СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

 • Да.

  Гласови: 7 11,1%
 • Не.

  Гласови: 42 66,7%
 • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

  Гласови: 14 22,2%

 • Вкупно гласачи
  63
 • Гласањето е завршено на .

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.120
Поени од реакции
5.667
Обично кога луѓе ќе изградат доста капитал, биле во бизнис, влегуваат во политика ради сатисфакција на егото пошто им е како некоја повисока цел. Секаде во светот политичарите не земаат високи плати, имаат ете над просечна ама имаат нормален живот.

Јас гарантирам он како извршен директор или менаџер на добра компанија далеку повеќе ке земе, повеќе мучки ќе може да напраи и никој да не го знае. Вака 4 години ако биде премиер маста ќе му ја извадат.Чудо во Македонија ниеден премиер немал нормален живот после политика, доста гнасна кариера е.
Овој нема нешто посебно капитал да паднеш у несвест па ај ќе влага у политика. И треба да има вакви луѓе во политика сега кога треба да развиваш некои други вредности. Ама не преку СДС, у сам старт е осуден на пропаст.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Овој нема нешто посебно капитал да паднеш у несвест па ај ќе влага у политика. И треба да има вакви луѓе во политика сега кога треба да развиваш некои други вредности. Ама не преку СДС, у сам старт е осуден на пропаст.
Во споредба со заев да, барем овој од муртино има компании за се. Работел не работел му стига прилив на пари на дневно ниво. Ама пак не е за подценување долга кариера има на директорски позиции а сега и негова компанија.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.120
Поени од реакции
5.667
Во споредба со заев да, барем овој од муртино има компании за се. Работел не работел му стига прилив на пари на дневно ниво. Ама пак не е за подценување долга кариера има на директорски позиции а сега и негова компанија.
Човекот е профил кој би сакал да го видам у некоја функција на државата, ама не како член на досегашните опции.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.011
Поени од реакции
17.751
Ова е сајтот на Васко Ефтов ? :D

Големо изненадување, човекот на Шекеринска влезе во трката за нов лидер на СДСМ, има блиски врски со масоните


 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.120
Поени од реакции
5.667
Прекрасни, скандинавски внатрепартиски избори. Двајца од тројца кандидати за дологтраен затвор, прво шупакот Деспотовски за давање државни пари за “иновации”, а после и Фросето за Меѓународен Сојуз на чувени Боки13. Овој стечајниов управник Таче што го викаат, изглеа не му е битно што на наредни избори ќе биде згазен од мртви Мицко. Рада бе нигде ја нема :))) Какви црканици скапани.
 
Член од
1 март 2022
Мислења
111
Поени од реакции
313
Ковачевски е добар кадар, ама џабе у СДС,ќе игра како други му свират, плус идеологијата не му одговара на ваков бизнис човек. Брзо ќе го снема како Хари Костов.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.430
Поени од реакции
75.833


Ковачевски да гледа и да учи, па можеби и он, еден ден, ќе може, вака како Заев да му пали цигара на претседателот.
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
50
Поени од реакции
42


Ковачевски да гледа и да учи, па можеби и он, еден ден, ќе може, вака како Заев да му пали цигара на претседателот.
Помина времето Аљи ко палеше цигара, сега му палат потчинетите од сдс на нашата земја...

Screenshot_20220607-114512_Facebook.jpg
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.247
Поени од реакции
7.057


Ковачевски да гледа и да учи, па можеби и он, еден ден, ќе може, вака како Заев да му пали цигара на претседателот.
Може и да го надмине, ако успее да стане groom of the stool на Ахмети.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.115
Поени од реакции
14.761
http://real1fans.com/шок-дедото-на-груевски-и-мијалков-ги-пр/?fbclid=IwAR0wrmaz2J6MzJxC76yg0p1TH03TqQwhUBvv5VD9_fWx-kVXjTA-2d_aluQ

....Поранешниот поглавар на Македонската првославна црква, Владиката Михаил, бил осуден и одлежал затворска казна поради ванчо-михајловизам....

Значи квази комуњаерските гнаси не ја сфатија пораката од локалните, дека ШТО повеќе користат Гебелсови методи и Демагогија, тоа повеќе губат на избори...
а бе морони, ќе го лапнете ко проститутка крр и Ванчо Михајлов и Хајл Хитлер само да добиете Датум и да останете на власт...
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
791
Поени од реакции
1.287
Ковачевски е добар кадар, ама џабе у СДС,ќе игра како други му свират, плус идеологијата не му одговара на ваков бизнис човек. Брзо ќе го снема како Хари Костов.
Ептен е добар (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom