Сè за опаѓањето на косата - совети и искуства

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.832
Поени од реакции
25.898
Ниеден немам скроз келјав во фамилија, ама сите се со доста големи зализци. Татко ми има 60 години и сеуште има коса само со огромни зализци исто како мене. Проблемот е што мене сеа почна и да ми се ретчи и тенчи, гарант над 200 влакна ми паѓаат у туш
Твојата генетика е таква потпомогната од лоша исхрана и зрачења. Подобри исхрана и подалеку од телефони, вифи итн.
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.575
Поени од реакции
7.251
Мислам дека уште поголема улога има вујкото (ако има брат мајката).
Мене тој ме сјеба, не ми паѓа ко на татко ми туку ко на вујко ми, по негов патерн си тера.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.832
Поени од реакции
25.898
Ја имам слушнато за дедото од мајчина страна.
 

blejdsk

Collective Consciousness
Член од
22 септември 2009
Мислења
23
Поени од реакции
27
Ја видов темава случајно па би сакал искуство да споделам од моите родители.

Јас лично немам моментално проблеми со пад на косата , но моите родители пред 20 тина години во еден период почна да им паѓа косата значително.

Незнам чива беше идејата али тоа што им помогна беше ЛУК. пасиираа лук како паста и го мачкаа скалпот кеса врз глава и попладневната дремка послем работа ја поминуваа така. некој 2 недели мозеби месец констатно така. Покрај тоа што цела куќа корнеше на лук. Резултатите беа фантастични и секаков косопаст се спречи дури се повратија некој регии.
Од тогаш немаат правено од иљаЧот :) али и немаат некој проблем , иако се во години.

Поздрав
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
59
Поени од реакции
44
Каде може да се најде финастерид во течна форма како лосион ?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.752
Поени од реакции
33.052

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.523
Поени од реакции
5.841

Секој да ги изгледа тие кратките видеа по 20-30 секунди од тикток. Пред и после машинка, неверојатно психичко и физичко олеснување, а да не збориме како секој од овие стана барем дупло поличен после машинката.

Жена на која што и паѓа коса разбирам да бара чаре, но маж само губи време, пари и нерви. Една машинка од 300 денари додека имаш што да стрижиш, а после и асален брич и пена и раат ти е животот.
 

Milanisimus

Gladiator
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.393
Поени од реакции
2.784

Секој да ги изгледа тие кратките видеа по 20-30 секунди од тикток. Пред и после машинка, неверојатно психичко и физичко олеснување, а да не збориме како секој од овие стана барем дупло поличен после машинката.

Жена на која што и паѓа коса разбирам да бара чаре, но маж само губи време, пари и нерви. Една машинка од 300 денари додека имаш што да стрижиш, а после и асален брич и пена и раат ти е животот.
bas ovoj kanal na YT me motivira da pocnam da ja bricam glavata.
pocnav samo so masinkata, koja e dobra za na 2-3 dena po preporaka, mada brka rabota
i na rast do edna nedela. e sega retko koja masinka sobira se (barem koga sam se bricis),
zatoa vtora tura so bric, i cista rabota.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.166
Поени од реакции
7.125
Дали би било проблем ако се смени фирмата чиј продукт е Миноксидилот (2%, претходно беше на Аломакс, сега зедов од Bosnalijek, немаа во Зегин на залиха)?
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.523
Поени од реакции
5.841
bas ovoj kanal na YT me motivira da pocnam da ja bricam glavata.
pocnav samo so masinkata, koja e dobra za na 2-3 dena po preporaka, mada brka rabota
i na rast do edna nedela. e sega retko koja masinka sobira se (barem koga sam se bricis),
zatoa vtora tura so bric, i cista rabota.
Јас уште не ја бричам. Имам бемка на горниот дел од вратот/долниот од тилот која што едвај и со машинка ја заобиколувам. Во моментов сеуште имам доволно коса напред и горе да можам да носам со машинка 0 стрижена еднаш на две-три недели.
Во план ми е во наредните месеци на лекар да се ослободам од бемката која што е колку горниот дел од показалец, па да почнам и со бричење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom