СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

 • Да.

  Гласови: 7 11,1%
 • Не.

  Гласови: 42 66,7%
 • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

  Гласови: 14 22,2%

 • Вкупно гласачи
  63
 • Гласањето е завршено на .

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.469
Поени од реакции
6.645
Комуњаров Рубин Ивановски никаде не пишува дека мотивот за овој излив на револт му е заради промена на име, идентитет, прифаќање понижувачки договори, неофицијално трета чкабонска држава, бетер криминална држава каде чкабонците се шерифи што закон не ги фаќа. Мотивот му е дека не ги ухлебале сите и дека тие што ги ухлебале по 3-5 души у фамилија сега не се замараат. Класична комуњарска пијавица.
Рубинчо дркал нечив комуњарски кур за џабе...па сега некако му е незгодно
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.231
Поени од реакции
7.038
Дали Јенките ги пуштија низ канализација?

 
Член од
24 март 2010
Мислења
14.955
Поени од реакции
24.837
Дали Јенките ги пуштија низ канализација?

Кого? Да ја гледаа Америте нејзе како партнер, нејзе ќе ѝ ги дадеа снимките да ги процесира како обвинител, не на Заев да ги објавува јавно.
Амбасадата е секогаш на страна на ДУИ и на Албанците, кои така владеат веќе 20 години непрекинато.
Не е од ДУИ овој, СДСМ е. Ова е судир помеѓу крилото на Заев, и тоа “градското“ крило на СДСМ што пробува да глуми неутрално и да жонглира со сите.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.231
Поени од реакции
7.038
Кого? Да ја гледаа Америте нејзе како партнер, нејзе ќе ѝ ги дадеа снимките да ги процесира како обвинител, не на Заев да ги објавува јавно.
Како кого? LDSSHB, помалку познати и како СДСM.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.881
Поени од реакции
33.357
... ги слушав издвоените снимки на претседателот на СДССевернаМ и моментален премиер Димитар К. како погрешно ги изговара зборовите во текот на читањето, мешајќи букви создавајќи непостоечки зборови, човеков има очигледно проблем наречен „дислекција“ очигледна тешкотија при декодирање и кодирање на елементите на јазикот во однос на читање чие потекло кај возрасните се можни од мозочни дисфункции или така се родени или се стекнати како резултат на несреќа во текот на животот.


vmro za kovacevski.jpg

...затоа можеби и оправдано не го отслужил ниту воениот рок, што му наметнувале политичариве дека бил дезертер, а човекот очигледно има дислекциски проблеми што можеби тој период му биле уште поизразени, а тоа како го донеле како премиер со ваков хендикеп, оти не бил избран од народот, тоа е друга приказна.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.586
Поени од реакции
2.211
НОВ СРАМ И ПОТСМЕВ ОД МЕЃУНАРОДЕН КАРАКТЕР ПОРАДИ КАДРИТЕ НА СДС

❗ Основно непознавање, незаинтересираност и негрижа за државата чиј претставник сте, го красат новиот меѓународен лапсус на пратеничката Снежана Калевска Ванчева од СДСМ, заради која државата е на удар на потсмев од многумина!

Пратеничката на СДСМ во рамките на Студиската посета за демократски развој на шведскиот Ригсдаг, во објава на својот фејсбук профил соопшти за средба со Руслан Стефанчук, спикер на Врховната рада на Украина, - но, во својата објава таа на претставникот со кој се запознала, му го згрешила името, презимето и функцијата и го нарече претседател на Украина.

⛔ Недозволиво е клиентелистичите слуги на СДСМ, покрај бројните дипломатски порази и скандали и на ваков начин да го нарушуваат и онака веќе лошиот меѓународна позиција на земјата!

Потсетуваме, претходно во јавноста, за пратеничката Снежана Калевска Ванчева протекоа информација, дека од преку 5 државни институции по основ на месечни или повремени паушали во периодот од 2017 јуни до декември 2021 година, нејзиното адвокатско друштво инкасирало околу 55.000 евра.
Автоматски споено мислење:

 

Attachments

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.165
Поени од реакции
3.243
На Русите на пример, јасно им е кај се селат нивните предавиници, отакако дома ќе си ја завршат работата-или во САД или во ВБ.

Ама ајде да не брзаме, да причекаме, ликов уште не си ја довршил зададената му задача пред да се отсели...доброволно.

А добро, до кого е упатена заканава? До неговите работодавци? Им се закаува со „отказ„?...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.881
Поени од реакции
33.357
:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom