!САФРА!

R

reactive89

Гостин
Еми значи ништо од вечер а? ако не дај ќе се организираме друго нешто...

Ама чек... Ацид рече оти имало нешто ретро... дај да видиме дал има некаде програма за вечер и ако е пишан хард рок значи работи :vozbud:
 
Член од
1 август 2008
Мислења
0
Поени од реакции
0
А ја што да кажам,иам клима дома али е у дневна што значи дека треба да се отворат вратите од ходник и од кај мене у соба за да се лади и кај мене.И се е тоа супер,освен што мајка ми ја затвара вратата под образложение дека со отворени врати се губела топлината(да не речам ладнината) и џабе работела климата.Па ако ми било топло да си седам у дневна(со што ќе бидам приморан да гледам La Tormenta и Zabranjena Ljubav).Тоа не беше прифатлива опција па еве си дремам и ја сафраџиски на Goal.com и сл.А немам ни цигари ме мрзи да идам да си купам.Тежок е животот сафраџиски.Од досада ,еве, пишувам и повеќе од потребното. :tapp:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Еми значи ништо од вечер а? ако не дај ќе се организираме друго нешто...

Ама чек... Ацид рече оти имало нешто ретро... дај да видиме дал има некаде програма за вечер и ако е пишан хард рок значи работи :vozbud:
Де бе, вие да не не сте од Скопје? Поубедени сте во тоа што го мислите, отколку во тоа што (не) го знаете.

РАБОТИ ХАРД-РОК. И имате бар 3 сајтови за ноќен живот на кој може да проверите дали работи и што има на програма секоја вечер, ама ако не ви е до одење не идеме. Организирајте се што сакате, па ако испадне нешто кажете. Ме мрзи веќе да ве убедувам дека работи.
 
R

reactive89

Гостин
Шо бидна за вечер? Идеме - неидеме????

Де бе, вие да не не сте од Скопје? Поубедени сте во тоа што го мислите, отколку во тоа што (не) го знаете.

РАБОТИ ХАРД-РОК. И имате бар 3 сајтови за ноќен живот на кој може да проверите дали работи и што има на програма секоја вечер, ама ако не ви е до одење не идеме. Организирајте се што сакате, па ако испадне нешто кажете. Ме мрзи веќе да ве убедувам дека работи.
Ја сум за Ациде, дај само да се преброиме и конечно договарање што како...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Во 00:00 пред Хард-рок... Кој иде нека дојде.

Koи сме појма неам. Ќе се пребориме таму.
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
pominete go vremeto vo spienje mama mi veli deka poveke sum go pominala zivotov vo spidenje looooooooooolllllllll
:pos2:
 
R

reactive89

Гостин
Ок, измени на план. Глеаме оти сите се плашат ради тоа што Хард Рок е "затворен", се збираме во 22:30 пред јбт, ќе се збереме идеме на билијард во рамстор, кој сака нека повели...

22:30часот пред ЈБТ! Видичемо се :)
 
R

reactive89

Гостин
Тргам јас од дома сеа... се глеаме пред јбт у 22:30 .. кој иде иде :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Идеме :)

Али не очекувај да работи билјардот во Рамстор, ќе треба у Хазард да се иде :)
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Денес гледам дека излезот на Скопје накај Охрид беше преполн со коли, имаше редици големи.

Скопје е празно на Рекорд денес околу 18 часот можеше слободно да застанеш на улица да одиш по сред улица жива кола немаше.

Тешко на тие што работното место им наложува викендов да се на работа.:nesum:

Луѓето што отидоа во Охрид најдоа најидеален начин за убивање на досадата (сафрата), ние овде во Скопје чувствувам дека викендов ќе пукаме од досада.
 
R

reactive89

Гостин
Вчера беше феноменално... се собравме неколку души, многу добро си поминавме... бевме на кеј, после во хазард... мнооогу беше топ... :) фала дечки :)

Едит:
Ааааа, да, да не заборавиме, го победив Ацид во билијард... :je: :pos:
И уште ова да не го забораме, кога игравме во парови, Бушав и Френки изгубија, нормално... :pos: :baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom