Сè за опаѓањето на косата - совети и искуства

Член од
25 јуни 2013
Мислења
583
Поени од реакции
246
Здраво дечки, имам 20 години и веке осетив од предниот дел дека ми станува се поретка косата, па сакам да ве прашам некој од вас да сподели искуство дали и што ви има помогнато, благодарам

инаку за наследна, незнам татко ми има 50 години и има над 60% од косата сеуште, вели дека до неговите 30 години имал многу густа коса
исто така од мајка ми од страната сите имаат густа коса така да мислам дека не е генетски

имам слушнато некој спреј имало и доста помагало дали е тоа вистина?
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Здраво дечки, имам 20 години и веке осетив од предниот дел дека ми станува се поретка косата, па сакам да ве прашам некој од вас да сподели искуство дали и што ви има помогнато, благодарам

инаку за наследна, незнам татко ми има 50 години и има над 60% од косата сеуште, вели дека до неговите 30 години имал многу густа коса
исто така од мајка ми од страната сите имаат густа коса така да мислам дека не е генетски

имам слушнато некој спреј имало и доста помагало дали е тоа вистина?
Кога коса ќе почне да паѓа и жена да оди по швалери сопирање нема.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
абе ова нуларица закон било, како не ми текнало до сеа се глупирам покирам со години, али навика јбг. Најбитно е да се решиш после ти чуе курот, кој те прифаќа те прифаќа кој не кој го ебе. Плус дома се шишам и не го частам тој мазноглавец 200 денари месечно.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
абе ова нуларица закон било, како не ми текнало до сеа се глупирам покирам со години, али навика јбг. Најбитно е да се решиш после ти чуе курот, кој те прифаќа те прифаќа кој не кој го ебе. Плус дома се шишам и не го частам тој мазноглавец 200 денари месечно.
1 ти е боља опција
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Кога коса ќе почне да паѓа и жена да оди по швалери сопирање нема.
Па не баш, јас имав многу густа коса, почна да ми паѓа и на околу 25 години ми се изретчи, ама ништо страшно. Сеа све е ок, ниту паѓа ниту ништо.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Линкот што е ставен до оглас (кој патем кажува дека се веќе продадени) не е битен, ампулите се стварно добри.
Да,ама не за генетско опаѓање.Ве молам да правите разлика.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
516
Поени од реакции
261
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
Ako ne pomaga ništo togaš ostanuva presaduvanje. Ima vo Srbija, Turcija - kade e možda i najdobro i najeftino, Ungarija, sekade samo ne kaj nas. Metoda koja e momentalno mejstrim e AHT metoda - https://www.ahttransplantacijakose.com/en/comparing-hair-transplantation-methods/. Evo ideja za biznis, ordinacija za presaduvanje kosa. , pacijenti veruvam ke ima dovolno
Ефтини се тие у турска зошто пресадуваат повеќе фоликули одеднаш, можда ќе имаш коса но линијата напред ќе ти делува многу неприродно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom