidejki prethodno praele ujdurmi no VMRO nikogas ne go napravi ova predavstvo nacionalno. Milo mi e sto sega na pratenickite listi na vmro ima skroz novi lica sto ne se povrzani so prethodnata garnitura na Gruevski.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.058
Поени од реакции
19.753
Ednite predavnici Murtovci ke bidat na izbori zameneti so drugite predavnici i apaši Kurtovci ... veke gledan film 3 decenii nanazad ... Daj da vidime nešto novo ne eden te ist film 30 godini, kako seušte na narodot mu e interesen filmot Kurto-Murto !
Редно е да ви ја сменат скриптата во штаб, ептен провидно и смешно станува ова репетитивно релативизирање при секоја критика и глупост на власта.

Нема сдс-овец што не го вергла буквално истото: "а бе брат, исти се сите, Курто и Мурто, дај да видиме нешто ново, дај да не гласаме". Демек тебе нека ти пропадне гласот на избори, за да можат овие нашиве да останат неказнети и на раат да истераат уште еден мандат. А всушност, кога ќе дојдат избори, ќе си гласате како попчиња за СДС, за уши ќе ве вадат како магариња, како што ве вадеа за референдумот, заедно со циганите.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.936
Jas ne zborev za apashi na finansii , site kradele i ke kradat toa e fakt. Site se obogatuvaat na grb na narodot i od drzavni pari. Ne me razbra ,pisav za nacionalnite interesi i spored mene toa e najbolnata i najteskata krazba na eden narod so mozes da mu ja nanesesh. Lugje ginele za ovaa zemja za slobodna , za Makedonija ima edno video ke go pobaram i ke go postiram kade sto skoro i praat intervju na majka na zaginat branitel od 2001 i zhenata se rasplakuva , vika za ova li zagina sin mi ? Za Severna ? Pretpostavuvam na idni apashi mislis na vmro ako dojde na vlast,tocno epten pari ispraa so Gruevski i za da se spasat tie 8 glasaa bidejki prethodno praele ujdurmi no VMRO nikogas ne go napravi ova predavstvo nacionalno. Milo mi e sto sega na pratenickite listi na vmro ima skroz novi lica sto ne se povrzani so prethodnata garnitura na Gruevski.
Не е работата нови лица. Јас ќе ти најдам нови лица за следните 100 години да се менуваат и пак иста песна да се тера. Реални да сме системот не чини.
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
992
Поени од реакции
2.765
Им требаше вонредна состојба за себе, не и за народот.
За време на вонредна состојба:
-Го пуштија на слобода главниот рекетар
-Ја зголемија акцизата за горивата за 3 денари
-Избраа свои партиски судии
-Исплатија плати на веќе непостоечкото СЈО
-Се ангажираат партиски војници и се трошат пари за привремени вработувања
-Во буџетот наеднаш снема над 2 милјарди евра
-Се користат социјално ранливите категории на граѓани за спроведување на партиски поткуп изведен од страна на СДС.
-Мерките на Филипче се за лична себепромоција, не и за реална заштита на граѓаните.
-Македонија стана лидер во регионот во бројот на заразени здравствени работници, само поради тоа што немаат или ненавремено ја добиваат заштитната опрема.
- Оставаат илјадници работници на улица поради губење на своите работни места, со изговор дека доколку денес ги отпуштиле од работа можеби утре ќе најдат нова.

Со неспособност дојдоа на власт, со неспособност и ќе си заминат. СДС докажано е партија за правење хаос во државата. За општото добро на народот е побрзо да заминат од власт и никогаш повеќе да не се повторат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Редно е да ви ја сменат скриптата во штаб, ептен провидно и смешно станува ова репетитивно релативизирање при секоја критика и глупост на власта.

Нема сдс-овец што не го вергла буквално истото: "а бе брат, исти се сите, Курто и Мурто, дај да видиме нешто ново, дај да не гласаме". Демек тебе нека ти пропадне гласот на избори, за да можат овие нашиве да останат неказнети и на раат да истераат уште еден мандат. А всушност, кога ќе дојдат избори, ќе си гласате како попчиња за СДС, за уши ќе ве вадат како магариња, како што ве вадеа за референдумот, заедно со циганите.
Откога има избори, тие што се на власт ја користат таа премиса. Така ќе биде и во иднина. Тие на власт имаат багаж и им одговара да се поистоветуваат со овие кои не се на власт, кои немаат багаж (свеж). На тие од опозиција, никако не им одговара тоа поистоветување, од повеќе разбирливи причини.
Автоматски споено мислење:

СДСМ верувам дека (ќе) го искористи ова матно време за разно разни сомнителни зделки. Некои влади дури и самите создаваа матно време, за да протнат матни зделки.
ВМРО, би требало да ја пренасочи енергијата на тој план и да бележи (собира информации, докази и сл.) за нешта како некои од тие во постот на Мики Маус горе, а не да се глупираат со изјави против меркиве и граѓанска непослушност.
Политички контрапродуктивно е тоа сега, ама ко да има у тој табор некои кои не го сфаќаат тоа.
 
Последно уредено:

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
vakva budala.jpg

Муртинецот вози мотор БМВ од 20 000 евра, хибридниот режим се чуди како на пензионерите да им ги земе пензиите . МИЛИЈАРДИ ЕВРА ОГРАБИ СДС ОКТОПОДОТ со КЛАНОТ ЗАЕВИ уште од 1994 година па се до ден денес (ТАТ” Битола, “АЛФА-С” Скопје, штедилница Лавци, Љубљанска Банка) и ПАК НЕКОИ се ЗА НИВ , на СОПСТВЕНА ШТЕТА и на ШТЕТА на СИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА ...

za zivot.jpg

За живот но само за нив, а за смрт на обичниот народ!!!
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
И кратенката СДСМ што значи Социјал демократски сојуз на македонија, треба да се смени во:

СОЦИЈАЛ ДИКТАТОРСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА...
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
992
Поени од реакции
2.765
И кратенката СДСМ што значи Социјал демократски сојуз на македонија, треба да се смени во:

СОЦИЈАЛ ДИКТАТОРСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА...
Не заборавај да додадеш "северна" бидејќи се "кумови" на името
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.684
Поени од реакции
4.341
Jas ne zborev za apashi na finansii , site kradele i ke kradat toa e fakt. Site se obogatuvaat na grb na narodot i od drzavni pari. Ne me razbra ,pisav za nacionalnite interesi i spored mene toa e najbolnata i najteskata krazba na eden narod so mozes da mu ja nanesesh. Lugje ginele za ovaa zemja za slobodna , za Makedonija ima edno video ke go pobaram i ke go postiram kade sto skoro i praat intervju na majka na zaginat branitel od 2001 i zhenata se rasplakuva , vika za ova li zagina sin mi ? Za Severna ? Pretpostavuvam na idni apashi mislis na vmro ako dojde na vlast,tocno epten pari ispraa so Gruevski i za da se spasat tie 8 glasaa bidejki prethodno praele ujdurmi no VMRO nikogas ne go napravi ova predavstvo nacionalno. Milo mi e sto sega na pratenickite listi na vmro ima skroz novi lica sto ne se povrzani so prethodnata garnitura na Gruevski.
Ама ти сериозно почна да му збориш за национални интереси, патриотизам, достоинство, возвишени продуховени и слични работи :pos: оооооо ја тебе чудим, и што велиш може ќе те разбере а :pos:, навистина сметаш дека се поткапацитарни и дека не знаат што прават дека ја уништија Македонија се посраа врз генерации минати сегашни и идни, ти навистина сметаш дека Црпе и оние околу него како оној тута-бугарчета министер за надворешни не се свесни за последиците и не знаат што прават, ги сметаш за тупи и глупи (да го потцениш .... тоа е онаа фатална грешка која ја прави секој почетник)??

Не е работата нови лица. Јас ќе ти најдам нови лица за следните 100 години да се менуваат и пак иста песна да се тера. Реални да сме системот не чини.
Забрането е да се збори за системот!
Дозволено е само да се менува екипата а не и правилата на игра.
Кога гласањето би можело нешто да смени, тие не би ни го дозволиле. (вели Марк ...)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.936
Ама ти сериозно почна да му збориш за национални интереси, патриотизам, достоинство, возвишени продуховени и слични работи :pos: оооооо ја тебе чудим, и што велиш може ќе те разбере а :pos:, навистина сметаш дека се поткапацитарни и дека не знаат што прават дека ја уништија Македонија се посраа врз генерации минати сегашни и идни, ти навистина сметаш дека Црпе и оние околу него како оној тута-бугарчета министер за надворешни не се свесни за последиците и не знаат што прават, ги сметаш за тупи и глупи (да го потцениш .... тоа е онаа фатална грешка која ја прави секој почетник)??


Забрането е да се збори за системот!
Дозволено е само да се менува екипата а не и правилата на игра.
Кога гласањето би можело нешто да смени, тие не би ни го дозволиле. (вели Марк ...)
Гласа Рамче од Шутка за кој од двајца идиоти да раководи со 16 милијади евра во следните 4 години. Типот е полуписмен и заокружува ливче со пенкало и става во кутија за оној кој му дал вреќа брашно. Ако вака се управува држава во 21 век...подобро тотално да се поништи системот. Едноставно апсурдно е овој начин на гласање и избори и се окулу него.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.684
Поени од реакции
4.341
Гласа Рамче од Шутка за кој од двајца идиоти да раководи со 16 милијади евра во следните 4 години. Типот е полуписмен и заокружува ливче со пенкало и става во кутија за оној кој му дал вреќа брашно. Ако вака се управува држава во 21 век...подобро тотално да се поништи системот. Едноставно апсурдно е овој начин на гласање и избори и се окулу него.
Па гласањето не менува ништо (тоа е илузија) и сето тоа дека нешто се бира е само перцепција која намерно се креира кај Рамчињата во Шутките кои по се изгледа во Северџистан секој ден ги има се повеќе, ги има на сите страни.
А за 21 век, сигурно не слушанале... инаку би се засрамиле :cenzura:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom