СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

 • Да.

  Гласови: 7 11,1%
 • Не.

  Гласови: 42 66,7%
 • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

  Гласови: 14 22,2%

 • Вкупно гласачи
  63
 • Гласањето е завршено на .
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.103
Поени од реакции
4.884
Вистинско чудо е како Каевски сеуште не е натепан. А и таква фаца има што иритира...
Да уште ќотек му фали, тој така е мрднат “АнаЛена360“ па уште ќотек, замисли каков ќе биде потоа.
 
Член од
30 декември 2021
Мислења
147
Поени од реакции
192
oktroiraniot pretsedatel na sdsm, osven sto e falsifikat lik (go bolelo pupeto i ne sluzel vojska,rabotel vo fabrika ono negova bila,studiral a u stvari se dopisuval so harvard i oksford, bil od 1994 vo sds, osven periodot 2006-2017 koga e prisuten na site nastaniorganizirani od vmro) sega laze i za potekloto na nadimokot vo nekoj potkast na sitel,nikogas vo kumanovo ne go vikale mali tace ili tace, otsekogas bil Curka,zosto bega od vistinata ne mi jasno ili mi e jasno no ne razbiram, detska rabota, sega ke ispadne i deka ne branel mal fudbal nego bil centarfor ili 10ka, sto nagazna mina dobija so nego ne znam dali sfacaat vo sdsto
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
oktroiraniot pretsedatel na sdsm, osven sto e falsifikat lik (go bolelo pupeto i ne sluzel vojska,rabotel vo fabrika ono negova bila,studiral a u stvari se dopisuval so harvard i oksford, bil od 1994 vo sds, osven periodot 2006-2017 koga e prisuten na site nastaniorganizirani od vmro) sega laze i za potekloto na nadimokot vo nekoj potkast na sitel,nikogas vo kumanovo ne go vikale mali tace ili tace, otsekogas bil Curka,zosto bega od vistinata ne mi jasno ili mi e jasno no ne razbiram, detska rabota, sega ke ispadne i deka ne branel mal fudbal nego bil centarfor ili 10ka, sto nagazna mina dobija so nego ne znam dali sfacaat vo sdsto
Како брат близнак да му е на неговиот политички противник од ДПНЕ. Со еден исклучок на другиов тате му го заврши машински. Се друго е скоро па идентично.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.048
Поени од реакции
8.623
Да за Европа, не за Русија!
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.048
Поени од реакции
8.623
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.767
Поени од реакции
8.380
Чим "преговараат" со бошњаци, турци и цигани, тогаш се ќе им соберат на СДС за следниве избори. ДУИ очигледно стојат лошо со рејтинг и ќе повлечат се што може да се купи накај нив, во шестка и дел од петка очекувам и СДС клиентелата да им ја купат да гласа за нив. СДС нема да присмрди на 200 000 гласа.
 
Член од
29 март 2024
Мислења
385
Поени од реакции
773
Едно прашање до едно опшество за сите партијата. Зашо само вие имате превод на албански јазик кога сите албански партии немаат никаде на Македонски?
Нели бевме бинационална држава? Или не важи тоа за нив племе предавничко сте вие.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom