СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

  • Да.

    Гласови: 7 11,1%
  • Не.

    Гласови: 42 66,7%
  • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

    Гласови: 14 22,2%

  • Вкупно гласачи
    63
  • Гласањето е завршено на .
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.144
Поени од реакции
35.163
Само да прашам дали дрогата на Зоќи е на сигурно место? Деновиве не можев да спијам, знаејќи дека на нашиот премиер му е одземена животната егзистенција, и цело време ја мислев фамилијата Заеви како ќе го поминат месецот.:(
 
M

Macedon1um

Гостин
Само да прашам дали дрогата на Зоќи е на сигурно место? Деновиве не можев да спијам, знаејќи дека на нашиот премиер му е одземена животната егзистенција, и цело време ја мислев фамилијата Заеви како ќе го поминат месецот.:(
Немај гајле на сигурно е, само малку калирала изгубила на тежина фалеле 200кг веројатно влагата што испарила од шетање наваму натаму овие неколку дена
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.344
Pamtime deka pratenicite od partijata na Kiro ne sakaa na prvata sednica na parlamentot prvo da se intonira makedonskata himna, tuku baraa prvo da se intonira Jugoslovenskata himna

A za atentatot....se znae deka odgovorot lezi vo detalite na razgovorot na Kiro so Milosević, koj ne beše taen. Javno si pojde Kiro i odma posle toa mu ja roknaa bombata
Do posledno stariot ne sakaše da kazi što zboruval
Ne znam kako bi izgledalo vakva opcija 4 godini po osamostuvanjeto na Makedonija. Ne deka ni kinisa kako samostalna drzava, ama so ogled na toa deka Jugoslavija skroz se raspadna, Crna Gora i Kosovo stanaa drzavi, pak ke se soocuvavme so toa prasanje. Taka da, odlukata da ne se ostane del od Jugoslavija bese korektna.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.976
Поени од реакции
14.745
Ne znam kako bi izgledalo vakva opcija 4 godini po osamostuvanjeto na Makedonija. Ne deka ni kinisa kako samostalna drzava, ama so ogled na toa deka Jugoslavija skroz se raspadna, Crna Gora i Kosovo stanaa drzavi, pak ke se soocuvavme so toa prasanje. Taka da, odlukata da ne se ostane del od Jugoslavija bese korektna.
Lesno na teren toa se pravi.....ke najdiš zaednički neprijatel koj ke go sataniziraš, ke go plašiš narodot postojano...i na kraj ke mu pretstaviš ,,izlez rešenie,,
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131

Или по 19 - 23 души во минута да гласале (зависно од извор) од 17 до 19:00.

 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199

Или по 19 - 23 души во минута да гласале (зависно од извор) од 17 до 19:00.

А од 7:00 до 17:00, по колку души во минута гласале?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
M

Macedon1um

Гостин
Mnogo je to kume
Osven ako se barem duplo glasacki mesta
Licna karta proverka, pa mastilo, pa citanje, pa potpis, pa zemi livce, zaokruzi , vrati vo kutija ...
Ако направиш математика толку гласале и до 17:00 часот околу 19 во минута, инаку преку 60 избирачки места има во Штип со се селата
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Ако направиш математика толку гласале и до 17:00 часот околу 19 во минута, инаку преку 60 избирачки места има во Штип со се селата
Е вака веќе некако ќе ја истераме.

Честито им градоначалник

 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Е вака веќе некако ќе ја истераме.

Честито им градоначалник

Нека слават, криво ми е што не свртија со колите околу кејот, ова им беше последна било каква победа а поготово прослава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom