САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Знам дека нема средно школо, и тоа од ваши (ВМРОвски) извори. Ако примети не спомнав ниеднаш партија, и фала богу не сум за СДСМ. А ти ко демек за Димиќ си, како не, ти си за ВМРО и ко повеќето овци со членски книшки кој и да ви стаат од партијата за тој ќе гласате и ќе го величите.
ако не си за СДСМ ќе излезеш на гласање вториот круг, а ако не излезеш исто ти е како да гласаш за сдсм...
а за тоа партија дека сум.... јас пред се го гледам човекот и од нив двајца и мало дете што сеуште не прозборело ќе види кој е the good guy ... пример да беше во трка Мила и Стефче... сигурно ќе гласав за Мила а не Стефче.... гласам за подобриот секогаш... а не гласам за школо што завршил некој или дали е каризматичен или дали добро изгледа... во МАКЕДОНИЈА јас пред СЕ би гледал на поштеноста на неизвалканиот веш и човечноста.... е на МК во овој период најповеќе тоа и треба ништо повеќе за да мрдне понапред! ....
што дека сдсм имале школо и незнам што кога ја уништија земјата и народот им даде шанси ете на 15 септември Бранко кога отров пушташе завиен во као демек надеж за народот... а беше како и секогаш отров гнасен од неговата уста... едноставно тие се луѓе со запечатена совест и зависници од криминал и никогаш ќе немаат оправка.... докажани се дека секогаш ќе останат криминалци! ...
Камо среќа во случајов да беше борбата помеѓу Мила и Сашо, и двајцата се неизвалкани во калта како свињите ...
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Najnova moda - pushenje pod voda :)
Kandidative na dpmne odat po kafici i castat maldina pijacki. Koj kretenizam i toa od nasi pari.
Ovoj Sashe e zadolzen za Fluid vo Leptokarija ili po nase trg. centar Karpos III
Koce za Govani itn. Treba da se raboti na teren Karpos. i pak Stevce kje pobedi.:pos2::pos2: i
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Najnova moda - pushenje pod voda :)
Kandidative na dpmne odat po kafici i castat maldina pijacki. Koj kretenizam i toa od nasi pari.
Ovoj Sashe e zadolzen za Fluid vo Leptokarija ili po nase trg. centar Karpos III
Koce za Govani itn. Treba da se raboti na teren Karpos. i pak Stevce kje pobedi.:pos2::pos2: i
А зашто Стефче части во Кокс?
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.579
Поени од реакции
3.276
А зашто Стефче части во Кокс?
Стевче не влага во кафана и вика: 'Сите на моја сметка'. Еве ја логиката: Влагаат они да речеме во Флуид, и викаат цела кафана на моја сметка. Е тука меѓу присутните има дпмневци, комуњари и најважно НЕЗАВИСНИ. И тие си прават реклама, частат. Па од тука се шири муабет, леле еј брате да видиш бевме у Флуид вака така и доаѓаат овие не частеа пијачка. Леле брате ѕверки се! Коа ке идеме пак?? Абе се паѓа во несвест... Јбг се обидуваат ефитно да ги поткупат независните граѓани. Каков срам. Мене тоа би ме навредило. Гратис Кока, за мојот глас. Хаха, НИКАТ!!!! Може треба да им дадат и по еден шушкавец на независните како во Кавадарци и еден г'з папир и сите ке гласаат. Таков народ сме и се што е гратис е слатко.

Кај Јакимовски и Кокс работата е друга. Кокс е штабот на Јакимовски. И во Кокс има гага пијачки за сите присутни 24/7 а не само кога ке влезе Јакимовски. Исто така во Кокс 100% од гостите се подржувачи на Јакимовски (што не значи дека не се примаат и други ама самите не доаѓаат) така да желбата на Јакимовски е оние кои што доаѓаат да се дружат и да бидат заедно, а не како што прави некој друг, да ги поткупува независните и да прави реклама со гратис густи сок, чај, цедевита, кафе итн.
Има разлика....
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Najnova moda - pushenje pod voda :)
Kandidative na dpmne odat po kafici i castat maldina pijacki. Koj kretenizam i toa od nasi pari.
Ovoj Sashe e zadolzen za Fluid vo Leptokarija ili po nase trg. centar Karpos III
Koce za Govani itn. Treba da se raboti na teren Karpos. i pak Stevce kje pobedi.:pos2::pos2: i
Интеле бре..уште не се (о)свестуваш бре...по трет пат узастопно сте декласирани..иако ти (си) беше партиски ..чинам „неутраљен„!!??.
Гревче си..разбира се??

:pipi:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Интеле бре..уште не се (о)свестуваш бре...по трет пат узастопно сте декласирани..иако ти (си) беше партиски ..чинам „неутраљен„!!??.
Гревче си..разбира се??

:pipi:
Ne sum grevce od tvojot soj vo sekoj slucaj. Vie od 99 do 2006 izgubivte 6 pati. Taka da imas uste tri do nereseno.
Patem da imas nekoe svezo info za kom. Koki.

А зашто Стефче части во Кокс?
A karsi Koks, kaj Gliso koj casti.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
655
Поени од реакции
557
Ne sum grevce od tvojot soj vo sekoj slucaj. Vie od 99 do 2006 izgubivte 6 pati. Taka da imas uste tri do nereseno.
Patem da imas nekoe svezo info za kom. Koki.


A karsi Koks, kaj Gliso koj casti.
И после било сиромаштија, секој части секого, страв да ти е да влезеш у кафана некој да не ти ја плати сметката.:vozbud:
Вие од Скопје секогаш сте имале привилегии, па уште се жалите на тоа.:vozbud:Што народ ќе бевте.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
И после било сиромаштија, секој части секого, страв да ти е да влезеш у кафана некој да не ти ја плати сметката.:vozbud:
Вие од Скопје секогаш сте имале привилегии, па уште се жалите на тоа.:vozbud:Што народ ќе бевте.

Се жалам на тоа што од маалото ми прават Курва за да земат гласови ....
Се жалам на тоа што од најелитно маало со морони као Димиќ и ЈАкимовски ке станеме бетер од Гази Баба и остали ....
Се жалам на тоа што комуњарите и пробугарите не гледаат за маалото него нивната партија да победи па ако треба и гомна ке јадат 4 години !
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.579
Поени од реакции
3.276
Се жалам на тоа што од маалото ми прават Курва за да земат гласови ....
Се жалам на тоа што од најелитно маало со морони као Димиќ и ЈАкимовски ке станеме бетер од Гази Баба и остали ....
Се жалам на тоа што комуњарите и пробугарите не гледаат за маалото него нивната партија да победи па ако треба и гомна ке јадат 4 години !
Според тебе кој треба да биде градоначалник на Карпош?
Само уопште немој да ми реплицираш ако одговорот е Мила!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Според тебе кој треба да биде градоначалник на Карпош?

Човек што не е докажан клептоман или човек со завршено средно ?

Многу лесно прашање брат ...

Али коа би бирал од овие двајца волови ... не би гласал ... (најозбилно)
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
СДСМ му откажува на Стевчо


По најавите на ЛДП дека не планира гласовите на Нано Ружин да ги пренасочи кон претседателскиот кандидат Љубомир Фрчкоски, од СДСМ ја доведуваат во прашање нивната поддршка за кандидатите за градоначалници на ЛДП. Високи извори на СДСМ велат дека на гласачите во општините Карпош, Чешиново-Облешево и Велес, каде што во втор круг влегоа кандидати за градоначалници од ЛДП, Стевчо Јакимовски, Орце Митров и Аце Коцевски, ќе остават на гласачите сами да решат како ќе гласаат.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.579
Поени од реакции
3.276
Човек што не е докажан клептоман или човек со завршено средно ?

Многу лесно прашање брат ...

Али коа би бирал од овие двајца волови ... не би гласал ... (најозбилно)
И тука можев да те закопам ама ке ти одговорам љутски и како на другар...
Јбг брате еден од овие двајца ке ти биде градоначалник сакал ти или нејкел. Ако не ти се свиѓа никој од овие двајца можеш да се отселиш.
Иначе и јас те потикнувам да не гласаш, зашто неиеден од двајцава не го заслужува твојот глас. Така да најдобро е да си останеш дома:smir:

СДСМ му откажува на Стевчо


По најавите на ЛДП дека не планира гласовите на Нано Ружин да ги пренасочи кон претседателскиот кандидат Љубомир Фрчкоски, од СДСМ ја доведуваат во прашање нивната поддршка за кандидатите за градоначалници на ЛДП. Високи извори на СДСМ велат дека на гласачите во општините Карпош, Чешиново-Облешево и Велес, каде што во втор круг влегоа кандидати за градоначалници од ЛДП, Стевчо Јакимовски, Орце Митров и Аце Коцевски, ќе остават на гласачите сами да решат како ќе гласаат.

Дај Линк?
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
LDP, ima pravo da se luti. Tie prvi istrcaa so Nano.
Inaku Manasievski pocnuva da zalikuva na Andov, pusta zelba za vlsat.
10 pati napisav na drugi temi, ovde vo MK ideologija nema, ima samo borba za brckanje vo drzavnoto kese.
Za Karpos, vo prv krug glasav za MILA, za vtoriov se razmisluvav nesto za Stevce ama najverojatno kje ima skrtanje na livce. Vo vtor krug se glasa za sovetnici ?
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Стевче не влага во кафана и вика: 'Сите на моја сметка'. Еве ја логиката: Влагаат они да речеме во Флуид, и викаат цела кафана на моја сметка. Е тука меѓу присутните има дпмневци, комуњари и најважно НЕЗАВИСНИ. И тие си прават реклама, частат. Па од тука се шири муабет, леле еј брате да видиш бевме у Флуид вака така и доаѓаат овие не частеа пијачка. Леле брате ѕверки се! Коа ке идеме пак?? Абе се паѓа во несвест... Јбг се обидуваат ефитно да ги поткупат независните граѓани. Каков срам. Мене тоа би ме навредило. Гратис Кока, за мојот глас. Хаха, НИКАТ!!!! Може треба да им дадат и по еден шушкавец на независните како во Кавадарци и еден г'з папир и сите ке гласаат. Таков народ сме и се што е гратис е слатко.

Кај Јакимовски и Кокс работата е друга. Кокс е штабот на Јакимовски. И во Кокс има гага пијачки за сите присутни 24/7 а не само кога ке влезе Јакимовски. Исто така во Кокс 100% од гостите се подржувачи на Јакимовски (што не значи дека не се примаат и други ама самите не доаѓаат) така да желбата на Јакимовски е оние кои што доаѓаат да се дружат и да бидат заедно, а не како што прави некој друг, да ги поткупува независните и да прави реклама со гратис густи сок, чај, цедевита, кафе итн.
Има разлика....
викаш друга а,во ред а што праиме со имес каде се шина фрлајќи пари на виски и скара за старците на карпошов а,што праиме со мартини каде и таму се пиело виски се јаделе фстаци и за сите овие седенки за безпари за народот му идеа советниците од листите да даваат флаери и покани ај сега објасни ми ти на мене ова или немаш коментар значи тури му пепел на кокс што праиме со другиве места или за тоа не си слушнал нели,а да и што праиме што за ромите од визбегово им даде по 20 еу да гласаат за него а и синоќа имаше иста акција каде им доделуваше парична помош во вид на брашно и ред други работи,а дали знаеш дека истиот тој стеки им ветил на ромите дека ќе им дозволи да си ги возат запрежните коли низ карпош и дека полиција нема да им може ништо,дека ќе може да претураат по контињерите и дека око им биде пишана казна он лично ќе ја скинел па сега види ти кого браниш и за што го браниш тој човек затоа што ти ја посочив разликата
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.579
Поени од реакции
3.276
викаш друга а,во ред а што праиме со имес каде се шина фрлајќи пари на виски и скара за старците на карпошов а,што праиме со мартини каде и таму се пиело виски се јаделе фстаци и за сите овие седенки за безпари за народот му идеа советниците од листите да даваат флаери и покани ај сега објасни ми ти на мене ова или немаш коментар значи тури му пепел на кокс што праиме со другиве места или за тоа не си слушнал нели,а да и што праиме што за ромите од визбегово им даде по 20 еу да гласаат за него а и синоќа имаше иста акција каде им доделуваше парична помош во вид на брашно и ред други работи,а дали знаеш дека истиот тој стеки им ветил на ромите дека ќе им дозволи да си ги возат запрежните коли низ карпош и дека полиција нема да им може ништо,дека ќе може да претураат по контињерите и дека око им биде пишана казна он лично ќе ја скинел па сега види ти кого браниш и за што го браниш тој човек затоа што ти ја посочив разликата

Оф мори мајко како не сваќате.... Разликата во частењето на Димиќ и Јакимовски е тоа што Димиќ части со државни пари, со твои и мои! Јасно ти е тебе тоа??? Еве ти една ексклузивна информација - Димиќ има потрошено ни помалку ни повеќе туку 1,5 милиони евра на реклами, кампањи, частење! И уште 100 пути ќе те почастат во текот на неделава а ти ке паднеш во несвест, без притоа да сватиш дека парите со кои те частат се твои!!!
Е сеа ако се пипкаш на Димиќ и ДУПИМЕНЕ и се останато ти е клошарана, апаши и лопови ондак не можам да ти помогнам зашто во твоите очи Димиќ е Тито!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom